Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Komputery i tablety

Top 5 akcesoriów do notebooków, o których nie możesz zapomnieć

Zakup dobrego smartfona nie sprawia, że w ręce wpada urządzenie idealnie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Zawsze dobrze jest dobrać odpowiednie etui, uchwyt samochodowy czy powerbank, który przedłuży życie baterii. Nie inaczej jest z notebookiem, który może znacznie lepiej spełniać swoją rolę w domu i w podróży pod warunkiem, że zaopatrzymy się w kilka przydatnych akcesoriów. Jakich?

Podstawka chłodząca

Trzymanie na kolanach gorącego laptopa nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, a przy upalnej pogodzie wszystko się przecież nagrzewa (zwłaszcza sprzęt elektroniczny). Dlatego dobrym pomysłem jest zainwestowanie w podkładkę chłodzącą, wyposażoną w jeden lub dwa wentylatory. To nam pozwoli dłużej pracować na komputerze w każdym miejscu – w pociągu, w łóżku czy przy biurku. I to bez żadnych niedogodności.

Folia ochronna lub pokrywa

Ochrona tabletu czy smartfona przed tłustymi śladami placów na ekranie czy zarysowaniami to norma. Tak samo narażony jest ekran notebooka, szczególnie jeśli jest to ekran dotykowy. Zakup folii to niewielki koszt, a pozwoli utrzymać ekran w czystości. Jeśli bardzo zależy nam na ochronie obudowy przed zarysowaniami, najlepszym rozwiązaniem będzie pokrywa dostosowana do wielkości urządzenia. Często ochronne elementy (np. folia i obudowa) sprzedawane są razem w zestawie.

Lampka do notebooka

Jeśli korzystamy z komputera także w godzinach nocnych, ciemność może stać się problemem, szczególnie jeśli znajdujemy się akurat w miejscu pozbawionym porządnego oświetlenia w postaci lampki biurowej czy halogenów. W końcu nie każdy posiada MacBooka z podświetlaną klawiaturą i nie każdy umie pisać bezwzrokowo. Z pomocą przychodzi miniaturowa lampka na USB. Diody LED dają silne światło, a elastyczny pałąk pozwala skierować je we właściwym kierunku. Lampka jest mała i poręczna, wcale nie zużywa dużo energii, więc możemy być pewni, że nie rozładuje szybko baterii.

Bezprzewodowy prezenter

To małe urządzenie łączy funkcję wskaźnika laserowego oraz pilota. Będzie zatem naszym sprzymierzeńcem w wielu sytuacjach. Wbrew pozorom nie tylko podczas prezentacji w pracy. Równie świetnie sprawdzi się podczas rodzinnego pokazu zdjęć z wakacji. Prezenter działa oczywiście bezprzewodowo z pomocą odbiornika USB. Zasięg działania urządzenia to 10-15 metrów.

Torba lub plecak

Jeśli często korzystamy z laptopa w podróży, to pamiętajmy o wygodnym i bezpiecznym przechowywaniu notebooka. Na rynku mamy dużo toreb i plecaków dostosowanych do urządzeń różnej wielkości. W dodatkowych kieszeniach zmieścimy wszystkie inne przydatne akcesoria oraz potrzebne dokumenty i notatki.

Notebook może być bardzo przydatnym urządzeniem. Nawet stary model, który wielu rzeczy nie ma w standardzie, możemy udoskonalić i uczynić bardziej użytecznym w różnych sytuacjach za pomocą kilku przydatnych dodatków.

 

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *