CZY PS3 JESZCZE DAJE RADĘ? 5 POWODÓW, ŻEBY NIE REZYGNOWAĆ ZE STAREJ KONSOLI

Zawsze wraz z pojawieniem się na rynku konsol nowej generacji rodzi się dylemat – kupować czy jeszcze nie? Chociaż sprzedawcy przekonują nas o niesamowitych możliwościach, które posiada nowy sprzęt i kuszą premierami genialnych gier, które nastąpią już wkrótce, trzeba pamiętać, że stara konsola to jeszcze nie bezużyteczny szmelc. Choć od premiery PS3 minęło już 9 lat, wciąż jest czymś więcej niż tanim odtwarzaczem blue-ray. Przeczytaj ten tekst, zanim pobiegniesz do sklepu po next-gena, a stare PlayStation oddasz kuzynowi!

Dlaczego PS3 wciąż jest dobrą konsolą?

 1. Jest dobra, bo jest tania.
  Tak to już jest, że w dniu premiery cena konsoli, dodatkowych akcesoriów i wszystkich gier jest wywindowana na bardzo wysoki poziom i potem stopniowo spada. Jeśli nie zależy Ci na tym, żeby natychmiast sięgnąć po wszystkie nowości, lepiej poczekać, aż wszystko stanieje. Po co przepłacać za dodatkowego pada i każdą grę? Tym bardziej, że PS4 nie jest wstecznie kompatybilne z PS3, więc nie ma mowy o przerzucaniu gier czy sprzętu ze starej konsoli na nową.
 2. Największy wybór gier!
  Zanim biblioteka gier na konsole nowej generacji będzie równie pokaźna co na PS3 czy Xbox 360, minie jeszcze kilka lat. Na konsolę Sony wyprodukowano mnóstwo kultowych tytułów, które wciąż są w sprzedaży. Jeśli posiadasz konsolę od niedawna lub nie grasz bardzo dużo, na pewno jest jeszcze kilka serii gier, których nie znasz w całości. Assasin’s Creed,Uncharted, inFamous, BattleField, KillzoneGod of WarDragon Age czy Metal Gear Solid. Jeśli oprawa graficzna sprzed kilku lat nie jest problem, a kręci Cię grywalność i ciekawa fabuła, z tymi tytułami można spokojnie zapewnić sobie rozrywkę na wiele miesięcy.
 3. Najwięcej graczy
  Chcesz mieć PS4 jako pierwszy? Ok, teraz pomyśl, z kim będziesz wymieniał się grami.
  No właśnie. Póki co wciąż więcej jest użytkowników starych konsol, a to zawsze większa szansa na pożyczenie albo wymianę gry.
 4. Rozgrywka online bez ograniczeń i bez opłat

Chcesz zagrać meczyk w FIFĘ albo PES? Jeśli masz PS4, nie zagrasz z kolegą, który ma PS3.
Jeśli wszyscy znajomi nie przerzucają się od razu na konsole nowej generacji, nie warto się z tym śpieszyć w imię przyjaźni i zarwanych nocek przy wspólnym graniu. I jeszcze jedno. Tryb multiplayer dla PlayStation przestał być darmowy. Posiadacze PS4, którzy mają ochotę na rozgrywkę w sieci muszą zainwestować w abonament. Bez konta w PlayStation Plus opcje multiplayer będą zablokowane. Nie podoba się? To zawsze można zostać przy starej konsoli.

 1. Cierpliwość popłaca

Minie jeszcze wiele czasu zanim producenci wycisną maksimum możliwości z nowej konsoli PS4. Na razie wykorzystują tylko niewielki procent jej potencjału. Więc może lepiej poczekać jeszcze
z rok, aż powstaną gry, które naprawdę rzucą graczy na kolana?

Jak widać stare, dobre PS3 ma nadal wiele zalet. Nie można skreślać tej konsoli i nawet producenci tego nie robią. Większość topowych tytułów wciąż będzie wychodzić na obie platformy. Dlatego lepiej ze spokojem obserwować rozwój sytuacji i korzystać z dobrodziejstw, które mamy, tym bardziej że stare Playstation wciąż ma dużo do zaoferowania.

O ile przekonywanie do przestarzałego PC byłoby karkołomnym przedsięwzięciem, tak w przypadku konsol wciąż można znaleźć mocne argumenty!

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.