Łatwy Konkurs! Zgarnij grę: Far Cry Primal!

FCP_Screenshot_Dalso_233260small

My już wiemy, że Far Cry Primal, to zapierająca dech w piersiach przygoda w surowym i dzikim prehistorycznym świecie, w którym z każdej strony czyha niebezpieczeństwo i wyzwanie! Teraz kolej na Ciebie! Weź udział w konkursie, zgarnij grę Far Cry Primal i wyrusz w poszukiwaniu swojego plemienia!

Zadanie konkursowe:

Wyobraź sobie, że jesteś wodzem prehistorycznego plemienia w grze Far Cry Primal. Jakie imię wybrałbyś dla siebie, aby budziło odpowiedni respekt i dlaczego? Najbardziej kreatywna odpowiedź zostanie nagrodzona, a zwycięzca sam zdecyduje, na jaką platformę otrzyma grę (PC, PS4, Xone)! Zwycięzcę wyłoni Jury Konkursowe.

Pamiętaj, by odpowiedź zamieścić pod tym wpisem w komentarzu!

Konkurs trwa od 21.03.2016 do 28.03.2016, do godziny 23:59!

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj!

Do dzieła!


Aktualizacja: 31 marca 2016 r., godzina 10:10

Zwycięzcą naszego konkursu jest Kacper Morański! Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Autorka zwycięskiego komentarza prosimy o kontakt z redakcją na redakcja@technologicznie.pl

GRATULUJEMY!

 

 • Sebastian Michalski

  O’Tormack – Pierwsza litera tego imienia podkreśla jak w prehistori człekokształtni reagowali na praktycznie wszystko .Tormack sam w sobie brzmi dosyć groźnie i wzbudza pewnien respekt . Gdy ludzie przechodzili by koło takiego wodzą krzyczeli by O!!! Tormack , co sprawiało by przerażenie w oczach wrogich plemion.

 • darian 360

  Taharr! Ten okrzyk jak ryk zwierza, którego niczym demona nie chce się oglądać. Postrach imienia jak legenda będzie niesiona wśród ognisk przy nocnych opowieściach plemion. Taharr!

 • Piotr

  Lucius bo kiedyś Lucius Accius powiedział „Oderint, dum metuant” – Niech nienawidzą, byleby się bali

 • Rafal Jaworski

  Osceola-północnoamerykański Indianin, wódz Seminolów podczas ich drugiej wojny z białymi Amerykanami.

 • Piotr Mikunda

  Marus-Rix, ponieważ :
  Przyrostek „Marus” oznacza „władca”,
  Przyrostek „Rix” oznacza „Wielki”.

  Imię to mógłby nosić tylko najsilniejszy członek plemienia – przywódca i łowca w jednej osobie.

 • Kamil Ciesielka

  Rhhhash – z przyciągnięciem w celu by plemiona czuły zgroze wypowiadając je, zarazem prymitywne brzmienie niczym okrzyk tubylców szykujących się na rzeź. Imię które budzi strach każdej jednostki społeczności plemiennej, odgłos niczym dobiegający T-rex z puszczy.

 • Jarek Pełesz

  Gdybym miał zaszczyt bycia wodzem prehistorycznego plemienia, chciałbym się nazywać „Congallus”. Imię to oznacza „Mężny jak wilk” i z pewnością budziło by postrach wśród pozostałych mieszkańców. Wybrałbym to imię dlatego, że pochodzi z tego samego okresu, w którym toczy się fabuła gry Far Cry Primal więc każdy wiedziałby co oznacza taki przydomek. Byłby on traktowany z respektem, tym bardziej że kraina Oros słynie z dużej ilości dzikich zwierząt- między innymi wilków.

 • Piotr Krok

  Imię Kraik od podstawy kraj-, por. krajać ‘ciąć’, kraj ‘koniec, granicą. Imię dla wodza który jest uosobieniem plemienia w jednej osobie.

  A dlatego takie imię wybrałem, bo jest Środkowoeuropejskie i pasuje do umiejscowienia akcji gry Far Cry Primal :-)

 • Szymon Łuczyński

  Sodomius, żeby wrogie plemiona bały się ataku z wielu stron

 • Maciej Pruś

  Wojbor dla ludzi mojego plemienia dla wrogów „Sól na rany” – W tamtych czasach tylko najsilniejsi mogli przetrwać dlatego imię musi odzwierciedlać walecznego, surowego, okrutnego i bezlitosnego wodza plemienia. Strach jest jednym z wielu narzędzi żeby wygrać bitwę, jeżeli inni sie boją Ciebie oraz twojego plemienia to nie odważą się atakować. Dyscyplina i silna ręka też jest atutem przywódcy, żeby nikt nawet z twojego plemienia nie myślał żeby obalić lidera
  Wojbor – dosłownie: władający walką
  Sól na rany – na otwartą rane wsyp troche soli a poczujesz co to znaczy ;)

 • Robert Ordyński

  Paruasemana, czyli „Dziesiec niedzwiedzi”. Jako maly chlopiec stracil rodzine podczas ataku innego plemienia i ciezko bylo mu wychowac sie w gronie starszych osob, ktore mialy wazniejsze sprawy. Przez wiele lat ksztaltowal swoj charakter i przebywal w naturze co pozowlilo mu na oswojenie dziesieciu niedzwiedzi – tym zaslynal w swoim plemieniu i kazde inne plemie rowniez sie ich balo.

 • Grzegorz Cyga

  Yatowasha(czyt. Jatowasza) – typ władcy sprawiedliwego, wręcz po trosze taki pierwotny Robin Hood,patron rodzin. Opiekowałby się najbiedniejszymi, rodzinami,wspierał ich, pomagał przy jakichś trudnych pracach, zapewniał pomoc szamana w czasie choroby. Dla niego nie ma podziału na lepszy – gorszy, słaby – silny. Dla Yatowashy wszyscy są rodziną. Prawdziwy uczynny władca.

 • Grzegorz Cyga

  Yatowasha(czyt. Jatowasza) – typ władcy sprawiedliwego, wręcz po trosze taki pierwotny Robin Hood,patron rodzin. Opiekowałby się najbiedniejszymi, rodzinami,wspierał ich, pomagał przy jakichś trudnych pracach, zapewniał pomoc szamana w czasie choroby. Dla niego nie ma podziału na lepszy – gorszy, słaby – silny. Dla Yatowashy wszyscy są rodziną. Prawdziwy uczynny władca. Chciałbym Far Cry Primal na PS4

 • Dawid Pawłowski

  Spejson – za pewne wszyscy pradawni ludzie znają legendy jakie krążą o tym dzielnym wojowniku, który potrafił oswajać lwy, mamuty, a nawet kilkanaście dzików w mgnieniu oka. Jego wrodzony zmysł taktyczny i wyćwiczona sztuka wojenna w połączeniu z brutalną siłą pozwoliły na pomszczenie spalonej przez Cieślaków wioski oraz wielkiego wodza Pana Wiesia.
  Te imię po prostu budzi respekt zarówno w starożytności jak i obecnie na Grochowskim rejonie.

 • Patryk Matysiak

  Pacala – Ponieważ z języka Majów oznacza to tarcza :)

 • Dawid Ochodek

  Yakiza La’padi – był wodzem nie dużego plemienia zwanego Mori La’padi, Yakiza nie był byle kim, był silny jak lew, szybki jak gepard, zwinny jak lampart i najważniejsze – obdarowywał swój lud plemienia Mori La’padi szacunkiem, a oni go, dzięki temu stali się jednym z najsilniejszych plemieni.. Lud traktował go jak ojca, a oni byli jego dziećmi, słyszeli o nim pewne legendy, w wieku 7 lat, Yakiza został sam, dorastał z dzikimi zwierzetami, trenował, poznawał nowe umiejętności.. aż wreszcie uratował grupkę osób z plemienia Likaro’MaDi, kilka lat później Yakiza postanowił stworzyć plemię które będzie chronił do końca swoich dni, a ludzie obdarzaja wielkim szacunkiem i pójdą razem z nim w ogień, są jedną rodzina.
  Yakiza trenował swoich ludzi to walki, obrony, a zarazem przetrwania i przekazywał im wielką wiedzę, był dla nich jak nauczyciel, mentor, wojownik.. jak ojciec. Ich siła z rok na rok zwiększała się i tak jak już wcześniej wspomniałem – właśnie dlatego Mori La’padi stał się najpotężniejszym plemieniem, zawdzięcza się to każdej osobie które była w plemieniu, a przede wszystkim Yakizie.

 • HenkMoody

  Zmierzch Mamuta – ten który wybił całe stado w jeden wieczór.

 • Michał Gołąbowski

  ZUS starszniejszego imienia nie można nosić.

 • Mateusz Rozwód

  bezimienny-moi wrogowie by mi nadali imię ze strachu a dzięki temu powtałyby o mie legendy które by budziły postrach wród innych

 • Mateusz Przydryga

  Chuck Norris !! Wystarczająco budzi respekt :-P :-)

  • Kamil Lachowicz

   Potwierdzam ;D

 • Norbert Rachel

  Katsuro po japońsku „syn zwycieżca” najlepsze imię dla przywódcy, który zjednoczył swoje plemie i razem z nim pokonali inne plemienia. Pokonał stado tygrysów szablozębnych, które grasowało na ich terenach łownych. Zatakował w pojedynke rodzine mamutów, jako trofeum jego namiot jest zbudowany z kości i skóry najgroźniejszego mamuta, noż stworzył z kła tygrysa Alfa, którego wybił gołą pieścią.

 • Kamil Lachowicz

  Włucz Mistrz- ponieważ skoro wódz to w jakiś sposób musiał założyć a zasłużył tym że najlepiej zabijał włącznie i robił to mądrze i z rozwagą.

 • Kacper Morański

  Hdijdiwosjdeidnoqoxnsleodjd
  Przepraszam… kolega ma problemy z używaniem komputera więc napiszę za niego.

  Ja Khartos. Moje imię pochodzi od boga Stratosa. Boga niebios. Który nadał mi je nadał w wizji. Moje plemię to mistrzowie w walce łukiem i polowaniu, a wrogie plemiona niszczymy atakując deszczem strzał, będącym oznaką gniewu Stratosa.

  Szanują mnie, ponieważ to najlepsi z łowców, a Ja najlepszym z nich. Boją się mnie, ponieważ dzięki Stratosowi udało mi się oswoić Polarnego Wilka, nazwanego przez Stratosa, Fenrirem. To ten wilk, będacy prezentem od Stratosa doradza mi jak prowadzić nasze plemię. Od jego futra, plemię moje zwie się Srebrnymi Wilkami.

 • Paweł Meyer

  Britomaris Orgetorix.
  Czyli Wielki Władca.
  Otóż to imię budzi w ludziach strach i grozę. Tylko prawdziwy władca mógł nosić takie imię. Na samą myśl o tym imieniu ludziom robiło się gorąca i przechodziły im ciarki. Nikt nie mógł się z nim równać i dzięki niemu prechistorycznym ludziom udało się przetrwać ciężkie dni.

 • Robert Szęszoł

  Wiosenny Twarożek, bo wtedy nie było twarożka i byłoby tajemnicze

 • Szymon Moskalik

  Maksimus Rex :-) brzmi nawet groźnie ;-)

 • Radek Skotnicki

  Ummana Rukczia enna marakristo łindzia. Na wypadek gdyby ktoś nie zał Starojaskiniowego (jestem Ummana Rukczia (wygłodniały wilk) wielki wódz plemienia łindzia.)

 • Tomasz Kaczorowski

  Bob, dlatego że miał krótkie imię które najłatwiej było wymówić.A jak wszyscy wiemy inteligencją nie grzeszyli. Jak by nie było Bob był jest i będzie największym i najsilniejszym wojownikiem.

 • Wojtek Jarosz

  Ja wybrałbym dla siebie imię : Attyla – Ponieważ był to legendarny wódz Hunów który jednoczył plemiona i zdobywał świat. Stworzył imperium, które sięgało od Danii po Bałkany i od Renu aż do Morza Kaspijskiego. Najechał również Cesartstwo Wschodniorzymskie . We wszystkich budził podziw i strach . Dla mnie idealnie jeszcze pasuję to imię, ponieważ jak wyżej wspomniałem jednoczył plemiona a więc znakomicie odzwierciedlało by fabułę gry. Wypowiadałbym te słowa „Zwę się Attyla przyłącz się lub giń!” i jestem pewien, że tymi słowami budziłbym wielki respekt ! Pozdrawiam.

 • Damian Winiarski

  Raghar ponieważ jest królem w serialu Vikingowie i mi się tak kojarzy

 • Rafał Gajewski

  Uftak-Służył w w wieży Cirith Ungol. Złapała go pajęczyca Szeloba. Mimo że jego kompani wiedzieli o tym, że jest uwięziony, nie pomogli mu w ucieczce z obawy przed gniewem Szeloby i tym, że też mogą zostać złapani.

 • Patryk Dobrodziej

  Meradeus – pradawny władca historycy uznawali go za najgroźniejszego
  vikinga na świecie w wielu pradawnych ludziach budził grozę w dzisiejszym
  świecie rozniósł by wszystko na kawałki co by mu stanęło na drodze

 • Bartosz Skowron

  Abhiraj:po indiańsku znaczy : nieustraszony krol wybralem ta nazwe gdyz bycie wodzem to jest wielkie zadanie i nie tylko trzeba rzadzic ale tez walczyc. Sama nazwa mowi ,,nieustraszony” wiec byl by respekt i bez powodu by go nie wybrali na wodza :) Abhiraj=nieustraszony krol fajnie brzmi :) pozdrawiam:)

 • Michał Kurkowiak

  Jarosław – uzasadnienie zbędne !

 • Grzegorz Kusiak

  Azael – Imię które kojarzy się z paroma znaczeniami. Pierwsze to Azyl jaki tworzy dla swojego plemienia. Bezpieczne miejsce z którego można dokonywać wypadów czy też bezpieczne od różnego rodzaju drapieżników. W tym miejscu wszyscy członkowie plemienia wspólnie pracują na swą przyszłość. Kolejne skojarzenie jakie przywołuje imię Azael to „Azazel” z mitologi upadły anioł. Azael jest zobowiązany przez swe imię być bezlitosnym dla swych nieprzyjaciół i wrogich plemion. Przywódca który musi być srogi i bezwzględny jak wymagają tamte czasy aby w nich przetrwać. Człowiek o takim imieniu nie pokłoni się nikomu. Wraz z swym imieniem po demonie nabył sztukę craftingu ucząc mężczyzn z plemienia wykuwać miecze i tarcze. Azael prawdziwy wojownik i przywódca.

  • Bartosz Skowron

   Boss z tekena 6 :) dobre

 • It’s me STIG

  Kurgan od starozytnych brutalnych ludow stepow Rosji Kurganow gdzie nie znali strachu i kazdy sie ich bal… Kurgan to najwiekszy zakapior jakiego wydala ziemia nawet samo imie budzi respekt https://www.youtube.com/watch?v=EC8GhrrV2nI

 • Marcin Rejzerewicz

  GOTWAR -Czytając to słowa kojarzy się z wojownikiem. GOT brzmi jak bóg, brzmienie postaci z nadprzyrodzoną mocą. WAR to znowu wojownik, waleczna postać która przed niczego się nie boi i nic jej nie powstrzyma. Znakomity przykład dla podwładnych. GOTWAR to znakomicie brzmiące imię dla przywódcy plemienia za którego wielu z plemienia oddało by życie!

 • Karol Piątek

  Oczywiste… nazywałbym się Adam, wiadomo – pierwszy i najdoskonalszy. A żeby nadać imieniu budzący respekt charakter kazałbym się nazywać: Khaadam Dei
  Khaadam to bardziej pierwotna wersja imienia Adam – tak sobie wyobrażam wymawianie tego imienia przez plemie. Dei – oznacza Bóg/Boże(przym.), co wskazywałoby na wielkość osoby tak nazywanej.

 • Mirek Ocap

  Argarath – juz pierwsza litera napawa lękiem. Sposób wymowy mówi samo za siebie, jest to twardy i bezwzględny przywódca. Słabych zabija na miejscu a silnych szkoli aby walczyli i podbijali kolejne osady. Nie ma sobie równych, osada znajduje się w górach gdzie niewielu potrafi przeżyć. Tylko nieliczni mogą dołączyć do legendarnego plemienia.

 • Bartosz Dziurla

  Mammoth Rugiet- Pierwsza część oznacza mamuta. Zwierzę bezwzględne i niezwykle groźne, z którym człowiek nie poradził by sobie w pojedynkę, zwierzę posiadające cechy których żądny jest każdy wódz. Rugiet to ryk- pokaz siły, coś co budzi strach w rywalach.

 • Hubert Wróblewski

  Atanazyn z ponurych kniei- jak ktos nie wie czego sie bac to polecam odwiedzenie wioski o tej nazwie :)

 • Hubert Wróblewski

  Atanazyn z ponurych kniei- jak ktos nie wie czego sie bac to polecam odwiedzenie wioski o tej nazwie :) ;D

 • Hubert Maciejewski

  AZIR. Postrzegany jest jako imperator siejący spustoszenie. Postrzegany jest jako najsilniejszy mag, mogący odgrywać rolę w FAR CRY PRIMAL jako Szaman, wódz wioski cechujący się tajemniczością i magią. Postawiłem na postać szamańską ze względu na rzadkość, tajemniczość oraz postrzeganie go jako nadludzkiego wodza plemienia z nadludzkimi umiejętnościami. Cechy te są ujawnione w owym far cry, gdzie za pomocą umiejętności można oswajać zwierzęta oraz korzystać z ich pomocy.

 • Karol Barycz

  PolPot- komunista i dyktator KAMBODŻY. W trakcie swojej władzy wymordował niemal całą mniejszość wietnamską, z głodu wymierali chłopi bo niemal cale dobro bylo wysyłane na eksport.W wyniku jego krwawych rządów zginęło ok 10mln ludzi. Ok 7mln zmarło z głodu, a ok 3 mln zostało wymordowanych. Dlatego uważam że to imię u każdego bedzie budzić grozę i nie przejdzie obok niego obojetnie.

 • Cezary Kluczynski

  Piszczel, ponieważ aktualnego wodza ubiłbym jego własnym, uprzednio wyrwanym piszczelem. Dlaczego? bo jestem troglodytą!!!

 • Rafał Kościk

  Max – Imię te budzi grozę w wielu środowiskach. W półświatku przestępczym, każdy gangster dobrze zna, i nie chciałby się nigdy natknąć na człowieka imieniem Max Payne, który budzi w nich grozę, i strach przed śmiercią, która jest nieunikniona w przypadku spotkania się z nim twarzą w twarz. A na rozległych pustkowiach, żyje Max Rockatansky, który jest dobrze znany wszystkim padlinożercom i złomiarzom, Max jest legendarnym wojownikiem i kierowcą, który nie boi się niczego, przez co jego wrogowie lękają się go tak samo mocno jak gangsterzy Max’a przedstawionego powyżej. Dlatego właśnie wybrałbym sobie imię Max, i myślę że budziło by ono ogromny respekt.

 • Daniel Borys

  Nazywalbym się Arth, co w języku Celtów znaczy Niedźwiedź, i właśnie to zwierzę zostałoby przeze mnie poskromione. Imię to jest krótkie, łatwe do zapamiętania, a wypowiadane gardłowo w języku tubylców budzi respekt i szacunek, tak samo jak to potężne zwierzę. Niedźwiedź jest symbolem sprytu, magii, siły i gniewu, który spadnie na tych, którzy ośmielą się stanąć na jego drodze.

 • Don Matheo

  Andu-Tharik imię brzmi groźnie co powoduje że spadają morale przeciwnika oraz wspolmieszkancy wsi wmawiają je z szacunkiem i go zbytnio nie nadużywają. Na polowaniach imię to powinno podnosić morale polujacych wraz ze mną. A kobiety powinny same się kłaść kiedy je słyszą. Pierwsza część iminiena jest imieniem nadanym przez matkę zaś druga jego część to imię Boga.

 • Wojtas

  Rock – ponieważ tylko kamienie byłyby tak silne jak właśnie Rock poza tym kamień w prechirostycznym miejscu miał ogromne znaczenie tylko nie wiem czy jakieś zwierzę zdoła unieść Rocka.

 • Szymon Fojutowski

  Premye Fò – Ponieważ to imię oznacza Pierwszy Najsilniejszy i będzie idealne dla głównego bohatera, który będzie musiał sam zmierzyć się z wieloma trudnościami i niebezpiecznymi zwierzetami

 • Mateusz Borowski

  Prutin! I wszystkie okoliczne plemiona trzęsą się ze strachu. W bezlitosny sposób scalona nazwa czynności, którą postać tak często dokonuje na wrogach (prucie) z bohaterem ziem wschodnich (chyba wiadomo, o kogo chodzi).

  • Kuba

   Uważaj bo ci Prutin gaz zakręci.

 • Tomasz Kurcz

  kelthuzzar – najsilniejszy człowiek w wiosce jego imie budzi respekt wśród innych plemion i wiosek, mistrz we władaniu bronią oraz zwierzętami. Mądry, silny i wspaniały łowca – potrafi powalić mamuta w kilka sekund.

 • Piotr Kanigowski

  Pasibrzuch – gdyż dzięki niemu wszyscy w wiosce mają pełne brzuchy i nie zaznali głodu.

 • Piotr Kanigowski

  Pasibrzuch – gdyż dzięki niemu wszyscy w wiosce mają pełne brzuchy i nigdy nie zaznali głodu.

 • Jakub Bażela

  Istnieje tylko jedno imię, którego nie trzeba tłumaczyć żadnemu człowiekowi z zimnych pustkowi. Tym imieniem jest oczywiście Hodor. Jego znaczenia się nie wyjaśnia, je się przyjmuje z trwogą i szacunkiem. Powtarzane po wszystkich osadach „Hodor” wzbudza należyty respekt – wszyscy wiedzą, że mają do czynienia z milczącym olbrzymem, któremu lepiej nie wchodzić w drogę ;)

 • Grzegorz Woźnica

  Kriksos bądź Aqantus

 • Grzegorz Woźnica

  Kriksos bądź Aqantus, imiona same w sobie budzą respekt i strach.

 • Kacper Olędzki

  Arkus – by on słyną z technik myślistwa, z najlepszych treningów łucznictwa oraz cichej armii której posługują się tylko łukami i pułapkami.

 • Erince-mateusz Leśniowski

  Gotler- dlatego ,że jest potężnie zbudowany , nie odczuwa strachu ani słabości. Jest w stanie zabić każdego kto mu stanie na drodze ku władzy. Budzi on respekt w wiosce oraz u wrogów z którymi walczył.

 • Przemek Polak

  Bah Gah – ponieważ prehistoryczni ludzie nie znali żadnego języka i wydawali z siebie dziwne odgłosy, a kojarzy się z robieniem komuś „Bach”

 • Jakub Oleszkiewicz

  RAGNAR – to historyczny przywódca wikingów, który w VIII w. wyruszył ze Skandynawii na podbój innych krain. Był charyzmatycznym budzacym respekt przywodcà, zawsze chętnym do przełamywania barier i odkrywania nowych światów.

 • Weduk

  Wedukin. Wybrałbym takie imię, ponieważ wiąże się z nim moja prywatna historia. Ponadto wymawiając to imię można poczuć niesamowity klimat prehistorycznych walk o przetrwanie oraz ciężkim zmaganiom z swoimi słabościami.

 • Maciej Koba

  Shak- od imienia przywódcy Shaka Zulu, który doprowadził do zjednoczenia plemion Zuluskich za pośrednictwem 5000 żołnierzy dzięki rygorystycznym prawom. W ciągu roku stworzył on największe afrykańskie imperium przez co zyskał sobie szacunek i uznanie wielu obywateli swego imperium. Jako przywódca prehistorycznego plemienia chciałbym nosić właśnie imię „Shak” gdyż posługując się małymi zasobami ale wielką rygorystyką oraz mózgiem strategicznym mógłbym rozbudować imperium, które przetrwało by do dnia dzisiejszego i postrzegane by było jako państwo z tradycją i niezachwianą potęgą.

 • Maniek

  Wódz TUSKEN – Tłumaczyć ja nie muszem. Wy rozumieć dlaczego imię takie wybrać ja? Szacunek wzbudzę ja tym imieniem. Plemię me i nie tylko moje czoła chylić przede mną. Tusken na kontynentach wszystkich znany jest i będzie. Imię te wybrać ja bo od naszego mentora je wziąć moja osoba. Rządzić on Europą teraz a więc na cześć jego imię wziąć ja sobie. Oprócz tego mężny jest nasz wódz Europy i ja chce mężny i dzielny być dlatego jego nazwę ja sobie wziąć na imię swe! Na pewno lud mój uradowany będzie. Chwała!

 • Kordian Chromik

  Turtanoga – wymyśliłem sobie, że imię to znaczyć będzie „Silna noga”. Wywodziłoby się z legendy o wodzu który powalał przeciwników jednym kopnięciem w walce o złote wzgórze, odnosząc tym samym zwycięstwo, albowiem uderzał nią z siłą Tura.

 • Łukasz Nazim

  Abaddon byłby dla nich diabłem z piekła rodu gdzie na samo to słowo wrogowie uciekaliby

 • Keraal

  Keraal z plemienia Jocharacci – Kojarzy mi się to z takim specjalnym i wybranym przez wielkich bogów imieniem wśród ludu, który od wieków walczy ze złowrogo nastawionym na niego i jego ludzi plemieniem Makataka. Wybrany ma za zadanie walczyć u boku samego władcy ziemi i w pokorze, wytrwałości i męstwie ma dąrzyć do roztrzygnięcia sporu miedzy tymi plemionami. Bogowie bowiem uznali go za półboga i wyznaczyli w jego zyciu szczytny cel. Keraal – imie to wywodzi strach w sercach innych. Jest skromne ale bardzo mężne. Budzi tez respekt i zachwyt gdyz historia Keraala jest bardzo bogata w bohaterskie czyny :’) Ach ale ja sie rozpisałem :D Wymysliłem sam. :O „)

 • Jot Alan

  Dentatis – niczym szaman dzieki ktorego magicznym zdolnoscia cale plemie jest bezpieczne, najedzone i zjednoczone! A umiejętności waleczne są ostre i zwinne jak tygrys szablozębny, ktory kły nosi na szyji jako symbol władzy i walecznosci

 • Adam Borusiewicz

  tandzi-byłby on najlepszym szamanem który wykonuje najlepsze tańce do ognia

 • Maro

  Kratos- to imię mówi samo za siebie, wielki wojownik budzący strach na wśród ludzi mitilogi, który rzucił wyzwanie bogom. Nigdy nie przegrał bitwy. Zasiadł na tronie jako Bóg wojny świetnie sprawdził by się w roli wodza.

  • Bartosz Skowron

   Imie polboga z God of War powaznie ?

 • Krystian Siwczuk

  Wolfgard – Samo imię budzi szacunek, jako władca wilczej natury, o niesamowitych umiejętnościach bojowych, sile instynktu drapieżcy, zarówno w dzień i w nocnych ciemnościach potrafi widzieć niemal tak samo jak przy blasku słońca, doskonale umie porozumieć się z watahą, prawdziwy samiec alfa, od lat niepokonany w bitwie o miana przywódcy. Można mówić o pewnego rodzaju zwierzęciu w ciele człowieka, o umiejętnościach wykraczających poza ludzkie możliwości, poza strach i to co nieosiągalne. Niezwykła postać, wzór do naśladowania, unikat.

 • Krystian Siwczuk

  Wolfgard – Samo imię budzi szacunek, jako władca wilczej natury, o niesamowitych umiejętnościach bojowych, sile instynktu drapieżcy, zarówno w dzień i w nocnych ciemnościach potrafi widzieć niemal tak samo jak przy blasku słońca, doskonale umie porozumieć się z watahą, prawdziwy samiec alfa, od lat niepokonany w bitwie o miano przywódcy. Można mówić o pewnego rodzaju zwierzęciu w ciele człowieka, o umiejętnościach wykraczających poza ludzkie możliwości, poza strach i to co nieosiągalne. Niezwykła postać, wzór do naśladowania, unikat.

 • Kamil Sompoliński

  Wódz waka czacha-wzbudza strach i brzmi fajnie moim zdaniem ;)

 • TheCililing

  Nahash, co znaczy wąż. Wyglądający niewinnie, lecz zadający śmiertelne rany. Nigdy nie atakuje pierwszy, ostrzega przed atakiem, jednak nie ze strachu, a z szacunku dla przeciwnika. Gdy już zaatakuje nigdy się nie poddaje. Walcząc zadaje niewielkie rany, które jednak nawet dla najwytrwalszych okazują się śmiertelne. Chociaż niepozorny, każdy darzy go respektem. A kto zapomina o szacunku dla swoich oponentów często przepłaca to nawet swoim życiem.

 • Kamil Zdobylak

  Mądry Orzeł- ptaki były uznawane za stworzeni, które dokonują niemożliwego. Wódz też powinien być mądry i dokonywać niezwykłych rzeczy. Dlatego zuyskiwałby szacunek i poważanie w plemieniu.

 • Jimmie Grinney

  Wagabunda – jako tułacz który odkrywałby nowe tereny (do podboju lub nie), oraz ma odniesienie do filmu „Intruz”, który przedstawia Wagabundę jako bohaterkę która sprzeciwia się systemowi dla ratowania innych.

 • Szhival Czherviakhov

  Buka. Nie trzeba tlumaczyc.

 • Adam

  Manhunt aby wszyscy wiedzieli na co mnie stac oraz by moje plemie mialo zapewniony spokojny byt na ziemiach ktore zdobywamy

 • Ukasz

  BOREAS KRWAWY KSIĘŻYC – imię łączące w sobie zarówno mądrośc i sprawiedliwość jak i zapowiedź nocnej rzeźi jaka zgotowali bym tym którzy spróbują mi sie postawić !

 • Dawid Siaracki

  Tatanka Yokonaka inaczej skaczacy borsuk pasuje do wodza

 • Jarek Frydrych

  Ruuu. Tak strasznie niewiadomo kto to że aż strach.

 • Igor Przybył

  Morg- kojarzy się z słowem morderstwo, które w tych czasach było na porządku dziennym. Wódz powinien w tych czasach silny, fizyczny oraz być gotowy do zabójstwa dla dobra plemienia . Słowotwórstwo powstało z słowa grom ( od tyłu morg), łatwe wypowiedzeniu , które szybko można zapamiętać, a wiadomo, że prostota w tamtych czasach była codziennością. Dlaczego od słowa grom, stworzyłem morg? Kojarzy mi się z niebezpieczeństwem, szybkością oraz jasnością . Niebezpieczeństwem bo ludzie w tamtych czasach musieli żyć , a wódź powinien stworzyć plemie , które będzie siać postrach. Szybkością , ze względu na podejmowanie szybkich , trafnym decyzji w czasie niebezpieczeństwa. Jasnością, ponieważ musiał znać techniki zabijania, polowania oraz innych ważnych sprawności manualnych.

 • Stanisław Bebich

  Moltaar – imię, które kojarzy się ze śmiercią, budzące strach oraz respekt wśród mieszkańców wrogich plemion.

 • Michał Guvvno

  Husar – wiadomo dlaczego ;)

 • Bartek Szmigiel

  Witjarmysł Żeby nie zapomnieć o naszych słowiańskich korzeniach. Co oznacza silny, mądry władca. Siła potęguje strach, mądrość czyni nas mocniejszymi.

 • marzzz

  Jarosław. Coś dodawać ?

 • Mateusz Zmarlak

  Łamiący Maczugi. Na brzmienie tego imienia wszyscy przeciwnicy bali by się dobyć swoich maczug.

 • Marcin Styczyrz

  „Dżudukabra” :D

 • Mateusz Gałka

  „SUNOG TAKOK – (OGIEŃ STRACHU)
  Sunog Takok, w tłumaczeniu z języka filipińskiego na język polski – ogień strachu. A dlaczego nazwałbym się ogień strachu? Cóż, myślę, że nazwa ma budzić nie tylko grozę, ale i wprowadzać w pewien stan tajemniczości, dosłownie i nie tylko. Nazwa ta jednak nie jest przypadkowa. Ogień. Czym dla człowieka był ogień dwanaście tysięcy lat temu? Niewątpliwie budził on strach, każdy bał się ognia i traktował go jako dar boży, coś niesamowitego i tajemniczego. Dawał on też ciepło, dlatego kojarzył się ze schronieniem i bezpieczeństwem, jakiego w tamtych czasach było bardzo mało. Pomagał nie tylko bronić się w walce z członkiem innego plemienia, ale tez odpędzać dzikie zwierzęta, dla których byliśmy iście łakomym kąskiem. Uważam, że w tamtych czasach można go było określać mianem wynalazku, nowej technologii (wiem, brzmi to dziwnie, ale to prawda). Tak ogień stał się kompanem człowieka w jego ewolucji i mógł być wykorzystywany na wiele sposobów, zarówno do obrony jak i ataku. Myślę, że już samym słowem „ogień” wprowadzał bym przeciwnika w niepewność, a plemienie traktowało by mnie z wielkim szacunkiem. Ale zostaje jeszcze jedno. Strach. Bo właściwie czemu jako wódz plemienia chciałbym nazwać się ogień STRACHU? To bardzo proste. Tajemnica. Każde z nas się czegoś boi, dlatego strach interpretujemy na wiele sposobów. Był i jest on częścią naszego życia, ale nie ma jego ściśle określonej definicji. I tutaj, według mnie, jako wódz plemienia miałbym przewagę nad innymi. Przeciwnicy z innych osad słyszeli by słowo strach i nie wiedzieliby, czego mają się dokładnie spodziewać. Być może każdy z nich miałby inne wyobrażenia dotyczące mnie i mojego ludu. Możliwe, że właśnie to określenie wzbudzało by respekt, bo inni ludzie mogliby sobie tylko wyobrażać to, jaką mocą i umiejętnościami dysponuję w myśl przeżycia w krainie pełnej zagrożeń na każdym kroku, gdzie to my często jesteśmy ofiarą, a i moje plemię czułoby się przy mnie pewniej i bezpiecznej. Bo taki ma być przywódca, tajemniczy i srogi. Tak. Myślę, ze takie imię wzbudzało by odpowiedni szacunek w tym groźnym świecie. Inne plemienia nie mają się nas tylko bać w myśl: władca, który włada ogniem, ale też mają się zastanawiać, dlaczego właściwie ich wódz jest aż tak niebezpieczny i potężny. Dlaczego?
  No właśnie, mogą się tylko domyślać…
  To tyle, myślę, że bardzo konkretnie i rzeczowo wytłumaczyłem, dlaczego jako wódz starożytnego plemienia nazwałbym się ognie strachu – „Sunog Takok”. Jeżeli okaże się, że moja praca zostanie wyróżniona (a byłoby to dla mnie miłe wyróżnienie, ponieważ prywatnie bardzo interesuję się szeroko pojęta historią), chciałbym otrzymać wersję na PlayStation4, ponieważ właśnie na konsoli Sony przeciwnicy mogliby dostrzec wielką siłę mnie i mojego plemienia. Miłego polowania! :)
  Dziękuję i pozdrawiam ekipę technologicznie.pl,
  Mateusz :)

  • Kordian Chromik

   „jako wódz prehistorycznego plemienia”* (w zakończeniu)- to ogromna różnica. W starożytności to miałeś kulturę Egiptu, Rzymu itd. Już znano sposoby stawiania budowli, świątyń, fortyfikacji i co najważniejsze prowadzono osiadły tryb życia. Nie przejmuj się moim komentarzem ale jak widzę tego rodzaju błędy to aż mnie coś bierze. Pozdrawiam. ;)

 • Full_

  Simba Kubwa- Oznacza to „Najwiekszego Lwa” czyli króla i władce, w tym przypadku najwiekszego wodza.

 • Tymon Mazur

  Rägnar – sam wydźwięk budzi szacunek, umlaut zawsze dodaje grozy, rozpoczyna się i kończy na ‚r’ – najbardziej mięsistą literę alfabetu, brzmi konkretnie i wygląda epicko – czego chcieć więcej? >: ]

 • RobertK

  Blood Rain – co oznacza Deszcz Krwi, wybrał bym to imie bo oznaczało by ze każdy kto stanie na drodze zostanie zabity i gdzie sie nie pojawie bedzie rozlana krew. Myślę ze każdy czuł by do mnie respekt

 • Tymon Mazur

  Orang yang menguasai api (ten który opanował ogień) – prehistoryczni ludzie musieliby czuć respekt przed osobą która opanowała najbardziej niezrozumiałe i nie pojęte zwierzę – ogień :)

 • Tymon Mazur

  Tuhan api (władca ognia) -prehistoryczni ludzie musieliby czuć respekt przed osobą która włada najbardziej niezrozumiałe i nie pojętym zwierzęciem – ogniem :)

 • Tymon Mazur

  Wielu mężczyzn z mojego plemienia nosi na szyi ostre kły dzikich zwierzów na dowód ich pokonania, inni z tego samego powodu ubierają się w ogromne, grube futra… Ja szczycę się trofeum, których nie dostrzega pospolite ludzkie oko. Gdy dosłyszysz mę imię wśród szeptu umarłych, zrozumiesz. Ja jestem Jiwa Pemburu (Łowca Dusz).

 • Tymon Mazur

  Od lat żyliśmy w ciemności i zimnie, jedliśmy niedobre mięso. W końcu pojawił się On, który potrafi uczynić wszystko lepszym albo martwym. Moc Jego nieograniczona, ale stąpa po Ziemi ktoś, kto potrafił Go poskromić, uczynić z Niego dobrego sługę, a imię jego brzmi Tuhan Api (Władca Ognia).

