Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

automatyka bramowa koszalin
Sprzęty

Automatyka bramowa gwarancją spokoju, wygody i bezpieczeństwa

Dom i posesja to miejsca, gdzie każdy mieszkaniec powinien czuć się bezpiecznie i dobrze. Dlatego też bardzo ważne jest między innymi odpowiednie zabezpieczenie bram wjazdowych, któremu służy automatyka bramowa. Dziś dostępne są nowoczesne napędy automatyczne – http://www.bramykolobrzeg.pl/pl/oferta/automatyka – których zastosowanie pozwala nie tylko spokojnie spać w nocy, ale również zakosztować nieco wygody i luksusu we własnym domu.

Dlaczego warto zainstalować automatykę do bramy lub garażu?

Po pierwsze dlatego, że automatyka we wszystkich rodzajach bram jest ogromnym udogodnieniem. Przekonało się o tym już wielu posiadaczy takich rozwiązań, którzy mają ten komfort, że nie muszą wysiadać z samochodu, aby otworzyć lub zamknąć bramę garażową czy wjazdową. Wiadomo, jak bardzo jest to wygodne, zwłaszcza przy niesprzyjającej pogodzie.

Założenie automatyki do bramy, przyczynia się również do zwiększenia bezpieczeństwa garażu i całej posesji, ochrony mienia, a także gwarantuje zachowanie spokoju.

Warto więc zainwestować w dobry napęd, który nie tylko ułatwi codzienne funkcjonowanie, ale także pozwoli oszczędzić czas na wjazd i wyjazd z domu, a dodatkowo przedłuży żywotność bramy. Okazuje się bowiem, że automatyka bramowa posiada funkcję łagodnego startu i zatrzymania, które chronią napęd i bramę przed zużyciem.

automatyka bramowa w domach jednorodzinnych

Na co zwrócić uwagę wybierając automatykę bramową

Jeżeli chcemy, aby automatyka bramowa zapewniała szeroko pojęte bezpieczeństwo, trzeba zadbać o to, aby spełniała kilka ważnych warunków:

 • Przede wszystkim każdy siłownik powinien być nienawrotny. Wtedy przekładnia jest tak skonstruowana, że gdy z jakiegoś powodu zabraknie napięcia zasilającego, nie będzie można otworzyć bramy ręcznie bez odblokowania jej kluczykiem osobistym. Jest to podstawowy standard bezpieczeństwa, który powinien spełniać każdy system automatyki do bram.
 • Bardzo ważnym zabezpieczeniem jest linia fotokomórek, która znajduje się w świetle przejazdu. Warto tak skonfigurować system, aby przecięcie linii fotokomórek, w fazie otwierania bramy, spowodowało jej zatrzymanie, co zapobiegnie zgnieceniu osoby lub pojazdu, stojącego w świetle bramy.
 • Bezpieczeństwo podnosi także spowolnienie w końcowych fazach biegu siłownika. Brama będąc w pobliżu słupka, wyhamowuje i powoli się domyka lub otwiera. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkownikom oraz przedłuża żywotność siłownika.
 • Nie mniej istotna jest również lampa ostrzegawcza, która sygnalizuje ruch bramy, ostrzegając jednocześnie znajdujące się w pobliżu osoby.
 • W siłownikach bramowych do użytku przydomowego, najlepszy system bezpieczeństwa zapewnia czujnik amperometryczny lub enkoder.

Montaż napędu do bram. Automatyka bramowa Koszalin

Podczas montażu automatyki wjazdowej trzeba przestrzegać pewnych zasad:

 • Najpierw należy sprawdzić, czy pod względem mechanicznym wszystko działa.
 • Należy wziąć pod uwagę położenie bramy (wzniesienia, nierówne miejsca)- nie we wszystkich warunkach montaż automatyki będzie wskazany.
 • Należy upewnić się, czy wybrany zestaw jest odpowiedni do bramy, np. bardzo ważne jest, aby był adekwatny do jej ciężaru.
 • Bardzo ważna jest szczelność siłownika, dlatego trzeba dobrać go również pod tym względem.
 • W końcu czas na montaż. Aby urządzenie sterujące bramą było fachowo zainstalowane, warto zatrudnić profesjonalnego fachowca. Jeżeli chodzi o Koszalin, sprawdzonego montera znaleźć można pod hasłem: “Automatyka bramowa Koszalin”. Takie rozwiązanie na pewno spowoduje wzrost kosztów, jednak da pewność, że praca zostanie wykonana przez wykwalifikowanego specjalistę.
 • Sposoby otwierania bramy. Kolejny krok to podjęcie decyzji, jak ma być otwierana brama. Jest wiele typów otwierania:
  – piloty zdalnego sterowania,
  – klawiatury szyfrowe,
  – przyciski zewnętrzne,
  – czytniki kart,
  – fotokomórki,
  – pętle indukcyjne,
  – przez telefony komórkowe (GSM).

Automatyka bramowa Koszalin oferuje szeroki wybór innowacyjnych napędów, dostosowanych do różnych rozmiarów, ciężaru, częstotliwości i szybkości otwierania bram.

Dowiedz się więcej o aplikacjach lojalnościowych!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *