Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Technologie ekologiczne - TOP 10, które zaskakują i dbają o środowisko
Lifestyle Newsy Nowoczesne technologie Przewodnik po technologii

Technologie ekologiczne – TOP 10 akcesoriów

O naszą planetę warto dbać. Dlatego powstają coraz to ciekawsze rozwiązania „eko” również w dziedzinie technologii. Oto technologie ekologiczne TOP 10 , które Was zaskoczą.

Technologie ekologiczne – system alarmowy zasilany ziemniakiem

Inteligentne centrum alarmowe dla domu zawiera czujniki, kamerę, mikrofon plus łączność Wi-Fi, co oznacza, że jest zdolne do wykrywania ruchu i dźwięku ludzi i zwierząt w domu. Za pośrednictwem dołączonej aplikacji można kontrolować zdalnie bezpieczeństwo domu, co jest wygodne i dzięki czemu człowiek jest całkowicie spokojny o swój dobytek nawet w czasie np. pobytu na wakacjach. System systemem, ale najważniejsze jest to, że czujniki bezpieczeństwa działają dzięki… energii uzyskanej z ziemniaka! To są właśnie technologie ekologiczne, które stanowią alternatywe dla konwencjonalnych akumulatorów. Firma Globio dodatkowo oferuje inne czujniki, a wśród nich np. monitorowanie jakości powietrza czy śledzenie utraconych przedmiotów.

Technologia ekologiczna – ładowarka słoneczna naładuje smartfona!

Wykorzystanie energii słonecznej już nie ogranicza się tylko do wielkich działań środowiskowych, może być dostępna dla przeciętnego konsumenta. Firma Waacs stworzyła przenośną ładowarkę słoneczną, którą można naładować np. smartfona, będąc poza domem. “Powerbank słoneczny” ma kształt małej tuby, która ujawnia po rozwinięciu panele słoneczne. Design produktu został zainspirowany papirusem. Wystarczy podłączyć kabel USB na głównym rdzeniu tuby i przebywać w miejscu, gdzie świeci słońce. Świetny pomysł z wykorzystaniem ekologii w technologii! Z biegiem czasu, ta technologia ekologiczna będzie tak samo popularna jak fotowoltaika dla domu, gdzie coraz częściej inteligentne domy jednorodzinne posiadają takie rozwiązania. Sami zobaczcie: https://www.waacs.com/projects/rollable-solar-charger/

Ekologiczne technologie – case’y i pokrowce na urządzenia tech

Firma TAPEgear stworzyła nową linię pokrowców na urządzenia technologiczne, które są w pełni stworzone z materiałów pochodzących z recyklingu np. skoszonej trawy, korka czy odpadów włókienniczych. Wbrew pozorom ich wygląd jest estetyczny i nie przypomina zlepki śmieci. Case’y są dostępne w wielu kolorach i wariantach. Coś dla każdego, kto, oprócz o swoje sprzęty, również dba o ochronę środowiska. Technologie ekologiczne wykorzystywane są coraz częściej w takich sytuacjach.

Technologiczna i ekologiczna  walizka barwiona warzywami

Czasy, gdy walizka była zwykłą walizką do pakowania ubrań i akcesoriów w celu przewiezienia ich z miejsca na miejsce, dawno minęły. Teraz walizki są wyposażone w Wi-Fi, stoliki na laptopy, czujniki zintegrowane z aplikacją, miejsca na tablet, telefon, słuchawki. To wszystko posiada walizka Venture Backpack, a dodatkowo jest technologiczne ekologiczna! Dlaczego? Bo proces garbowania jej skóry odbywa się w pełni ‘roślinnie’. Jej wygląd zawdzięczamy kwasom i innym substancjom naturalnie występującym w niektórych gatunkach roślin bez użycia szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu walizka ma naturalny wygląd i lekko leśny zapach.

Minimalistyczne głośniki DIY – technologie ekologiczne

Piękne głośniki Giacinto to produkt eko z dwóch powodów:

  • pierwszy to ten, że wykonane są ze skóry pochodzącej z recyklingu, a nie z tworzywa sztucznego czy metalu.
  • Drugi to taki, że zawiera minimalną liczbę elementów i każdy może się stać ich producentem, co ogranicza czas i koszty produkcji.

Pomysłodawcy głośników twierdzą, że ich produkt oferuje wysoką jakość dźwięku i ładny design. Technologie ekologiczne wykorzystane w tymże produkcie napawa optymizmem, dla każdego, kto dba o środowisko naturalne. Na stronie możecie zobaczyć różne wzory głośników i dowiedzieć się, jak zbudować takie samemu.

Gniazdka kontaktowe sterowane smartfonem

Sweechy to innowacyjny produkt, który łączy w sobie gniazdko energetyczne i włącznik światła w jednym. Aby odciąć całkowicie dopływ prądu do urządzania, wystarczy “wyłączyć” gniazdko. Nie trzeba wyciągać żadnych kabli. Widziałam już takie gniazdka będąc w Australii, więc to nie jest wielka nowość, jednak nowością jest to, że Sweechy posiada dodatkowo połączenie Wi-Fi, dzięki czemu można nim sterować za pomocą smartfona. Koniec z zalegającymi nieużywanymi wtyczkami/urządzeniami podłączonymi do gniazdka. To coś dla wszystkich naprawdę dbających o jak najmniejszy i oszczędny pobór energii w domuto się nazywa ekologia technologiczna.

Technologie ekologiczne w ładowarce czerpiącej energię z procesu fotosyntezy

Fantastyczne urządzenie stworzone przez Arkyne Technologies znajdzie technologicznych fanów, którzy jednocześnie kochają zieleń i rośliny w domu. Bioo Lite to specjalna doniczka, która wykorzystuje energię związków chemicznych generowaną z procesu fotosyntezy do ładowania smartfonów. Małe urządzenia skupiające energię mają kształt kamyków i są wyposażone w typowy port USB. Po dodaniu wody w odpowiednie miejsce doniczki i umieszczeniu rośliny, wytwarzana jest energia. Roślina wytwarza moc zarówno w dzień, jak i w nocy, dzięki czemu ładowanie może się odbywać również bez dostępu światła.

Co ważne, Bioo Lite działa tylko wtedy, gdy roślina jest żywa, więc trzeba o nią dbać, by spełniała swoją dodatkową (oprócz wizualnej) funkcję. Uważam ten produkt za znakomity pod względem technologicznym oraz ekologicznym.

Ekologiczny mobilny wzmacniacz dźwięku do smartfona

Wiele firm tworzy wydarzenia w przestrzeni zewnętrznej, w parkach, na boiskach, stadionach. W takich miejscach dźwięk pochodzący z telefonu jest ledwo słyszalny. Dla takich eventów firma Eco Made stworzyła technologie ekologiczne do wzmacniacza dźwięku. Oczywiście można je stosować też indywidualnie, ale główną grupą docelową są firmy. Dlaczego? Ponieważ wzmacniacze są w pełni biodegradowalne, więc nie przyczyniają się do zaśmiecania przestrzeni. Eko-wzmacniacze nie wymagają baterii ani zasilania. Są wykonane w 100% z papieru z recyklingu!

Technologia? Ekologia? – Energia z ruchu!

AMPY Move to powerbank, ładowany ruchem. Wystarczy przypiąć urządzenie do nogi, ręki, ciała i… się ruszać! Produkt jest dostosowany do każdego rodzaju sportu dzięki różnym akcesoriom: można jeździć na rowerze, tańczyć, skakać, biegać, chodzić. W czasie ruchu wydzielana jest energia, która ładuje akumulatorek, a on z kolei ładuje smartfona! Jest to znakomity produkt dla wszystkich, nawet dla tych, którzy nie uprawiają sportu. Wystarczy mieć go przy sobie i przemieszczać się z miejsca na miejsce. Można też przyczepić go do obroży swojego psiaka i korzystać z jego energii. Co najważniejsze – generowana jest czysta moc w sposób w pełni naturalny, ekologiczny i nieszkodzący środowisku. Za pomocą aplikacji można śledzić naładowanie urządzenia i obserwować, ile energii generują poszczególne czynności.

Dodam, że na pozyskiwanie energii z ruchu wpadł też popularny serwis dla dorosłych PornHub, który stworzył Wankband – opaskę na rękę, która po założeniu i wykonywaniu ruchów w górę i w dół uzyskuje energię do naładowania telefonu. Przyjemne z pożytecznym!

The last but not least: osobisty termostat

Misją projektu EMBR labs jest zmniejszenie zużycia energii w budynkach poprzez chłodzenie i ogrzewanie osób indywidualnie. Wristify jest bransoletką, która ogrzewa lub chłodzi nasze ciało w zależności od potrzeb. Badania pokazują, że nawet miejscowe odczucie ciepła lub zimna dają efekt na cały organizm, tak jak się dzieje np. po zanurzeniu palca w zimnej wodzie lub położeniu ciepłego ręcznika na czole w zimny wieczór.

Na koniec, jako ciekawostkę rekomenduję zajrzeć do nowego centrum sportowego Nike w Belgii. Nie będę opisywać, ale centrum uzyskuje energię w 100% ze źródeł odnawialnych, ludzie docierają do niego łodziami lub rowerami elektrycznymi, zielone dachy i ściany przyciągają ptaki i owady, a ule i kwiaty -pszczoły. Trawniki są koszone za pomocą nie kosiarek, a (uwaga) owiec!

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

9 KOMENTARZY

  1. Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierze. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest madrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. Twój blog to dosadnie urzeczywistnia!

  2. Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierze. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest madrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. Twój blog to dosadnie urzeczywistnia!

  3. Recognition for another large post. I am pretty sure this piece has helped me save many hours of impression other similar posts just on the road to find what I was trying for. I just want toward say: Thank you!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *