Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Sprzęty

10 aplikacji, dzięki którym zaplanujesz swoje wakacje

Już za chwilę rozpoczyna się sezon wakacyjny. Na dłuższe lub krótsze wyprawy wyruszymy z plecakiem lub walizką oraz smartfonem w dłoni. Zarówno w kraju, jak i za granicą możemy skorzystać z wielu aplikacji, które znacznie ułatwią nam planowanie podróży, a także korzystanie z uroków wakacyjnych na miejscu. Co się przyda?

1. TripAdvisor

Genialna sprawa! Autentyczne recenzje hoteli, restauracji, muzeów i innych atrakcji turystycznych w okolicy stale aktualizowane przez użytkowników – to coś znacznie więcej niż papierowy przewodnik, który szybko traci na aktualności. Bardzo wiele kawiarni, pubów czy hosteli doskonale zdaje sobie sprawę z siły działania serwisu i aplikacji i chwali się dobrymi opiniami na TripAdvisor oraz zachęca do zostawiania swoich recenzji. Warto przejrzeć je przed wyjazdem, żeby wiedzieć, czego się spodziewać.

2. Jakdojade.pl

Bardzo przydatna pomoc, jeśli pierwszy raz jesteśmy w jednym z polskich miast i nie wiem, jak poruszać się komunikacją miejską. O ile Mapy Google uratują nas w sytuacji, gdy jedziemy autem, Jakdojade.pl pozwoli nam wybrać odpowiedni tramwaj czy autobus i pokaże, jak dojść z przystanku do miejsca docelowego. Prawie wszyscy znają tę aplikację, trudno się bez niej obejść, jeśli podróżujemy po Polsce. Doskonale zastępuje każdy rozkład jazdy.

3. XE Currency App

Jedna z najlepszych aplikacji do kontrolowania aktualnych kursów walut i przeliczania jednej waluty na drugą. Działa również w trybie offline i doskonale przyda się szczególnie wtedy, gdy przebywamy w bardziej egzotycznych krajach, gdzie nie zapłacimy w euro czy dolarach amerykańskich.

4. Skyscanner

Powszechnie znana aplikacja dla poszukiwaczy tanich lotów. Pozwoli wyszukać najkorzystniejsze cenowo połączenia lotnicze, a także ustawić odpowiednie alerty w przypadku pojawienia się interesujących nas promocji.

5. Booking.com

Myślisz hotel? Mówisz Booking.com. Nie ma lepszej aplikacji do rezerwowania hoteli na całym świecie oraz śledzenia opinii na temat obiektów.

6. Airbnb

Odpowiednik Booking.com dla tych, którzy szukają jednak tańszego wariantu zakwaterowania. Korzystając z aplikacji znajdziemy bazę ofert noclegowych u mieszkańców odwiedzanych miejsc. A wybór takiego miejsca zakwaterowania to nie tylko oszczędność, ale również możliwość poznania ciekawych ludzi.

7. Packing Pro

Każdy wyjazd, a w szczególności ten dłuższy, poprzedza pakowanie podróżnej torby lub walizki. Jeśli mamy autentyczny problem z zabraniem wszystkich potrzebnych rzeczy, aplikacja poprowadzi nas za rękę przez cały proces i zdecydowanie ułatwi zadanie.

8. AccuWeather

Nic tak nie potrafi zepsuć wyjazdu jak fatalna pogoda. Z odpowiednią aplikacją pogodową będziemy mogli z góry przewidzieć, jaka będzie temperatura, kierunek wiatru czy opady. Co więcej w przypadku nagłej zmiany warunków apka poinformuje nas, o tym, że dzieje się coś niespodziewanego.

9. Fuel Monitor

Bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy w daleką podróż wybierają się samochodem. Pokazuje w czasie rzeczywistym zużycie paliwa oraz koszty podróży, pomaga też w łatwy sposób podzielić koszty benzyny między wszystkie podróżujące osoby.

10. Instagram

Obecnie trudno się obyć bez publikacji zdjęć z podróży na swoim Instagramie. Dokumentowanie podróży stało się niemal tak ważne, jak samo przeżywanie wakacji. Jednak nie chodzi tu tylko o dodawanie swoich zdjęć z popularnymi hashtagami. Równie dobrze Instagram można wykorzystać do zbadania miejsca, w które właśnie się wybieramy – wystarczy spojrzeć, co wrzucają inni podróżujący do danej destynacji.

Podróże kształcą, a aplikacje w smartfonie zdecydowanie ułatwiają podróżowanie. Zamiast rozmówek, mapy i przewodnika wystarczy ściągnąć kilka przydatnych aplikacji, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Które 3 z wymienionej dziesiątki wybralibyście w pierwszej kolejności?

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *