Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

smartfon do robienia zdjęć
Telefony

TOP 5 najlepszych smartfonów do robienia profesjonalnych zdjęć

Najpopularniejsze aparaty do robienia zdjęć to… smartfony. Przynajmniej tak wynika z zestawienia przygotowanego na potrzeby serwisu Flickr. iPhone zostawił daleko w tyle aparaty fotograficzne od Nikona czy Canona. To tylko jeden z przykładów na to, że fotografów z telefonem w dłoni wciąż przybywa, a smartfony poważnie zagrażają tradycyjnym aparatom cyfrowym czy lustrzankom. Nic dziwnego, bo aparaty fotograficzne w telefonach są coraz lepsze i radzą sobie coraz lepiej nie tylko z robieniem selfie w lustrze, ale także ze zdjęciami makro, fotografią nocną czy kręceniem filmów wysokiej jakości. Jaki smartfon wybrać, aby cieszyć się z najlepszych zdjęć?

Smartfon do robienia zdjęć? Na pewno Samsung Galaxy S6 edge+

Bardzo dobra propozycja nie tylko ze względu na jakość wykonywanych fotek, ale również możliwość ich edycji. Oprócz najpopularniejszego formatu JPEG Samsung umożliwia też zapisywanie zdjęć w bardziej zaawansowanym formacie RAW, który pozwala na więcej możliwości edycji. Poza tym na plus zasługuje udany tryb profesjonalny, w którym charakterystykę obrazu kontrolować możemy w sposób manualny, oraz dobra stabilizacja obrazu.

iPhone 6 tradycyjnie w takich rankingach

Produkty Apple są zdecydowanie najpopularniejsze wśród użytkowników portali społecznościowych chwalących się zdjęciami. Czy to znaczy, że najlepsze? Trudno jednoznacznie ocenić. Na pewno iPhone ma świetny autofocus, dzięki temu wykonuje fantastyczne zdjęcia wysokiej jakości. Poza tym jednak w kilku aspektach ustępuje Samsungowi. Matryca koreańskiego smartfona ma wyższą rozdzielczość i lepiej łapie detale, dysponuje też jaśniejszym obiektywem, co ma szczególnie znaczenia przy zdjęciach nocnych.

Smartfon Huawei P8 doskonale sobie radzi

Następny solidny telefon do zdjęć, to produkt od chińskiego giganta, którego dzielnie wspiera nasz Robert Lewandowski. Huawei dobrze spisuje się w każdych warunkach – zarówno w silnym słońcu jak przy zachmurzeniu, w pomieszczeniach, a także podczas zdjęć nocnych. Plusem jest także przednia kamerka o dużej rozdzielczości 8 Mpx.

Aparat ma dobry balans bieli, i ładnie odwzorowuje wszystkie szczegóły.

Lumia 1020

Jest też coś dla użytkowników wiernych systemowi Windows. Na papierze Lumia miażdży konkurencję za sprawą imponującej rozdzielczości. Jednak jeśli porównujemy nie specyfikację, a efekty fotografowania trudno mówić o zauważalnej różnicy. Często aparaty o niższych parametrach, jak iPhone czy Samsung, lepiej radzą sobie na przykład z balansem bieli czy odpowiednim zachowaniem w przypadku robienia zdjęć pod słońce przez smartfon.

Smartfon do robienia na pewno z Sony Xperia Z3

Pod względem jakości zdjęć trochę odbiega od reszty stawki, jednak atutów tego smartfona należy szukać gdzie indziej. Produkt Sony wyróżnia się odpornością na kurz i wodę, co sprawia, że bez szwanku może nam towarzyszyć podczas robienia zdjęć w  każdym terenie – wszystko jedno czy to rajd rowerowy, piaszczysta plaża czy aquapark!

Wybór smartfona do robienia zdjęć robi się coraz bardziej skomplikowany. Nie wystarczy spojrzeć tylko na pamięć, procesor i wyświetlacz. Funkcje smartfonów fotograficznych stają się ważne i mogą zdecydować o wyborze konkretnego modelu. Jeśli chodzi o wymienioną piątkę, możecie być pewni, że każdy z tych smartfonów stanie na wysokości zadania. Należy pamiętać, smartfon jest tylko narzędziem do robienia zdjęcia i w głównej mierze od nas zależy, jakie wyjdzie. Stąd należy zwrócić uwagę jak robić cudowne kreatywne zdjęcia, aby wszyscy nam zazdrościli. 😉 A co wy polecacie do robienia zdjęć?

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

5 KOMENTARZY

  1. Paul Getty Zwykle Twierdzil, że bezinteresowna przyjazń może istnieć tylko pomiedzy osobami o jednakowych dochodach. I ja sie po niekąd z tym zgadzam 🙂 A ty ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *