Zadbaj o czystość pokoi hotelowych

Zadbaj o czystość pokoi hotelowych

Hotele, są to miejsca, w których można przespać się, będąc w innym mieście. Jednak często ludzie zapominają o tym co jest w tym najważniejsze, czyli to że inni ludzie tam pracują. Jadąc w inne miejsce i płacąc za nocleg, wiele osób uważa, że może zostawić brudny pokój, ponieważ przyjdzie pokojówka, której płacą za posprzątanie w nim. Skoro taka osoba płaci za pokój, to po co ma się starać jeszcze zadbać o czystość. Jednak trzeba pamiętać, że to jaki pokój po sobie ktoś zostawi świadczy o jego wizytówce i często przez złe zachowanie ludzi tworzą się stereotypy.

Jak zadbać o czystość pokoi hotelowych, od strony hotelu

Hotel sam w sobie posiada bardzo szeroki personel, któremu płaci i właśnie to oni mają zadbać o czystość danych pomieszczeń. Bardzo często także system hotelowy pozwala na odhaczanie czystych pokoi, tak żeby sprzątaczki mogły pracować nawet się nie kontaktując. Trzeba także zauważyć, że jeśli dany hotel ma dużo gości i po osobie, która się wymelduję, zaraz zamelduje się na jej miejsce inna, to czas na sprzątniecie jest krótki. Często, również zdarza się, że dobra hotelowa jest wydłużana przez gości i obsługa ma jeszcze mniej czasu żeby posprzątać pomieszczenie. W takim razie jeśli gość zostawi po sobie w miarę porządek, to ułatwia pracę całego hotelu. Trzeba wspomnieć, że nie chodzi tutaj o dokładne wypolerowanie całego pokoju, ale go względne ogarnięcie po sobie podstawowych rzeczy.

Więcej informacji na temat, na co goście hotelowi zwracają uwagę, znajdziesz pod tym adresem: https://intelihotel.pl/blog/czystosc-w-pokoju-hotelowym/.

Jak prosto i szybko ogarnąć pokój

1. Odkładać rzeczy na swoje miejsce
Jeśli jakieś przedmioty są ułożone w ten sposób, a nie inny to oznacza to, że taki jest schemat prawdopodobnie w każdym pokoju i sprzątaczka, która sprząta po kimś pokój, zanim wpiszę w system hotelowy „posprzątane”, musi dokładnie poukładać każdą rzecz na swoje miejsce. Mowa tutaj o płynie do mycia rąk, z prawej strony kranu. Ręczniki ułożone na łóżku i tym podobne.

2. Brać odpowiedzialność za zwierzęta i dzieci
Wyjazd na wakacje, często kojarzy się z odpoczynkiem. Jeśli jednak jakaś rodzina wyjeżdża, gdzie jest dwójka dzieci i pies. To rodzice powinni pamiętać, że zdecydowali się na to kogo zabierają i będą w pełni sprzątać po swoich uciechach. Jeśli dane dziecko, podczas wyprowadzki niestety zostawi po sobie brud, to warto żeby rodzic jeszcze to posprzątał. Drugi przykład to jeśli pies pogryzie firankę, to warto zgłosić to od razu do obsługi, ponieważ sprzątaczka może tego nie zauważyć i następna osoba, która będzie mieszkała w danym pokoju, może zgłosić reklamację przez co traci i sprzątaczka i hotel, bo sprzątaczka w system hotelowy wpisała, że wszystko jest zrobione.

3. Zachowywać się jak u siebie
Warto będąc w hotelu, zachowywać się jak w domu. Jeśli coś upadnie to się to podniesie, coś się rozwali to się zgłosi i tak dalej. Wpłynie to pozytywnie na komunikację i ułatwi sprzątanie innym osobie pomieszczenia.

Podsumowując, sprzątanie pokoju jest ważne nie tylko ze względu na pokojówkę, ale także na opinię innych ludzi o danym kraju. Warto zadbać o parę szczegółów, tak żeby wszystkim dobrze korzystało się z danego pokoju po innych.