Masz problem z kontrolowaniem swojego czasu? TimeFlip pomoże!

timeflip

Twórcy kostki TimeFlip zapewniają, że z ich urządzeniem, pomiar czasu, który spędzamy na danych czynnościach, stanie się intuicyjny i przyjemny.

Codziennie jesteśmy bombardowani nadmiarem informacji, płynących z każdej strony: portale społecznościowe, radio, aplikacje informacyjne, strony www, reklamy, filmy, reklamy w aplikacjach mobilnych, gazety, ulotki, billboardy. Gorzej jeśli napotykamy się na popularne “rozpraszacze” w pracy a nie umiemy się całkiem wyłączyć i skupić na obowiązkach. Przyznaję, że mi z trudnością przyszło nauczenie się nie zaglądania na Twittera w czasie godzin pracy i skoncentrowanie się WYŁĄCZNIE na konkretnym zadaniu do wykonania. Korzystam z aplikacji Asana plus nadal standardowo zapisuję sobie codzienne “taski” na kartce i odhaczam zrobione, dopisuję te, które pojawiły się niezaplanowane. Mimo, że lubię aplikacje, dodatki do przeglądarki i wirtualne narzędzia mające udoskonalić nasze życie, to jednak kartka plus długopis na mnie najbardziej działa, leży obok, mogę zawsze na nią spojrzeć, dopisać, ewentualnie stworzyć małą mapę myśli, dalszych kroków. Ale najważniejszym plusem jest to że widzę, ile zrobiłam i mam ją na ‘zerknięcie okiem’, co mnie mobilizuje. Dlatego zainteresowałam się TimeFlipem.

timeflip-red-octahedron

TimeFlip – co to takiego?

TimeFlip jest urządzeniem w kształcie kostki o różnych kształtach i liczbie boków. Standardowy model to sześcian. Na kostce użytkownik wypisuje zadania do wykonania. Zadanie, nad którym ma się w danym momencie skupić, ma znajdować się na górze/wierzchu kostki (ma być widoczne). Aplikacja, powiązana z kostką, mierzy i rejestruje czas, spędzony na wypełnianiu ‘taska’. Po skończeniu prosto przekręcamy kostkę na inne zadanie. Można na przykład mieć stale na jednym z boków napisane KAWA lub PRZERWA 15 min i po skończeniu jednej rzeczy robić sobie chwilę oddechu.

TimeFlip posiada baterię, łączy się z komputerem przez Bluetooth 4.0 i jest dostępny w 8 różnych kolorach i kształtach. Dodatkowo, jeśli cenimy sobie personalizację lub mamy drukarkę 3D twórcy udostępniają SDK aplikacji oraz zestaw DIY produktu. Bardzo mi się podoba, że TimeFlip jest zintegrowany z aplikacjami jak Toggl, Asana, Wunderlist, Trello, Zendesk i innymi. Myślę, że ta lista będzie ciągle powiększana. Co więcej, kostkę można wykorzystać nie tylko do zarządzania czasem, ale też jako narzędzia do kontrolowania inteligentnych urządzeń domowych.

timeflip-software

Pomysł jest prosty, stosowanie również, ale może przynieść wiele korzyści. Owszem, jest wiele stron, na których ustalamy sobie odliczanie czasu lub włączamy śledzenie jego upływu, ale mam wrażenie, że nie jest to tak skuteczne jak posiadanie fizycznej kostki, którą przekręcasz, na którą spoglądasz i masz świadomość, że np. Ciągle stoi w miejscu. A może naturalna chęć rzucenia kostką i to, by ją przekręcić silniej mobilizuje do ukończenia zadania? Teraz spekuluję, ale może tak być! Nie jest to tzw. ‘must have’, ale myślę, że TimeFlip może być dobrym urozmaiceniem biurka i dodatkiem do codziennej pracy. Koszt produktu w przedsprzedaży to 30-39 dolarów w zależności od wersji. Potem ceny wzrosną dwukrotnie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zajrzyjcie na Get Time Flip.