Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

aplikacje do nauki
Dziecko Lifestyle Telefony

Aplikacje do nauki – TOP 7 przydatnych w szkole!

Co się stanie, gdy dzieci po wakacjach wrócą do szkoły? Nauczyciele będą odbierać im smartfony na początku lekcji i oddawać na końcu, a rodzice zabierać telefon, żeby zagonić do czytania książek? Bardzo możliwe, bo wciąż panuje przekonanie, że smartfon to narzędzie głównie do zabawy. Ale wcale nie musi tak być. Zamiast odciągać od nauki może do nich zachęcać. Jak? Dzięki kilku przydatnym aplikacjom do nauki. Zobacz TOP 7 appek, które sprawdzą się w nadchodzącym roku szkolnym!

Aplikacje do nauki – TOP 7

1. MyTable

To znak czasu. Kiedyś zapisywany na specjalnej tablicy i zawieszony na ścianie oraz wpisany do dzienniczka – dziś plan lekcji może funkcjonować także w formie mobilnej aplikacji. W planie lekcji na smartfony możemy także dodawać notatki na temat przedmiotów oraz nauczycieli. Aplikacja do nauki przydaje się także po maturze. Studenci, którzy mają inne zajęcia w parzyste i nieparzyste tygodnie mogą ustawić plan A i plan B, żeby nie pogubić się w rozkładzie swoich zajęć.

2. Matematyczny geniusz

Matma jest jednym z tych przedmiotów, z którymi w szkole jest zawsze najwięcej kłopotów. Ta appka oferuje zadania testowe do przećwiczenia przed sprawdzianem. Aplikacja do nauki jest bardzo uniwersalna, bo uczyć można się na kilku poziomach zaawansowania. Są tutaj zadania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a także dla maturzystów.

3. Aplikacje do nauki – każdy zna zadane.pl

Popularny serwis z zadaniami domowymi funkcjonuje także jako popularna aplikacja do nauki. Społeczność korzystająca z appki jest bardzo aktywna, więc odpowiedź na swoje zadania mamy szansę otrzymać nawet w 10 minut.

4. Angielski za darmo z Duolingo

Trudno o ważniejszą umiejętność dla dziecka niż komunikacja w języku obcym – szczególnie po angielsku! Ta kultowa appka wyróżniona przez Google Play w 2013 i 2014 roku oraz doskonale oceniona przez The Wall Street Journal wciąż doskonale się sprawdza. Lider wśród aplikacji do nauki języka obcego.

5. Mobi Calc Calculator

Coś dla uczniów z klas matematyczno-fizycznych i przyszłych informatyków. Ten rozbudowany kalkulator w aplikacji do nauki na Androida pozwala na wyliczenie funkcji i całek, a także zmianę siatki liczb na binarną lub heksagonalną. Program jest prosty w obsłudze i zawiera wszystko, co potrzebne do prowadzenia skomplikowanych obliczeń.

6. Wordly

Wkuwanie rocznika statystycznego na pamięć to nic przyjemnego. Są jednak inne sposoby na naukę geografii. Wordly to w największym skrócie quiz geograficzny, dzięki któremu można poznać miejsce na mapie poszczególnych krajów, ich stolice oraz flagi. Na wyższych poziomach trudności jesteśmy pytanie także o obowiązującą walutę, populację (który kraj ma więcej) oraz odległości i sąsiadujące państwa. Do codziennego użytkowanie zachęca system wyzwań i ranking każdej konkurencji.

7. Aplikacje do nauki, czyli idealna appka SkyMap

Co innego nauka o astronomii w szkolnej ławce, co innego w praktyce. Korzystając z appki Google można oglądać mapę nieba. Obiekty przesuwają się wraz z ruchami smartfona, można także zatrzymać mapę w konkretnym miejscu i przeglądać przesuwając palcami po ekranie. W aplikacji znajdziemy, gwiazdy, planety, Księżyc, ekliptykę. Jest także wyszukiwarka, gdzie możemy wpisać nazwę poszukiwanego obiektu, aby aplikacja do nauki pomogła skierować telefon w jego stronę. Aplikacja na Androida jest bezpłatna i działa w trybie offline.

Jak widać dla chcącego nic trudnego. Spokojnie można znaleźć takie aplikacje do nauki, które zamiast przeszkadzać będą pomagać w nauce szkolnej. Pozostaje tylko liczyć na to, że nauczyciele będą zachęcać swoich uczniów do korzystania z appek, nowowczesnych technologii w edukacji, albo specjalistycznych programów edukacyjnych dla dzieci jako uzupełnienia tego co jest w książkach.

Dowiedz się także, ile godzin pracują nauczyciele.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *