Cuisine Companion – francuski szef kuchni w polskim domu

Tefal Cuisine Companion

Domowe gotowanie robi się coraz bardziej modne. Stało się tak odkąd znajomość przepisów przestała być sekretem przekazywanym z pokolenia na pokolenie, a sukces na rynku osiągnęły takie książki jak „30 minut w kuchni” Jamie’ego Oliviera, które skutecznie przekonywały, że gotować (tak jak śpiewać) każdy może.

Mając dostęp do internetu z łatwością znajdziemy setki przepisów na blogach, a listy składników potrzebnych do przygotowania wybranej potrawy nie musimy znać wcześniej, bo możemy ją przeglądać w trakcie zakupów na swoim smartfonie. Jest nawet aplikacja, która podpowie nam, co możemy przyrządzić z tego, co aktualnie mamy w lodówce.

Teraz ograniczenia mamy zupełnie inne – przede wszystkim brak czasu, ale również brak odpowiednich urządzeń przeznaczonych do gotowania lub brak przestrzeni w kuchni, żeby je wszystkie przechowywać. Na przeciw tym wyzwaniom wychodzi Cuisine Companion – wielofunkcyjny robot kuchenny do gotowania.

Co potrafi Cuisine Companion?

Urządzenie zostało zaprojektowane w ten sposób, żeby być możliwie najbardziej wszechstronne, a także szybkie i proste w obsłudze. W Cuisine Companion mamy kontrolę 3 najważniejszych elementów w kuchni: czasu, temperatury i umiejętności manualnych.

Co tak naprawdę potrafi? Gotuje tradycyjnie, na wolnym ogniu oraz na parze, miesza, smaży, wyrabia, ubija oraz kruszy. Każdą z tych czynności wykonuje bez konieczności doglądania, dzięki czemu zyskujesz więcej wolnego czasu dla siebie. Cuisine Companion to rozwiązanie dla kuchennych amatorów, którzy mamy do dyspozycji programy automatyczne wybierane jednym przyciskiem.

Dzięki 6 podstawowym programom przygotujemy zupy, ugotujemy na parze, wyrobimy ciasto, czy też przyrządzimy deser nie zastanawiając się jakie parametry wybrać. Dla zaawansowanych pasjonatów gotowania przeznaczony jest tryb manualny, w którym sami ustawiamy temperaturę, czas gotowania i prędkość. Przejście od automatycznych programów do własnych ustawień jest proste i intuicyjne. Przykładowo jeśli gotujemy na parze wybierzemy inny czas pracy w zależności od tego, jakie warzywa, mięsa lub ryby będziemy chcieli przygotować.

Teraz kluczowe pytanie: jak to właściwie działa?

Nowy robot kuchenny z funkcją gotowania marki Tefal jest urządzeniem o nieskomplikowanej budowie. Jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są bardzo wytrzymałe, i nie nagrzewają się. Dzięki temu urządzenie jest lekkie, łatwo je przenieść, a jednocześnie stabilne. Panel sterowania Cuisine Companion jest czytelny i intuicyjny w obsłudze – mamy tylko kilka przycisków z dużymi ikonkami, Cuisine Companion to połączenie multicookera z robotem kuchennym.

Żeby zacząć pracę wystarczy wybrać odpowiednią końcówkę (3 różne ostrza, mieszadło albo koszyk do gotowania na parze), umieścić składniki w środku i wybrać program – automatyczny lub manualny. Na tym koniec. Serio. Z chwilą uruchomienia urządzenia możemy zapomnieć o gotowaniu i zająć się czymkolwiek innym – dobrą książką, serialem, innymi domowymi obowiązkami, zabawą z dzieckiem, konsolą albo Facebookiem.

Cuisine Companion po prostu robi swoje, nie trzeba mieszać, doglądać, doprawiać. Można mieć pewność, że nic się nie przypali ani nie wykipi. Genialne w swojej prostocie. Nie dość, że gotowanie nie wymaga naszej obecności w kuchni to nie zakłóca innych zajęć. Intensywne zapachy nie roznoszą się po domu i co najważniejsze Cuisine Companion działa niezwykle cicho. Dzięki temu możemy śmiało gotować o najdziwniejszych porach dnia i nocy nie narażając sąsiadów czy innych domowników na odgłosy tryskającego tłuszczu albo podskakującej pokrywki od garnka. Trudno w to uwierzyć, ale nawet czajnik elektryczny wytwarza więcej hałasu niż to cacko. To szczególnie ważne w małym mieszkaniu lub mieszkaniu z otwartą kuchnią.

Czy mając taką profesjonalną pomoc w kuchni potrzebujemy w ogóle tradycyjnej kuchenki?

Okazuje się, że tak. Bo Cuisine Companion nie jest właściwie konkurencją dla tradycyjnego sprzętu. Oba urządzenia mogą się świetnie uzupełniać. Szczególnie jeśli przygotowujemy posiłek z kilku dań i chcemy wykonywać kilka czynności jednocześnie. Przykładowo wyrabiamy ciasto korzystając z Cuisine Companion, które następnie umieszczamy w piekarniku, w czasie pieczenia można już się zabierać za następną potrawę – zupę, sos, mięso lub inne danie główne.

Cuisine Companion to urządzenie dopasowane do użytkowników o różnych zdolnościach kulinarnych i różnych potrzebach. Sprawdzi się w domu zapracowanego singla, ale również jako rozwiązanie dla całej rodziny. Posiada ogromnie przydatną funkcję podtrzymywania ciepła. Po skończonym gotowaniu przez 40 min utrzymuje  wysoką temperaturę potrawy, dzięki temu nie wszyscy domownicy muszą zasiadać do obiadu jednocześnie i obejdzie się bez wołania, że ziemniaki stygną.

Cuisine Companion jest także całkowicie bezpieczny dla dzieci. Ryzyko poparzenia praktycznie nie istnieje, bo zewnętrzne części się nie nagrzewają, otwieranie go nie jest dla dzieci wcale takie proste, a samo umiejscowienie sprzętu na blacie znacznie bezpieczniejsze niż piekarnik umieszczony zazwyczaj w zasięgu wzroku i ciekawskich rąk najmłodszych. Duża pojemność misy (4,5 litra) całkowicie wystarcza na przyrządzenie nawet 4-6 porcji za jednym razem.

Cuisine Companion to bardzo wartościowa pomoc w każdej kuchni. Choć jest kosztowną inwestycją, zapewnia nieznany wcześniej komfort oraz oszczędność czasu. A przecież czas to pieniądz.