Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Livescribe
Komputery i tablety Nowoczesne technologie Sprzęty

Livescribe – długopis marzeń?

Chcesz w kilka sekund skopiować swoje notatki na tableta lub poprawić swoje rysunki w programie graficznym? Jakość ze zdjęcia Ci nie wystarcza? Jest na to sposób! Livescribe to idealne rozwiązanie.

Livescribe jak to działa?

Livescribe to technologia XXI wieku. Jest to zestaw składający się ze specjalnego długopisu i notesu, w którym wykorzystano technologię mikrokropek. Długopis wyposażony jest m. in. w moduł bluetooth, dzięki któremu łączymy się z naszym telefonem lub tabletem. O połączeniu z urządzeniem informuje nas dioda LED, która zmienia kolor z zielonego na niebieski. Przy rysiku zamontowana jest także kamera podczerwieni, dzięki której sprytny długopis precyzyjniej wychwytuje to, co napisaliśmy. W porównaniu do wcześniejszych modeli tego urządzenia, umieszczona w długopisie Livescribe 3 bateria wytrzymuje bez ładowania około 13 godzin. Przenoszenie danych z długopisu na urządzenie mobilne jest możliwe po zainstalowaniu darmowej aplikacji Livescribe Plus. To właśnie ona odpowiedzialna jest za odbiór i konwertowanie naszych zapisków na tekst cyfrowy. Smartpen jest kompatybilny z najbardziej popularnymi programami do notatek.

Bez notesu jak bez ręki

Notes, który dodawany jest do smartpena nie wygląda wbrew pozorom jak zwykły szkolny notatnik. Na brzegach kartek znajdują się różnego rodzaju „przyciski”, które umożliwiają chociażby nagrywanie dźwięku podczas pisania. Jest to opcja szczególnie przydatna podczas wykładów na studiach czy na zebraniach w pracy. Dzięki niej na pewno nie zgubimy żadnego szczegółu.

Dodatkowe plusy Livescribe

Oprócz przetwarzania tekstu pisanego na cyfrowy, urządzenie umożliwia odnalezienie zapisanego adresu na mapie czy utworzenie przypomnienia w kalendarzu, jeżeli zanotujemy jakieś wydarzenie z datą i godziną.

Inną zaletą może być możliwość alternatywnego wykorzystania długopisu – odwracając go „do góry nogami” otrzymujemy wygodny rysik, dzięki któremu możemy obsługiwać swojego tableta czy telefon.

Słabe punkty Livescribe

Pomimo naprawdę „mądrej” konstrukcji, urządzenie nadal ma kilka wad. Jego największą wadą jest niewątpliwie cena. Producent oferuje dwa zestawy:

  • Zestaw za 150 dolarów zawiera w sobie długopis livescribe 3, notes 50 kartkowy, wkład z tuszem i kabel zasilający USB
  • Zestaw za 200 dolarów to długopis, 100 stronicowy zeszyt, dwa wkłady piszące i kabel.

Ewentualne dokupienie notesu czy wkładu piszącego możliwe jest jedynie na stronie producenta.

Używając Livescribe należy pamiętać, aby nie pisać nim zbyt szybko – czasami zdarza się, że długopis nie nadąży za naszym tempem pisania i podczas przenoszenia tekstu do aplikacji wkradnie się jakiś błąd. Osoby, które chciałyby korzystać z długopisu w języku polskim uprzedzam, że system nie obsługuje jeszcze polskich znaków.

Niestety, nie mam także zbyt dobrych wiadomości dla posiadaczy sprzętu pracującego na systemach Android czy Windows Mobile. Niestety, na razie długopis obsługiwany jest jedynie przez iPhone’a i iPada. Prace nad wersją na androida cały czas trwają, jednak data ich zakończenia nie jest jeszcze znana.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Jesteście na TAK czy wolicie pisać odręcznie i za pomocą aparatu przenosić tekst na urządzenia mobilne? Jesteśmy otwarci na Wasze opinie 🙂

Dowiedz się więcej jak zabezpieczyć telefon oraz czym jest kula antystresowa.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

10 KOMENTARZY

  1. Przeciwnosci, z ktorymi musimy sie zmierzyć, czesto sprawiaja, ze stajemy sie silniejsi. To, co dziś wydaje się stratą, jutro moze okazać sie zyskiem. – Nick Vujicic

  2. Thanks for taking the time to talk about this, I feel strongly about it and enjoy learning much more on this subject. If achievable, as you gain experience, would you mind updating your weblog with more details? Its very useful for me.

  3. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej i nie zasypiaj gruszek w popiele, skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *