Technologicznie

Ciekawostki z Tech świata

Biznes

Program wspomagający rezerwację pokoi

Zarządzanie hotelem nie jest łatwą sprawą. Szczególnie, jeśli prowadzimy popularne miejsce. Połapanie się we wszystkich rezerwacjach gości hotelowych (indywidualnych i grup turystycznych) może stanowić nie lada problem. Z ułatwieniem przychodzi specjalny program do rezerwacji hotelowychhttps://www.gip.com.pl/systemy-hotelowe-i-gastronomiczne/hotele/.

Jak wygląda rezerwacja w hotelach?

Wyobraźmy sobie sytuację, że mamy do zakwaterowania trzydziestoosobową grupę studentów. Chcą oni zarezerwować pokój przez Internet. Odbieramy telefon i co? Czy bierzemy kartkę i wypisujemy po kolei nazwiska osób i przydzielamy im pokoje, rysując linie i zapisując ludzi do numerów pokoi? Byłoby to niesamowicie żmudne i skomplikowane. Dodatkowo, bardzo łatwo zgubić się w tego typu obliczeniach.

Dużo łatwiej jest skorzystać z gotowego systemu. Program do rezerwacji hotelowychh, zaproponowany przez firmę GiP, po części zautomatyzuje nam book’owanie pokoi. Wyświetla nam, które z nich są wolne i jakie mogą mieć maksymalne obłożenie. Przydzielenie studentów do poszczególnych pokoi odbywa się bardzo szybko, a wszelkie zmiany są równie łatwe. Dodatkowo program wylicza nam ceny i sumuje je do jednej wartości. Jeśli jest to wymagane, to za jego pomocą możemy wystawić fakturę pro forma. Wszystko to odbywa się kilkoma kliknięciami myszy.

System jest zintegrowany z portalami rezerwacyjnymi. Przekazuje im dokładne informacje na temat dostępności pokoi w hotelu. Wszystko to jest automatycznie wprowadzane do systemu PMS, co pozwoli nam uniknąć niechcianej pomyłki.

Opcje sprzedaży

Program do zarządzania hotelem RH2 to nie tylko program do rezerwacji hotelowych. Wspomaga on także obsługę recepcji i marketingu. Z jego pomocą możemy wystawić wszystkie dokumenty sprzedaży. Są one przygotowane zgodnie z polskim prawem i dobrymi praktykami sprzedaży. Wszystkie operacje możemy kontrolować. Przy pomocy RH2 rozliczymy się także z biurami podróży.

A co z zagranicznymi klientami? Program oferowany przez GiP pozwala na transakcje w obcych walutach. Klient może płacić walutą swojego kraju. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu modułowi do rozliczeń i prezentacji cen w walutach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby naszym gościom wystawić walutową fakturę VAT.

Wyświetlanie cen w walutach obcych to jedynie czubek góry lodowej. Równie łatwo możemy zarządzać wszelkimi cenami. Zmieniają się one w zależności od okresu lub obłożenia. RH2 pozwala na prowadzenie kalendarza zdarzeń i monitorowania cen pokoi w danym terminie. Już nie trzeba podnosić lub obniżać każdej ceny ręcznie. System zmieni ich wysokość we wszystkich rodzajach pokoi.

Jakie są inne opcje programu?

Program oferuje nam także tworzenie zestawień finansowych i statystycznych. Za jego pomocą możemy przeprowadzić analizę sprzedaży, porównując ją do okresów poprzednich. Jest to możliwe dzięki wielu tabelkom z danymi z poprzednich lat. Tak archiwizowane dane pozwolą nam także przeprowadzić prognozę rezerwacji. Obserwując, jak bardzo obłożony był hotel w analogicznym okresie, możemy przewidzieć, jaki duży ruch będziemy mieć.

Całość systemu współgra z pakietem biurowy Microsoft Office. Jest on tak jakby uzupełnieniem dla pozostałych programów. Współpracuje także z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak drukarki, kasy fiskalne, skanery, zamki, czy centrala telefoniczna.

Czy warto?

Program oferowany przez GiP może być idealnym wsparciem dla dużych i mniejszych hoteli. Integracja systemu z innymi programami i urządzeniami oraz portalami internetowymi stanowi jego niewątpliwą zaletę. Poza tym w znaczny spósób ułatwia on planowanie rezerwacji klientów.

Dowiedz się więcej o elektronicznych zamkach hotelowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.