Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Przydatne aplikacje na wakacje
Przewodnik po technologii Telefony

Przydatne aplikacje na wakacje. Czyli co w smartfonie powinien mieć każdy turysta

Choć urlop w poszukiwaniu wytchnienia i podróż służbowa to zupełnie dwie inne rzeczy, to jednak jest zawsze coś, co je łączy i czyni udanymi. To dobre planowanie wyjazdu bądź wakacji przy pomocy aplikacji. Jakie przydadzą ci się na pewno, a nie będą tylko zbędnymi bajerami? Oto kilka użytecznych podpowiedzi jakie przydatne aplikacje na wakacje przydadzą się Wam.

Przydatne aplikacje na wakacje – prognoza pogody

Oczywiście, że smartfonowy widget z Accu Weather to standard i pozornie powinien ci wystarczyć. Musisz jednak wiedzieć, że bardzo rzadko sprawdza się u niego prognoza długoterminowa. Stąd przydatność aplikacji na wakacje jest stosunkowo mała Wynika to po prostu z prognoz modelowych, które są automatycznie dostarczane przez satelity i rzadko ręcznie weryfikowane przez meteorologów. W związku z tym ich wiarygodność jest niska.

Alternatywnie polecam ci zainstalować przydatną aplikacje na wakacje WeatherBug. Za tą niewielką aplikacją kryje się potężna organizacja, która od wielu lat zbiera dane pogodowe z prawie każdego zakątka świata.

Wykorzystując aż 8530 zautomatyzowanych stacji pogodowych, przygotowuje niezawodne prognozy pogody. Serwis oraz aplikacja mają wszystko, o czym marzy nawet wytrawny podróżnik. Dokładne mapy satelitarne i szczegółowe opisy są dostępne od ręki. Znajdziesz tam również WeatherBug Spark, czyli najdokładniejszą na świecie sieć czujników wyładowań. Usługa dostarcza alerty, gdy znajdziemy się w pobliżu zagrożenia. Przydatne aplikacje na wakacje to podstawa każdej udanej wyprawy.

Przydatna aplikacja na wakacje to na pewno kursy walut

Jedną z najlepszych przydatnych aplikacji na wakacje w roli przelicznika walut jest XE. Wystarczy, że przed wyjazdem dodasz waluty krajów, które cię interesują i ściągniesz jeden raz aktualny kurs. Będąc na miejscu wystarczy, że klikniesz odśwież i aplikacja sama pobiera nam najnowsze kursy walut. Dzięki temu oszczędzisz czas oraz transfer danych. Przydatna aplikacja na wakacje, prawda?

Co jeszcze cię do niej przekona? Z pewnością prosty kalkulator, z pomocą którego szybko porównamy ceny, jakie pojawią się na bazarze lub w lokalnym kantorze do tych z faktycznym kursem średnim.

Going abroad – przydatna aplikacja na wakacje? Otóż tak!

Co kryje się za tą angielskobrzmiącą aplikacją? To prawdziwy kombajn, przygotowany specjalnie na wakacje przez Komisję Europejską. Szczególnie przydatny dla podróżujących samochodem po krajach UE, którzy chcą uniknąć mandatów.

Nie wiesz, jak szybko można jechać na austriackich autostradach albo jaki mandat dostaniesz w Czechach, jeśli będziesz poruszał się rowerem bez kasku? Przydatne aplikacje na wakacje znają odpowiedzi na te i wiele innych drogowych pytań. Dostępna w 22 językach na iPhone’y, iPady oraz urządzenia z Androidem i Windows Phone.

Aplikacja dla autostopowiczów

A będąc przy samochodach, zerknij na aplikację dla autostopowiczów. Yanosik AutoStop, choć dostępny tylko na Androida, pozwala dość skutecznie podróżować z kierowcami, korzystającymi z systemu nawigacyjnego Yanosik. Wystarczy wprowadzić cel podróży i czekać na zgłoszenie chętnego na wspólny przejazd kierowcy. Przydatna aplikacja na wakcje została pobrana 1,5 miliona razy.

iPolak – aplikacja przydana na wakcje

Konieczne zwłaszcza, kiedy udajemy się w tereny zagrożone różnego rodzaju niebezpieczeństwami. To przydatna aplikacja na wakacje przygotowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ułatwia dotarcie oraz kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi, wskazując jednocześnie na mapie najbliższe z nich.

Znajdziesz w niej również aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, porady, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, a także co należy zrobić w sytuacjach kryzysowych podczas wyjazdów.

Przydatne aplikacje na wakacje – gdzie zjeść, przenocować i dobrze się bawić?

Tu zaproponuję ci kilka użytecznych rozwiązań. Przydatne aplikacje na wakacje zaczniemy od TripAdvisora. To jedna z tych, które można śmiało określić mianem „must have”. Najpotężniejsza baza wiedzy o hotelach, restauracjach, atrakcjach turystycznych na podstawie ponad 150 mln opinii użytkowników.

Wcale nie gorszymi będą w tej samej kategorii Przydatne aplikacje na wakacje to:

  • Lonely Plant,
  • Polska Niezwykła,
  • oraz Triposo.

Wszystkie trzy przydatne aplikacje na wakacje stanowią świetne uzupełnienie TripAdvisora jako mobilnego przewodnika, który od razu wyrzuci nam szereg przydatnych informacji: od cen w restauracjach przez informacje o historii i języku danego kraju na spersonalizowanych podpowiedziach i sugestiach kończąc.

Aplikacja na wakcje – gdzie można zjeść?

Dla wielbicieli wyrafinowanych smaków regionalnej kuchni polecam aplikację Spotted By Locals. Jedna z najbardziej pożądanych oraz przydatnych aplikacji na wakacje, gdzie kochamy dobrze i regionalnie zjeść. Przewodnik głównie po europejskich i amerykańskich miastach, który tworzą ich mieszkańcy. Znajdziesz tam warte uwagi muzea, bary, bazary, knajpki czy nieznane dla większości masowych turystów kawiarnie. Innymi słowy, bezcenne miejsca nieutuczone strumieniem mainstreamowych turystów.

Jeśli chcesz bardziej poczuć życie i mieszkańców danego miasta, lepiej zrezygnuj z hoteli i zerknij na kolejne przydatne apliakcje na wakacje Airbnb czy CouchSurfing. Obie oferuję tańsze rozwiązania noclegowe w mieszkaniach, domach czy apartamentach, należących do tzw. localsów. To kapitalny sposób, by nie tylko zaoszczędzić (albo też zarobić), ale też przejrzeć oferty oraz informacje i opinie o potencjalnym gospodarzu, a potem zarezerwować nocleg w opcji „na ostatnią chwilę”.

Aplikacja by znaleźć Internet

Na koniec coś dla tych, którzy w podróży nie mogą obejść się bez internetu, a nie chcą przepłacać za drogi roaming. Prosta aplikacja Wi-Fi Finder odnajdzie dla nas za pomocą GPS-a najbliższy punkt dostępowy z internetem (otwarty, zamknięty, płatny lub bezpłatny). W bazie jest ponad pół miliona punktów Wi-Fi w ponad 140 krajach. Mam nadzieję, że udało mi się Wam pomóc w przyszłych podróżach i skorzystacie z tychże aplikacji. Dowiedz się rówież o 5 gadżetach ułatwiających podróżowanie z dzieckiem na wakacje.

Jeśli jesteście zainteresowani innymi aplikacjami przydatnymi w podróży, to zapraszam!

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *