7 najlepszych darmowych gier na Androida

Asphalt 8

Oto 7 najlepszych gier na Androida, które podbiły serca tysięcy użytkowników. Dla każdego znajdzie się co wciągającego.

Fallout Shelter

To wprost zaskakujące, że gra jest nie tylko świetną produkcją mobilną, ale też kreatywnością miejscami potrafi z powodzeniem prześcignąć swojego dużo starszego i silniejszego poprzednika, czyli Fallout 4.

W Fallout Shelter wcielasz się w rolę nadzorcy jednej z postnuklearnych „krypt”. Do twoich obowiązków należy budowanie nowych pomieszczeń, dbanie o odpowiednie poziomy zasobów (woda, prąd, jedzenie, etc.), a także ochrona mieszkańców przed najazdami intruzów z radioaktywnych pustkowi.

Cel jest tylko jeden: aby ludziom żyło się lepiej. Mobilny Shelter to rysunkowaj, karykaturalna grafika, która często odwołuje się czarnego humoru. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów postapokaliptycznego RPG, ale przede wszystkim dla wielbicieli dbania o swoje własne wirtualne społeczności.

Rayman Adventures

Raymana z pewnością kojarzą młodsze pokolenia. Ale to nie znaczy, że świetna zabawa czeka tylko nasze pociechy. Rayman Adventures to mobilna wersja przygód sympatycznego ludzika z czupryną przekształcają się w śmigło. Tym razem jednak wcielamy się w Barbarę – zwariowaną koleżankę Raymana, księżniczkę barbarzyńców.

Jakie czekają nas zadania? Piraci porwali jaja, z których wykluwają się gremlino-podobne stworki i przez to gigantyczna roślina usycha. Zadaniem Raya staje się odnalezienie porwanych futrzaków oraz ponowne ożywienie roślinki.

Na szczególną uwagę zasługuje ratowanie stworków, które następnie pomagają nam szukać sekretów na kolejnych mapach. Ratowana przez nas roślina-gigant z każdą kolejną misją rośnie coraz wyżej. Naszym wynikiem możemy też dzielić się ze znajomymi i wspólnie porównywać, kto ma dłuższą łodygę. Kilka godzina wspaniałej, zręcznościowej zabawy gwarantowane.

The Pirate: Carribean

Witaj kapitanie! Czarna flaga do góry, złap za stery i cała naprzód! I to wcale nie będzie łatwe zadanie, bo gra oferuje gigantyczny świat XVIII-wiecznych Karaibów, udasz się nie tylko w jednoosobową przygodę, ale też spotkasz się wspólnie ze znajomymi.

Sterowanie okrętem w The Pirate: Caribbean Hunt wcale nie jest prostą zręcznościową zabawą typu arcade. To symulator pełną gębą! Musimy wykazać się nie tylko zręcznością i refleksem, ale też strategicznym zmysłem, który pomoże nam ustawić odpowiednią ilość żagli pod odpowiednim kątem kątem do kierunku wiatru.

Spodoba się najbardziej tym, którzy w grach mobilnych nie szukają tylko krótkotrwałej rozrywki na czas jazdy komunikacją miejską, ale oczekują pełnowymiarowych tytułów z krwi i kości, które zaimponują im tak złożonością mechaniki, rozmiarem świata, jak również warstwą wizualną.

Asphalt 8: Airborne

Jeśli czysta frajda z prowadzenia samochodów i równa droga pod kołami, to tylko Asphalt 8: Airborne. W grze jest cała masa licencjonowanych aut. M.in. Ferrarri oraz Lamborghini. Każdy samochód został odwzorowany z licznym szczegółami. Zaskakuje różnorodność tras i otoczenia – od piaskowej Nevady, przez śnieżną Islandię, po znajome tory Francji. Ciężko narzekać na monotonię rozrywki. System sterowania przystępny i intuicyjny. Dynamizm i ładna oprawa graficzna to największe atuty tej mobilnej wyścigówki. To z pewnością jedna z najlepszych gier wyścigowych na Androida.

Dead Effect 2

Ta pierwszoosobowa gra akcji wyłącznie dla dorosłych zaskakuje wysokiej jakości oprawą graficzną i rozwiązaniami znanymi z komputerów i konsol. W trakcie gry przenosimy się na pokład opanowanego przez potwory statku kosmicznego, gdzie jako jeden z trzech bohaterów musimy walczyć z hordami potworów. W trakcie fabuły możesz rozwijać postać i zdobywać nowe przedmioty. Nie zabrakło też możliwości modyfikacji elementów pancerza i broni. Gra umożliwia konfigurację sterowania i jest przystosowana do tabletów Nvidia Shield.

Clash of Clans

Clash of Clans to społecznościowa gra fantasy, w której zajmujemy się rozbudową własnej osady oraz obroną jej murów przed zakusami innych graczy. Przystępując do rozgrywki otrzymujemy własny kawałek ziemi z ratuszem oraz skromny zapas złota i specjalnego eliksiru. Naszym zadaniem jest sprawna rozbudowa osady oraz stworzenie silnego wojska, zdolnego stawić czoła armiom kontrolowanych przez innych graczy. Mamy więc wszystko, co w klasycznej strategii: wznosimy budynki różnego przeznaczenia, rekrutujemy żołnierzy i umacniamy struktury obronne naszej osady. Do naszej dyspozycji oddano 10 różnych typów jednostek (barbarzyńców, magów, smoki itp.), wyróżniających się odmiennymi zdolnościami, a każdy z budynków posiada kilka możliwych poziomów rozbudowy. Sedno rozgrywki to bitwy toczone z graczami z całego (sztuczna inteligencja każdorazowo dobiera nam przeciwników o poziomie rozwoju zbliżonym do naszego). Po udanym ataku na wioskę przeciwnika, zdobywamy jego złoto oraz wspomniany eliksir, dzięki czemu nasze włości i armia mogą rozwijać się znacznie szybciej. Aplikacja jest prosta, jednak oferuje mnóstwo odblokowywanych z biegiem czasu elementów oraz wymusza stosowanie pewnych taktyk podczas przywoływania swoich podwładnych czy stawiania budowli.

Star Wars: Galaxy of Heroes

Gra pozwala nam na spełnienie dziecięcych marzeń o dowodzeniu naszymi ulubionymi bohaterami z uniwersum George’a Lucasa. Zabawa polega na stawieniu czoła wrogiej drużynie w turowym starciu na śmierć i życie. Dobieramy nie tylko zespół, którym pokierujemy, ale też rozwijamy statystyki naszych bohaterów (możemy ich nawet wyposażać w jak najlepsze gadżety). Do naszej dyspozycji zostają oddane postaci pochodzące zarówno z dotychczasowych dwóch trylogii, jak również z animowanych seriali. Modele bohaterów wyglądają na wysokim poziomie, a dodatkowo każdy z nich dysponuje swoimi unikalnymi zdolnościami i odgrywa indywidualną rolę w zespole.