 • Tobiasz

  Imlerit
  Brzmi groźnie i w „szeregach” wroga wzbudzałoby strach.
  Przeciwnicy szeptaliby między sobą:
  „To on, to Imlerith.”
  „Imlerith…? Lepiej od razu się poddajmy.”
  Byłoby symbolem zwycięstwa i męstwa w walce.

  Imię pochodzi z sagi A.Sapkowskiego o Wiedźminie

 • Dawid Kozłowski

  Primalos Cry -Pierwotny Krzyk takie imię powinno budzić respekt wśród reszty plemienia do głównego wodza co oznacza że jako Pierwotny czyli Pierwszy a Krzyk czyli donośne jego słowo roznosi sie na cała wioske i okolice dlatego plemie czuje do wodza respekt, słucha się go, jest mu posłusznym,i wykonuje jego rozkazy.

 • Zxxx

  Wódz tęga pała, gdyż pała tęga to potęga ;)

 • Mateusz

  Mateusz. Uważam, że moje imię już budzi zgrozę. Jeśli byłoby inaczej, sprawiłbym, że te osoby szybko odmieniły swoją opinię. Poza tym fajnie pomyśleć o sobie jako o kimś o wysokiej pozycji ^_^. Siła nie w imieniu ale w tym kto to imię reprezentuje :)

 • Patryk Szwiec

  Ra’Wuka – dlaczego? Ra- jest nawiazaniem do starożytnego boga Ra czyli wladcy słonca zaś jest amangamentem slowa wulkan ponieważ byłby cichy a zarazem niszczacy. Dochodzi do tego cześć oddawana wodzowi. „Niha veli sanaz piochancz” co z kolei jest grą słów”niech żyje nas czempion”

  • Bartosz Skowron

   Bog jest RE nie RA

   • Fabian

    Obie formy są poprawne

 • Michał Bertling

  Ratium – odmiana slowa łacińskieoz,,ratio” oznaczającego pomysł i kreatywność.
  Budziłby mądrość oraz określającą osobę jako dobry leśniczy, wymyślający różne potrzebne rzeczy -po prostu pomysłowy i działający z rozwagą oraz spokojem wewnętrznym

  Czyli tak jak ja :)

 • Mateusz Makowski

  Rahh Lar- Rahh skonstruowany z dwóch twardych spółgłosek, które były często akcentowane przez ludzi tego okresu ( przynajmniej, patrząc na gameplay’e z gry ubisoftu), oraz Lar z norweskiego oznacza „pozwlalać”, a tylko osoby wyższe rangą społeczną mogą komuś na coś przyzwalać. Powstaje tu dwuczłonkowe imię, które według mnie budzi szacunek, i zaufanie dla osób bliskich. Jak i strach dla przeciwników.

 • babull

  Sid Władca Płomieni – miano to samo w sobie już brzmi dumnie. I choć nie jest przesadnie skomplikowane (co jest dość istotne, wszak język prehistorycznych ludzi prawdopodobnie nie był skomplikowany, krótke imię będzie więc chwytliwe), ma wiele znaczeń. Biorąc przykład ze swego wielkiego imiennika, Sid będzie więc urodzonym liderem, który jednym słowem porwie za sobą stado.. znaczy się, plemię. Lud jego podąży nie tylko za jego charyzmą, ale i również za legendarną odwagą. Sid do perfekcji opanował jazdę na mamucie. Zdarzyło mu się wyrwać śmierci spod kłów tygrysa szablozębego. Pokonał lub ujarzmił wiele innych zwierząt (np. nosorożce) Pomimo, że ma na głowie obronę całej wioski, Sid nie zapomina także o prywacie – kobiety za nim szaleją. Ma także rękę do dzieci. No i oczywiście (przydomek zobowiązuje) nikt z taką wprawą nie rozpala ogniska, przy którym opowiada prawdziwe (a czasem i nie) historie swych odważnych czynów.

 • Bartosz Skowron

  Abhiraj:po indiańsku znaczy : nieustraszony krol wybralem ta nazwe gdyz bycie wodzem to jest wielkie zadanie i nie tylko trzeba rzadzic ale tez walczyc. Sama nazwa mowi ,,nieustraszony” wiec byl by respekt i bez powodu by go nie wybrali na wodza podbijal bym kazda wioske i pokonal kazdego innego wodza :) Abhiraj=nieustraszony krol fajnie brzmi :) pozdrawiam:)

 • Łukasz Rosa

  Yanush. Imię przywódcy, które samo w sobie powinno budzić lęk i niepokój u każdego, kto stanie na drodze Yanushowi.

 • Situ

  Waginator – tajemnicza nazwa, gdzie kazdy bedzie szukal pod tym imieniem sensu slowa. wiadomo ze wodz musi byc dominatorem pod kazdym wzgledem. Musi wiec zadbac tez o dalsza historie swojego rodu. Waginator musi byc plodny jak dziki wol aby budzic respekt wsrod swych towarzyszy. Ponadto musi byc dominatorem w walce i kazdy musi sie go bac a kobiety na kazdym kroku musza za nim piszczec. :) A tak serio gralem kiedys w jakas gre z bratem wymyslilem taki nick a potem na jakims forum pojawily sie wpisy co to znaczy bo ktos ma taki nick w grze. Wzbudzilo wiec to zainteresowanie he he.

 • Piotrek Paweł Wolski

  Diamant-imie brzmi jak słowo diament, który jest jednym z najtwardszych minerałów. Nie ugina się pod niczym, ma wielka siłę i wszyscy go chca za piękno i dobro

 • Chomik

  Tikan – pozostawił by pokój w wiosce i utrzymywał plemię łindża na duchu. Pomagał by sie rozbudowywać i polować na dziczyzne . Wykonywał by on zadania nie dla mięczaków. Tylko prawdziwych wojowników prehistorii.

 • Robert Mach

  ZEUS – chyba nie muszę pisać dlaczego ;)

 • http://szuwarny.blogspot.com/ K. Roll

  ZDZISŁAW.

  Brr! Imię, które na dzielni oznacza: „człowieku, jeśli ci życie miłe, to bierz nogi za pas i uciekaj”.
  Na jego dźwięk uciekają wszystkie szczury, starsze sąsiadki zamykają okna i zasuwają żaluzje, a wojownicy śpiesznie uczą się nowych słówek w języku kraju, do którego zamierzają wyemigrować w trybie przyspieszonym.

  ZDZISŁAW zasiewa lęk w sercach najodważniejszych, Bezimiennego wpędza w kompleksy, a wszystkich szaroburych bohaterów typu Jack, Joe, Mike, czy Jose Maria Esteban Hurio Ricardo Montoya Delaroza Ramirez – deklasuje prostotą przekazu i przenikliwością zgłoskową.

 • Paweł

  Coho-Ness bo jak wiadomo prawdziwe męstwo wodza plemienia tkwi nie tylko w jego siłę, zdolnościach przywódczych ale także w możliwościach reprodukcyjnych. Prawdziwa siła bohatera, przywódcy pochodzi z jego wnętrza, z jądra!

 • Dagmara Rumińska

  Szarrikuszuh – Kilija. Potyczki prowadzone przez KOBIETĘ o tajemniczo brzmiącym imieniu nie byłyby wyrazem żądzy zdobywczej ludu koczowniczego rozmiłowanego w walkach, lecz surowej konieczności, walki o byt, o zdobycie ziemi, czy obroną przed nieprzyjacielem. Walki nie stanowiłyby dla niej celu samego w sobie, ale konieczny środek do dalszego egzystowania. Miej nadzieję, że podczas walki stanie u Twego boku. Strzeż się jednak, aby nie trafić na jej listę! :D

 • Marcin Jaworski

  KAFAR!
  Kto podskoczy do KAFARA?
  Protagonista, wielki przywódca, wielki wojownik, żywa legenda.

 • Mateusz Janicki

  Taresspal

 • Kamelian

  MYHANDUS URFATUS ( czyli po chłopsku my hands your fate – moje ręce wasz los)
  takie natchnienie :)

 • Adam Dębowski

  Ja nazwałbym się Bimbrownik i jako jedyny znający tajniki fermentacji i destylacji budził bym respekt nie tylko wśród swojego plemienia ale i wszystkich w okolicy. Przedstawiciele innych nacji przybywaliby z najdalszych, zasiedlonych przez człowieka, stron aby napić się Boskiej Wody Ognistej. To byłoby piękne: zero podatków, zero polityki, rano polowanko a wieczorkiem impreza :D

 • Karol Kazimierski

  Im więcej członów, tym lepiej! Więc lecimy: Pog’hramir Rhosądny, s’hyn Płodnej Ziemi i S’hrogiego Gromu, ojciec Best’hiarzy :)

 • Karol Kazimierski

  Poghramir Dobhrotliwy, s’hyn Płodnej Ziemi i Mrhocznego Boru, ojciec Besthiarzy – patrząc na prehistorię naszego kraju, nie można odmówić Słowianom jakiegoś udziału w ludach tamtego okresu. Toteż szeleszczący charakter naszej wymowy może budzić niepokój u obcych, no i brzmi dla nas dość rodzinnie. Oczywiście też dodatkowe człony! Im więcej, tym lepiej – w końcu akcentują pozycje zarówno na świecie! W tym wypadku „Poghramir” bierze swoje pochodzenie od słowa „pogrom”, sugerując siłę i umiejętności właściciela (a drobna przeróbka na „Poghramira” sugeruje że… pograłbym ;) ). „Dobhrotliwy” natomiast jest tytułem nadanym wśród swego ludu, upatrując w nim opiekuna plemienia. Tytuł „s’hyna Płodnej Ziemi i Mrhocznego Boru” jest zaś sugestią jego powiązania z bytami nadnaturalnymi, siłami natury które w tamtych czasach były równorzędne z Bóstwami. A i ma się to też w jakimś stopniu do „ojca Besthiarzy”, być może nawet jego realnych dziatek, które podobnie jak Takkar są w stanie nawiązać więź z bestiami :)

 • Mateusz Mika

  Krwista ręka ponieważ jedna ręką potrafi zgładzić niejednego przeciwnika. Niestraszna jest mu nawet dzika zwierzyna. Ręka jest jego jedyną bronią która sieje strach i budzi respekt przed innymi koczownikami.

 • Tomasz Filipowicz

  Tirex :) Od tyranosaurus rex :)

 • Tomasz Fułek

  Czarna Śmierć, dla wrogów niebezpieczny jak Dżuma, wódz, po którego stronie trzeba być, żeby nie być martwym. PS4

 • Artur Antczak

  Technologikus – Wódź plemienia który słynął by z bycia największym mędrcem i odkrywcą nowinek technicznych dla plemienia. Zyskał by respekt i uznanie zaraz po wynalezieniu ognia :)Wrogowie bali by się atakować to jakże rozwinięte plemię z prostego powodu – Technologia i rozwój obrony mógłby ich zaskoczyć! Myśl TECHNOLOGICZNIE-BĄDŹ JAK TECHNOLOGIKUS

 • Paulina Nożykowska

  Wilczy Pięściak – nazwa zawierałaby w sobie nawiązanie do wszystkich niezbednych cech wodza prehistorycznego plemienia – spryt oraz mądrość, a także siłę i twardą rękę do dowodzenia plemienem.

 • Szymon Pastuszczak

  Ragnar – Norweskie imię wojownika pochodzącego od bogów. Imię to brzmi ostro i twardo a przy tym dźwięcznie. Budziłoby respekt wśród współplemieńców, zarazem niosąc się trwożnym echem po jaskiniach wrogów.

 • Barbarus

  Moją postać nazwałbym Barbarus, co z łaciny oznacza cudzoziemiec, człowiek dziki, niecywilizowany, okrutny, o prymitywnych odruchach. Takie imię na pewno budziło by respekt wśród wrogów, strach w oczach mamutów i innych zwierzy. Zapewniło by też poczucie bezpieczeństwa swojemu plemieniu. Dodatkowo można się domyślać że nasz bohater byłby obiektem westchnień wszystkich kobiet, w końcu takie imię połączone z wyrzeźbionym ciałem stanowiłoby idealny powód, by Barbarus był ojcem wielu dzieci w plemieniu.

 • Ronoś

  Ognisty pierd bo mozna by bylo prowizorke miotacza ognia zrobic. A ognia sie zwierzeta boja a i światło jest i gotować coś by można było. :)

 • Krystian Fijołek

  Targ – jest ono łatwe do wypowiedzenia przez praludzi dzięki temu że brzmi jak ryk. Ponadto przez odpowiednią intonację może być zarówno używany jako przyjazne imię nie wzbudzające strachu jak i imię które wywołuje postrach podczas ataków bądź obrony mojej wioski. Dzięki odpowiedniej reputacji to imię może z łatwością siać panikę podczas bitew. Brzmi ono jak ryk bitewny więc moim zdaniem idealnie by się przyjęło w prehistorycznym plemieniu.

 • Eliasz Piekart

  Hench-Faber (ew. Przenikliwy Hench-Faber). Hench z ang. Oznacza Silny natomiast Faber z łaciny oznacza rzemieślnik.
  Wodz , ktory przybrałby takie imie bylby hybrydą sily, inteligencji oraz zrozumienia. Ponadto nazwa jest krotka, dzwieczna, a litera R konczaca nazwe wodza podkreśla jego wyrazisty charakter w plemieniu

 • Kinga Jay

  Zdecydowanie nazwałabym ją Hannibal, któż z nas nie słyszał o jego wielkim wyczynie, którym było przeprowadzenie armii złożonej z żołnierzy i słoni przez wysokie Alpy, co zaskoczyło wrogów. Oddał życie w walce za swoją ojczyznę. Myślę, że to imię jest idealne dla postaci w nowej odsłonie FarCry. Mamy do czynienia z dziką naturą i przetrwaniem. Dlatego główną cechą bohatera powinno być męstwo i honor, żeby dał rade pokonać przeciwieństwa losu i napotkane przez niego niespodzianki. Ryzyko jest wysokie ale przetrwa tylko najlepszy.

 • Wilkens

  Wybrałbym imię Hurr-A. Przede wszystkim każdy z naszych prymitywnych przodków mógłby je szybko zapamiętać. Poza tym, tabuny wojowników krzyczących „HURRA!” przed wymordowaniem swoich sąsiadów, a następnie podczas kradzieży ich ziem i oczywiście kobiet, brzmią wyjątkowo przekonująco. Moje imię wyryłoby się w historii na tyle mocno, ze dwa miliony lat później, jednoznacznie używane by było jako okrzyk radości i triumfu!
  Dodatkową premią byliby jaskiniowcy mający problem z wymówieniem głoski „R” – szczególnie Ci wymawiający ją jako „J” ;)

 • Woyt Bski

  PRIMUS MAXIMUS – Nawiązuje do tytułu gry jak również do OPTIMUS PRIMA – Przywódcę z Transformersów. Dodatkowo nawiązania do późniejszej epoki – panowania Rzymian

 • Adrian Bartos

  Zadowoliłbym się imionami: Magnus Wacław
  Pierwsze z nich to jest pochodzenia łacińskiego, drugie – słowiańskiego. Połączyłbym tym samym dwa bliskie sobie kręgi kulturowe, a rozsypane po całej Europie plemiona oddawałyby mi cześć. Natomiast zbitek obu imion zyskałby mi respekt zarówno wśród zazdrosnych mężczyzn, jak i ciekawych kobiet.

  To jednak nie wszystko. Mam koleżankę pochodzenia irackiego. Mówimy na nią Magda, ale ci nieco bardziej wtajemniczeni wiedzą że „Magda” to tylko niewinny początek. W jej dowodzie osobistym jest jeszcze kilkanaście kolejnych arabskich imion, które składają się na długą listę przodków i zasłużonych. Tak to już jest w tej kulturze. Zainspirowany przypadkiem Magdy (…), sam też przybrałbym szereg kolejnych imion, o których wiedzieliby tylko najbliżsi…

  Magnus Wacław… Brajan Kevin Roman Azor Janusz

  • Brajan – ludzie władzy budzą respekt u ludu. Imię wybrałem na cześć Brian’a Mulroney, osiemnastego premiera Kanady.
  • Kevin – analogicznie – Kevin Michael Rudd był dwukrotnie premierem Australii. Poza tym to teraz takie modne imię wśród polskich dzieci…
  • Roman – to na cześć Romana Kurskiego, sąsiada Karola Krawczyka z serialu ‚Miodowe lata’. Wszyscy się go tam bali i czuli przed nim respekt. Miał tatuaże i nieuzasadnione wybuchy agresji.
  • Azor – imię Rottweilera mojego kolegi. Mimo faktu bycia Homo sapiens, czuję respekt przed psem.
  • Janusz – wciąż mam w pamięci zwycięzcę pierwszej edycji Big Brothera, strażnika miejskiego, który łupał siekierą kawałki drewna w chwilach relaksu.

  Far Cry Primal jest na szczycie mojej top listy pożądanych gier więc zostawszy laureatem konkursu, na pewno cieszyłbym się z nagrody jak dziecko :)

 • Adrian Bartos

  Zadowoliłbym się imionami: Magnus Wacław
  Pierwsze z nich jest pochodzenia łacińskiego, drugie – słowiańskiego. Połączyłbym tym samym dwie bliskie sobie kręgi kulturowe, a zbitek obu imion dawałby mi respekt zarówno wśród zazdrosnych mężczyzn, jak i ciekawych kobiet.

  To jednak nie wszystko. Mam koleżankę pochodzenia irackiego. Mówimy na nią Magda, ale ci nieco bardziej wtajemniczeni wiedzą że „Magda” to tylko niewinny początek. W jej dowodzie osobistym jest jeszcze kilkanaście kolejnych arabskich imion, które składają się na długą listę przodków i zasłużonych. Tak to już jest w tej kulturze. Zainspirowany przypadkiem Magdy (…), sam też przybrałbym szereg kolejnych imion, o których wiedzieliby tylko najbliżsi…

  Magnus Wacław… Brajan Kevin Roman Azor Janusz

  • Brajan – ludzie władzy budzą respekt u ludu. Imię wybrałem na cześć Brian’a Mulroney, osiemnastego premiera Kanady.
  • Kevin – analogicznie – Kevin Michael Rudd był dwukrotnie premierem Australii. Poza tym to teraz takie modne imię wśród polskich dzieci…
  • Roman – to na cześć Romana Kurskiego, sąsiada Karola Krawczyka z serialu ‚Miodowe lata’. Wszyscy się go tam bali i czuli przed nim respekt.
  • Azor – imię Rottweilera mojego kolegi.
  • Janusz – wciąż mam w pamięci zwycięzcę pierwszej edycji Big Brothera, strażnika miejskiego, który łupał siekierą kawałki drewna w chwilach relaksu.

  Far Cry Primal jest na szczycie mojej top listy pożądanych gier więc zostawszy laureatem konkursu, na pewno cieszyłbym się z nagrody jak dziecko :)

 • Adrian Bartos

  Zadowoliłbym się imionami: Magnus Wacław
  Pierwsze z nich jest pochodzenia łacińskiego, drugie – słowiańskiego. Połączyłbym tym samym dwa bliskie sobie kręgi kulturowe, a zbitek obu imion dawałby mi respekt zarówno wśród zazdrosnych mężczyzn, jak i ciekawych kobiet.

  To jednak nie wszystko. Mam koleżankę pochodzenia irackiego. Mówimy na nią Magda, ale ci nieco bardziej wtajemniczeni wiedzą że „Magda” to tylko niewinny początek. W jej dowodzie osobistym jest jeszcze kilkanaście kolejnych arabskich imion, które składają się na długą listę przodków i zasłużonych. Tak to już jest w tej kulturze. Zainspirowany przypadkiem Magdy (…), sam też przybrałbym szereg kolejnych imion, o których wiedzieliby tylko najbliżsi…

  Magnus Wacław… Brajan Kevin Roman Azor Janusz

  • Brajan – ludzie władzy budzą respekt u ludu. Imię wybrałem na cześć Brian’a Mulroney, osiemnastego premiera Kanady.
  • Kevin – analogicznie – Kevin Michael Rudd był dwukrotnie premierem Australii. Poza tym to teraz takie modne imię wśród polskich dzieci…
  • Roman – to na cześć Romana Kurskiego, sąsiada Karola Krawczyka z serialu ‚Miodowe lata’. Wszyscy się go tam bali i czuli przed nim respekt.
  • Azor – imię Rottweilera mojego kolegi.
  • Janusz – wciąż mam w pamięci zwycięzcę pierwszej edycji Big Brothera, strażnika miejskiego, który łupał siekierą kawałki drewna w chwilach relaksu.

  Far Cry Primal jest na szczycie mojej top listy pożądanych gier więc zostawszy laureatem konkursu, na pewno cieszyłbym się z nagrody jak dziecko :)

 • Barto97pl

  Wiedząc ze mogę wybrać sobie imię w którym będę budził szacunek i respekt w swoim plemię ,a strachu i lęk wroga to była by to osoba o nazwie FEARSCAR osoba która w nawie ma strach i blizna która swoim wyglądem odstraszała by dzikie zwierzeta i groze wsród nie przyjaciela. To mimo swojego odstraszającego wygląda była by to osoba o szlachetnym sercu która pomagala by swojemu plemiu w polowaniu i wspólnemu dobru swojego rodu. Fearscar nie posiadał by żadnych umiejetności magicznych był by to człowiek który jest znakomicie wyszkolony walką na bliski dystans.Uważam ze plemie które by posiadało takiego wodza było by rodem którego żaden przeciwnik nie zdołał by obalic.

 • Bartek Michalski

  Kaa’lun Ghaaha -najwyzszy z najwyzszych. Wszyscy są mi posłuszni, gdyż potrafię przewidzieć co nastanie w przyszłości dzięki swoim wizją oraz jestem na tyle potężny, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej wiosce.

 • Kamil Gargol

  Wybrałbym przydomek Radslay. Jest to połączenie dwóch wyrazów „rad” oraz „slay”. Po pierwsze jako mądry wódz plemienia zawsze mogliby do mnie przyjść po poradę, a po drugie nie miałbym sobie równych w technikach zabijania, niezależnie czy to w polowaniu na zwierzynę czy w walce z innymi plemionami.

  Przy okazji, jest to modyfikacja imienia Radosław, który ma imieniny 1 marca, czyli tak jak dzień premiery FC Primal na PC :)

 • Jaro Maro

  Trohingen-charakter twardy i z dużym respektem. Umie swoje plemię zaprowadzić na prawdziwe polowanie i nauczyć ich prawdziwej walki. Jego zadaniem jest dominacja spośród wszystkich na jego terytorium i w jego rejonie.

 • technologicznie

  Zwycięzcą naszego konkursu jest Kacper Morański! Gratulujemy i czekamy na kontakt z redakcją na redakcja@technologicznie:disqus .pl

  GRATULUJEMY!