Czym jest inteligentny hotel?

Czym jest inteligentny hotel?

W dzisiejszych czasach coraz więcej aspektów życia podlega automatyzacji. Z pewnością żyje nam się przez to dużo wygodniej. Kiedy wyjeżdżamy w podróż, tym bardziej zależy nam na tym, aby mieć więcej czasu na przyjemności niż obowiązki. Warto zatem zainteresować się tematem, jakim jest inteligentny hotel. Zagadnienie te może na początku nieco dziwić, ale tak naprawdę dotyczy kwestii, z którymi warto się zapoznać. Istotne jest to zwłaszcza z perspektywy osób, które prowadzą swój własny biznes z branży hotelowej.

Zalety automatyki hotelowej

Zamki hotelowe online czy system sygnalizacji włamania i napadu to tylko niektóre z elementów charakteryzujących inteligentny hotel. Do tych aspektów należą między innymi sygnalizacja przywoławcza dla osób niepełnosprawnych, która jest z pewnością wyjątkowym udogodnieniem. Ponadto automatyka hotelowa obejmuje sterowanie oświetleniem czy też wentylacją, klimatyzacją oraz ogrzewaniem. Warto tutaj wspomnieć o systemie zarządzania budynkiem hotelowym GiP AH, który łączy w sobie innowacyjne rozwiązania, a jego dewizą są komfort, oszczędności, bezpieczeństwo oraz kontrola.

Kontrola i bezpieczeństwo

Za pomocą monitoringu online uzyskuje się zarówno możliwość kontroli nad pracownikami, jak i możliwość czuwania nad bezpieczeństwem gości hotelu oraz samych pracowników. Monitoring online daje nam niewyobrażalną kontrolę nad sytuacją w hotelu, co do tej pory nie miało miejsca w takim zasięgu. Załóżmy, że gość lub pracownik nie domknął drzwi od pokoju – w takiej sytuacji możemy od razu zareagować i uniknąć ewentualnej kradzieży. Ponadto mamy kontrolę nad tym, kiedy były otwierane drzwi od danego pomieszczenia, wszystko bowiem jest rejestrowane w systemie.

Oszczędność

Ponadto inteligentny hotel i wykorzystana w nim automatyka charakteryzuje wysoka oszczędność, oczywiście da właściciela hotelu. Jak już wcześniej było wspomniane, automatyka steruje oświetleniem, wentylacją, jak i również klimatyzacją czy ogrzewaniem. Prędzej energię zużywało się niepotrzebnie, nie było bowiem wiadomo czy pokój jest wówczas przez kogoś używany. Automatyka hotelowa ten problem w całości rozwiązuje. Kolejnym argumentem przemawiającym za automatyką hotelową i jej oszczędnościami są kwestie związane z minibarami. Badania wykazały, że korzysta z nich zaledwie 1/3 gości, a pokojowe niestety codziennie muszą sprawdzać pomieszczenia i kontrolować korzystanie gości z minibarów. Monitoring online ten problem również całkowicie rozwiązuje.

Komfort

Jednak przede wszystkim najważniejszym aspektem jest komfort pobytu dla gości. Jeżeli któremuś z nich nie spodoba się pokój, recepcja – dzięki automatyce hotelowej – przeprogramuje kartę na inny pokój, a wszystko to uzgodni przez telefon. Gość zatem nie będzie musiał przychodzić osobiście do recepcji, co wiąże się z pewnością z dużym komfortem. Ponadto automatyka hotelowa GiP oferuje Panel Życzeń Gości, dzięki któremu obsługa hotelu może spełniać oczekiwania swoich klientów.

Stawiamy na jakość

Najważniejsze, aby goście naszego hotelu czuli się bezpiecznie oraz komfortowo. Powinni czuć się tak, by z chęcią do nas wracali. Inteligenty hotel, uzyskany dzięki automatyce hotelowej GiP, jest z pewnością słusznym krokiem, by ten cel osiągnąć.