Wykonuj wysokiej jakości zdjęcia swoim Apple Watchem!

Chat on Glide with CMRA

Posiadacze Apple Watch, interesujący się fotografią, powinni spojrzeć na CMRA – już dostępne w przedsprzedaży. Twórcy aparatu na smartwatche marki Apple gwarantują zdjęcia w jakości HD!

Osobiście nie przepadam za robieniem zdjęć zarówno profesjonalnym aparatem jak i smartfonem. Robię zdjęcia okazjonalnie, rzadko publikuję je gdziekolwiek, bo czuję, że nie umiem tego robić, ale za to uwielbiam oglądać zapierające dech w piersiach fotografie, często podziwiam uchwycone telefonem (tak tak, mobilna fotografia potrafi być piękna!) widoki na serwisach zdjęciowych, artystycznych. Jakiś czas temu przeczytałam o ciekawym pomyśle, umożliwiającym wykonywanie zdjęć w jakości HD za pomocą… smartzegarka! Smartwatche posiadają coraz więcej funkcji i jak początkowo wydawały mi się kompletnie nieprzydatnym gadżetem, teraz, wraz z upływem czasu, stają się coraz bardziej kuszącym przedmiotem. Fani chwytania obrazów za pomocą mniej tradycyjnych technik, posiadający smartzegarek Apple powinni zainteresować się CMRA.

Co to dokładnie jest i jak działa?

Twórcy CMRA wyszli z założenia, że można robić więcej nosząc mniej. Że można zrobić zdjęcie tak łatwo, jak mruga się okiem. Stwierdzili, że smartfony oprócz tego, że wymagają wyjęcia z kieszeni/torebki, dodatkowo szybko zużywa się im bateria przy korzystaniu z aparatu. Zespół pasjonatów programowania i projektowania przedmiotów „ubieralnych” doszedł do wniosku, że wyprzedzi Apple i zanim ten wprowadzi własny aparat wysokiej jakości do Apple Watcha, oni zrobią to najpierw.

I tak powstała wyjątkowa opaska do wbudowania do Apple Watcha, wyposażona w zespół kamer HD (przednią i tylną) z czujnikami Sony, umożliwiający wygodne odbywanie czatów wideo i robienie wysokiej jakości, ostrych fotografii błyskawicznie! Pierwszy aparat o rozdzielczości 2 megapikseli służy do przeprowadzania wideorozmów i potocznie mówiąc, robienia tzw. selfies. Drugi aparat o rozdzielczości 8 megapikseli, skierowany jest do przodu i służy do rejestrowania tego, co widzi noszący smartzegarek.

Bransoletka posiada także baterię, która pozwala na dzień użytkowania lub kręcenie wideo na żywo przez 30 minut. więc nie trzeba się martwić o szybkie rozładowanie się urządzenia. Zespół zawiera również Wi-Fi i Bluetooth.

Oczywiście, opaska integruje się z produktami Apple tak, że nie ma problemu z udostępnianiem zdjęć, filmów ulubionym aplikacjom i galeriom.

Czy jest to niezbędny gadżet do smartzegarka Apple? Chyba nie, ale może być ciekawym rozwiązaniem do robienia zdjęć i kręcenia filmów na szybko. Czasem, w obecnych zabieganych czasach, nawet te kilka sekund, które trzeba by poświęcić na wyjęcie telefonu i włączenie aparatu, może być warte zaoszczędzenia. Z filmu promocyjnego akcesorium odnoszę wrażenie, że jest całkiem wygodne w korzystaniu. CMRA może stać się też trendem powstawania kolejnych nakładek do zegarków, które będą w stanie dokonywać pomiarów wskaźników medycznych oraz takich, które po prostu będą uatrakcyjniać główny produkt czy pod kątem użyteczności czy zabawy. I dobrze!

Więcej o CMRA znaleźć można na stronie: https://getcmra.com

  • Robert

    Zegarek z Aparatem nie spełnia oczekiwań, samsung już to zrozumiał przy pierwszej i drugiej edycji swojego zegarka, teraz to wycofali, jaki powód? Po co takie coś w zegarku skoro mamy pod ręką telefon i duzo łatwiej jest nam go wyciągnąć niż robić słabe zdjęcie zegarkiem.

    _______________
    http://www.tarnow-serwis.pl

  • https://www.hurtelektryczny.pl/pl/new Kachna

    Ja jestem fanką klasycznych czasomierzy. Zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Smartwatche to przegięcie z formą nad treścią, do tego są niestylowe i mam nadzieję, że nie wejdą do codziennego użytku. Raczej pójdą w stronę bardziej rozbudowanych zegarków elektronicznych