TOP 10 aplikacji, które ułatwią Ci życie, czyli subiektywny przewodnik po aplikacjach mobilnych

kobieta-telefon-rozrywka

Odkąd pojawiły się smartfony, nasze życie wskoczyło na nowy poziom. Zamiast dzwonić czy pisać SMSy częściej sięgamy po Messengera. Skrzynkę mailową możemy sprawdzić nawet na środku jeziora, a kto nigdy nie zabijał nudy grami, niech pierwszy rzuci ptak… ekhm, kamieniem. ;)

Poza rozrywką i komunikacją smartfony to także ogromna wygoda i funkcjonalności, które sprawiają, że komfort naszego życia jest dużo wyższy. Poniżej prezentuję zestawienie aplikacji, które sprawiły, że poziom frustracji w moim codziennym życiu znacząco się obniżył – może wśród nich, znajdzie się coś i dla Was?

1. E-podróżnik

Znany z wersji przeglądarkowej przewodnik podróżnika występuje od jakiegoś czasu w wersji mobilnej, co zdecydowanie lepiej się sprawdza w przypadku wielbicieli podróży. E-podróżnik to prosta wyszukiwarka połączeń, która pozwala zarówno na znalezienie najlepszego połączenia pomiędzy miastami, jak i kupno biletów z poziomu samej aplikacji. Uwzględnia zarówno prywatnych przewoźników, koleje, jak i autobusy. Must have dla tych, którzy nie lubią siedzieć w miejscu.

 

 

 

 

2. jakdojade.pl

Czy komuś trzeba jeszcze ją przedstawiać? Dzięki jakdojade.pl odeszły w zapomnienie czasy rysowania tras dojazdu, kupowania map w pierwszym kiosku i gubienia w nowym miejscu. Wystarczy wpisać punkt docelowy, a aplikacja sama wskaże przystanek, linię, miejsce docelowe oraz czas przejazdu. Jak my w ogóle funkcjonowaliśmy przed jej powstaniem?

 

 

 

3. Listonic

Jesteś typem, który zawsze zapomina kartek na zakupach, czy wręcz przeciwnie – nie ruszasz się bez nich do marketu? Niezależnie od tego, do której grupy należysz – pokochasz Listonic.

Choć pozornie to tylko lista zakupów dostępna w telefonie, w praktyce pozwala na dużo więcej – dzięki informacjom o promocjach czy gotowych listach, spiętych z przepisami na popularnych blogach, nigdy nie zapomnisz o potrzebnych składnikach, a także pozwolisz sobie na oszczędności.

 

 

 

4. Any.do

Masz plan dzienny napięty niczym atmosfera na nieudanej randce? Na pewno docenisz Any.do. To aplikacja, która ułatwi Ci uporządkowanie planu dnia oraz obowiązków – zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Jasny podział, system alarmów oraz nagrody w postaci pochwał za wykonane zadania zachęcają do korzystania, a wisienką na torcie jest czysty, ładny design. Osobiście bardzo doceniam też dział „Kiedyś” – plany typu „pojechać do Chile” czy „skoczyć na bungee” też zasługują na realizację!

 

 

 

5. Foursquare

Rozdzielenie Foursquare na osobną aplikację, niezależną od Swarma, było szeroko komentowane. Niezależnie od słuszności tej decyzji, to właśnie Foursquare wciąż świetnie się sprawdza, gdy szukamy miejsca na romantyczną kolację, fryzjera w okolicy lub po prostu mamy ochotę na sushi. Ogromna baza miejsc, ocen i zasięg globalny sprawiają, że nawet trafiając w nowe miejsce, raczej trudno o zawód. Dodatkowo system tagów pozwala na propozycje zgodne z tym, co lubimy. Czy znacie lepszy katalog?

 

6. Skycash

Płatności mobilne to nie przyszłość, to teraźniejszość i ogromna wygoda. Po zasileniu konta możesz swobodnie zapłacić rachunek, kupić bilet na pociąg lub komunikację miejską w jednym z kilkunastu miast, opłacić parkomat czy obejść kolejkę w kinie – wszystko załatwisz w szybki i łatwy sposób z poziomu telefonu… i tej jednej aplikacji. Czekamy na kolejne funkcjonalości!

 

 

 

 

 

7. CamScanner

Ze skanerami jest podobnie jak z drukarkami – nigdy nie działają/nie ma ich, gdy są potrzebne, a nie są przecież potrzebne często. Dlatego doceniam aplikację CamScanner, która pozwala na stworzenie czytelnego, dobrej jakości „skanu” w dowolnym formacie za pomocą aparatu wbudowanego w smartfon. Niezależnie, czy potrzebujesz skanu dokumentów, czy notatek z zajęć – warto mieć tę apkę w pogotowiu.

 

 

 

 

8. Duolingo

Nie masz czasu na sen, nie masz czasu na… naukę języków? Z pomocą przychodzi Duolingo, która w formie kilkuminutowych lekcji wyrobi nawyk regularnego ćwiczenia i pomoże poznać podstawy wybranego języka. Proste ćwiczenia pisane, słuchane i mówione wprowadzą w świat podstawowych zwrotów. Może to Chile jest bliżej niż myślisz?

 

 

 

 

 

9. Pocket

Ponad 12 mln użytkowników mówi samo za siebie – Pocket zawładnął naszymi komórkami. W natłoku wszystkich informacji, z coraz mniejszą ilością czasu, często umykają nam informacje i artykuły, do których chcielibyśmy wrócić. Tu pojawia się Pocket – zintegrowany z ponad 500 aplikacjami – pozwala nam zarówno z poziomu telefonu, jak i komputera, zapisać wybrane treści i wrócić do nich w dowolnym momencie. Już nie przegapisz przepisu na mazurek, ani artykułu o kwantowej kompresji danych – uważaj tylko, żeby się nie zakopać w ilości, schowanych do „kieszeni”, artykułów. ;)

 

 

 

10. Latarka

Tak, to nie jest żart. Przy całej masie aplikacji, które ułatwiają życie, pozwalają uporządkować plan dnia i zapewnić rozwój, to latarka jest jedną z podstawowych aplikacji w naszym telefonie. Jeśli kiedykolwiek szukaliście czegokolwiek w ciemnościach, wiecie o czym mowa. Bo klasyczne rozwiązania – w nieco zmienionej formie, są czasem najlepsze.

A jakie są Wasze „must have” w telefonie?