Wybieramy ekspres do kawy za mniej niż 300 zł. Przegląd

Kawa w kubku

Nic tak nie stawia na nogi jak dobra, aromatyczna kawa z samego rana. Nie ważne, że pracowałeś do późna w nocy, obejrzałeś za jednym zamachem cały sezon ulubionego serialu albo cztery razy wstawałeś w nocy do swojego dziecka. Każdy poranek da się uratować dzięki dobrej kawie. A jak dobra kawa, to wiadomo, że z ekspresu. Jaki kupić w rozsądnej cenie?

Profesjonalne urządzenia do parzenia kawy podobne do tych, które spotkamy w popularnych kawiarniach są stosunkowo drogie. Wysokiej klasy ekspres ciśnieniowy może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli nie chcemy wydać fortuny najlepiej szukać okazji wśród ekspresów przelewowych i prostych w obsłudze ekspresów na kapsułki. Spokojnie można znaleźć takie urządzenia, których wartość odpowiada cenie kilkunastu kaw kupionych w Starbucksie. Oto kilka z nich!

KRUPS Nescafe Dolce Gusto Piccolo

Ekspres na kapsułki, który zmieści się w każdej kuchni. Zalicza się do urządzeń wysokociśnieniowych – ciśnienie 15 bar zapewnia dobry smak i jakość parzonej kawy. Z Dolce Gusto przygotujemy cappuccino, espresso, caffe lungo czy latte macchiato. Zbiornik na wodę pomieści 0,6 litra. Wysokość podstawki można regulować na trzech poziomach, żeby pasowała do różnego rodzaju filiżanek.

Cena: 238 zł

gusto

RUSSELL HOBBS Buckingham

Tak jak inne ekspresy przelewowe pozwala przygotować od razu większą ilość kawy i utrzymywać ją w odpowiednio wysokiej temperaturze. Najlepsze rozwiązanie jeśli spodziewamy się gości i planujemy nocny maraton filmowy, wspólną pracę nad projektem czy zwyczajne nocne Polaków rozmowy. Jednorazowo przygotujemy do 10 filiżanek kawy, ale warto zaznaczyć, że można także nastawić urządzenie na mniejszą ilość zmieniając ustawienia. Ogromną zaletą jest programator czasowy, który umożliwia przygotowanie ulubionego napoju o określonej porze. Kawa do śniadania gotowa kwadrans po przebudzeniu? Nie ma problemu. Świeża kawa zaprogramowana na spotkanie ze znajomymi? Jasne! Do tego warto zwrócić uwagę na nowoczesny, stylowy wygląd i zwracający uwagę podświetlany pierścień. Naprawdę dobry ekspres i prawdziwa ozdoba kuchni!

Cena: 198 zł

hobbs

DE LONGHI ICM 15210.1

To bardzo tanie i bardzo uniwersalne rozwiązanie, bo pozwala przygotowywać aromatyczną kawę z ziaren. Silnik o mocy 150 W szybko i wydajnie mieli ziarna,które trafiają do pojemnego, zdejmowanego zbiornika. Tak jak inne urządzenia przelewowe nowej generacji jest wyposażony w lampkę kontrolną, funkcję podtrzymywania temperatury oraz blokadę kapania (napój nie kapie, gdy nie ma podstawionego dzbanka). Jednorazowo przygotujemy do 12 filiżanek.

Cena: 168 zł

delonghi

DE LONGHI Nespresso EN80.B Inissia

Wracamy do ekspresów na kapsułki. Urządzenie De Longhi pozwoli przygotować kawę pod ciśnieniem 19 barów. Wśród zalet należy wymienić także szybki czas gotowości do pracy (tylko 25 sekund), duży wybór kapsułek z kawą o różnych smakach i aromatach (22 propozycje) oraz tryb oszczędzania energii, który automatycznie wyłącza urządzenie po 9 minutach bezczynności.

Ten stylowy ekspres zajmuje niewiele miejsca i zmieści się na każdym kuchennym blacie. Występuje w różnych kolorach, więc łatwo dopasować go do kolorystyki innych sprzętów.

Cena: 289 złdelonghinespresso

Jak widać dla chcącego nic trudnego. Dobrej jakości kawa dostępna na co dzień w domu może być na wyciągnięcie ręki bez ponoszenia dużych kosztów. A Wam, który ekspres podoba się najbardziej?