Wybieramy najciekawsze programy do videorozmów

videorozmowy

Videorozmowy mają wiele zalet: pozwalają na bliższą więź z rozmówcą, przekazanie czegoś nie tylko ten głosu, lecz także – mimiką, czy szerzej – zbudowanie wrażenia obecności drugiej osoby tuż obok.

Dobrze zrozumiał to Apple, tworząc aplikację FaceTime, która w intuicyjny i prosty sposób umożliwia prowadzenie rozmów video. FaceTime jest w tej chwili standardem w urządzeniach Apple. Minusem jest to – że przez tę aplikację porozmawiamy tylko z innymi właścicielami iPhone’ów i iPadów.

Na szczęście, na rynku dostępnych jest sporo alternatyw – ciekawych aplikacji do prowadzenia videorozmów. Jakich? Czas na krótki przegląd!

1. Messenger

Niby oczywista sprawa, ale ciągle jeszcze aplikacja wiadomości od Facebooka używana jest przede wszystkim do przekazywania wiadomości tekstowych. Tymczasem w dość łatwy sposób możemy prowadzić rozmowy video z naszymi znajomymi z Facebooka. Nie musimy mieć nawet ich numeru telefonu – co z pewnością jest bardzo wygodne.

Jakość obrazu i dźwięku jest dobra – porównywalna z FaceTime. Dodatkowo, dobrze widzieć się w małej ikonce w prawym górnym rogu – daje to lepsze poczucie kontroli nad rozmową.

messenger

2. Skype

Aplikacja, dzięki której videorozmowy wypłynęły na szerokie wody. Za pomocą Skype’a sporo ludzi utrzymuje kontakt z najbliższymi oddalonymi o setki kilometrów, relacjonuje najważniejsze chwile ze swojego życia czy omawia istotne służbowe sprawy. O ile Skype to bardzo popularny program desktopowy, to aplikacja mobilna jest równie wygodna.

Swoje konto na Skype ma wiele firm, instytucji, osób prywatnych – można także skorzystać z wyszukiwarki kontaktów.

skype

3. Viber

Aplikacja ma już prawie 800 milionów użytkowników na całym świecie. Zaczynała jako kolejna appka do przesyłania wiadomości tekstowych.

Jedną z głównych zalet Vibera jest przejrzysty design i intuicyjna nawigacja. Dzięki temu, mogą z niej skorzystać osoby nawet nie za dobrze czujące się w mobilnym świecie, które z dobrodziejstw i możliwości swojego smartfona korzystają w dość ograniczonym zakresie.

viber

4. ooVoo

Jeśli szukamy czegoś innego niż w zwykłych aplikacjach do videorozmów, to dobrze trafiliśmy. Aplikacja ta ma kilka niecodziennych rozwiązań, które spodobają się zwłaszcza młodszym użytkownikom.

ooVoo umożliwia grupowe videoczaty (do 12 uczestników), a także czaty jako…awatar (nawet jako Barack Obama!). Twórcy tej aplikacji położyli też nacisk na to, by możliwie unikać zerwanych połączeń. Stąd – wszelkie zmiany w jakości połączenia są odpowiednio sygnalizowane.

oovoo

5. WeChat

Szereg rozbudowanych funkcjonalności i przejrzysty design – to dwie cechy charakterystyczne tej aplikacji. WeChat pozwala zadzwonić na dowolny numer komórkowy lub stacjonarny. Dodatkowo, komunikacja ze znajomymi może przebiegać na wiele różnych sposobów: są oczywiście rozmowy video, ale także inne formaty: od rozmów tekstowych i audio po przesyłanie lokalizacji czy nagrywanie „momentów” swojego dnia.

wechat

Wybór aplikacji do videorozmów to niełatwa sprawa. Najczęściej korzystamy z tych, z których korzystają nasi znajomi. W przypadku jednak konieczności regularnych rozmów video, znacznie większą rolę zaczyna odgrywać przejrzystość obrazu, łatwość obsługi czy dbałość o jakość połączenia.