Seria Call of Duty sukcesywnie zabiera nas w coraz bardziej odległą przyszłość. Call of Duty: Infinite Warfare wprowadza nas w inną epokę. Jeszcze dziesięć lat temu akcja toczyła się w okopach II wojny światowej, by później przenieść nas do czasów współczesnych i wreszcie z futurystycznym rozmachem wysłać w przestrzeń kosmiczną w najnowszej odsłonie cyklu zatytułowanej „Infinite Warfare”.
Wprowadzenie do Call of Duty Infinite Warfare
Przygotowana przez twórców gry kampania Call of Duty: Infinite Warfare dla jednego gracza opowiada ciekawą historię, która skupia się na konflikcie mogącym położyć kres nie tylko planecie Ziemi, ale i całej rasie ludzkiej, która już wiele lat temu stała się gatunkiem międzyplanetarnym.
Tłem fabularnym dla tej kosmicznej wojny jest futurystyczny oręż, wielkie statki kosmiczne przywodzące na myśl sceny z Gwiezdnych Wojen, a także braterska siła towarzyszącego nam oddziału i relacje między członkami załogi. Wszystkie te elementy składają się na fantastyczny i oderwany od otaczającej nas rzeczywistości świat, który jest jednak spójny i autentyczny.
Uwierzenie w przedstawiony w Call of Duty: Infinite Warfare konflikt nie jest trudne, tym bardziej że pędząca do przodu akcja nie daje nam nawet chwili wytchnienia. Bardzo doceniam jednak fakt, że mimo tego dynamizmu i ogromu świata przedstawionego, który pozwalałby na zaprojektowanie bardziej spokojnych etapów, twórcy gry zdecydowali się na urozmaicenie rozgrywki.
W czasie siedmiogodzinnej kampanii Call of Duty: Infinite Warfare walczymy w ciasnych korytarzach, przeprowadzamy abordaż na statek kosmiczny, pilotujemy myśliwiec, a także biegamy po niewielkiej planetoidzie będącej jednym z wielu obiektów dotkniętych przez wspomniany wyżej konflikt. Wszystko to przeplata interesująca fabuła pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i wyrazistych postaci.
Na autentyczność historii oraz podkreślenie wyjątkowego znaczenia niektórych bohaterów – zarówno dobrych jak i złych – niebagatelny wpływ miało, chociażby zaproszenie do gry znanych aktorów. Użyczyli oni swojej twarzy jak i głosu. Dzięki temu na ekranie zobaczymy, chociażby Kita Haringtona znanego z serialu Gra o Tron czy też kierowcę F1 – Lewisa Hamiltona. Posłuchać możemy zaś prawdziwej śmietanki polskiego dubbingu – Jarosława Boberka, Marcina Dorocińskiego, Olgi Bołądź, Łukasza Simlata – oraz wyjątkowej osoby, która przestrzeń kosmiczną mogła poczuć przed laty sama, czyli Mirosława Hermaszewskiego.
Call of Duty Infinite Warfare – grafika
Oprawa graficzna Call of Duty: Infinite Warfare od lat konsekwentnie trzyma się jednego stylu i ciągle modernizowanego silnika graficznego. W przypadku COD Infinity Warfare ma to duże znaczenie, bo konieczne było zaprojektowanie modeli, które są oderwane od tego, co widzimy na co dzień poza ekranem telewizora czy komputera. Planetoidy, futurystyczne bronie, statki kosmiczne, roboty bojowe, kombinezony stworzone z myślą o walce.
Graficy podołali jednak wyzwaniu, co po raz kolejny dołożyło cegiełkę do budowania autentyczności świata. Gra wygląda po prostu bardzo dobrze, na ekranie cały czas dużo się dzieje – od wybuchów przez pociski i przelatujące rakiety. Wiele lokacji zostało umiejscowionych na sporym obszarze, którego horyzont znajduje się w sporej odległości od nas lub też ogólnie nie istnieje, gdy wzbijamy się w przestrzeń kosmiczną, by przeprowadzić walki myśliwcami. Każdy fan Call of Duty: Infinite Warfare będzie zachwycony, gdyż nie odbiega wcześniej produkcji, czyli Call of Duty Black OPS III.
Kampania w Call of Duty: Infinite Warfare dla jednego gracza to jednak nie wszystko. Od kilku lat świetnie sprawdza się tryb Zombie, gdzie odpieramy kolejne fale atakujących nas umarlaków inwestując zarobione punkty w lepsze bronie i nowe obszary, które raczą nas coraz bardziej wymagającymi wyzwaniami. Nie ukrywam, że zabawa z zombie wypada najlepiej, gdy gramy w trybie kooperacji ze znajomymi. Wspólna komunikacja oraz przeżywanie tej szalonej bądź co bądź rozrywki potrafi wciągnąć na wiele godzin. Mam nadzieję, że z czasem twórcy zaktualizują grę o kolejne mapy trybu Zombie, bo obecnie jest ich mało, więc z czasem zaczną się one nużyć.
Tryb multiplayer w Infinite Warfare
Zdecydowana większość osób, które sięgają od lat po Call of Duty IW, jest zainteresowana przede wszystkim trybem multiplayer. Mimo futuryzmu świata przedstawionego i naprawdę wyjątkowo urozmaiconego oręża, jaki został oddany graczom do użytku, w Call of Duty: Infinite Warfare brakuje kilku elementów, jakie pojawiły się w zeszłorocznym Call of Duty Black Ops III. Mowa tutaj przede wszystkim o pływaniu oraz rozległych mapach. Moim zdaniem to dobry ruch, gdyż dynamizuje on rozgrywkę. Każdy jej element wymusza teraz szybkie przemieszczanie się – także z wykorzystaniem plecaka odrzutowego – a karci za tak zwane „kampienie” czy też próby gry oddalonym od zgiełku głównej akcji snajperem.
Seria Call of Duty zaprowadziła nas w bardzo daleką przyszłość, co dało twórcom pole do popisu zarówno pod kątem stworzenia oręża, jak i zbudowania ciekawej głównej kampanii i wykreowania dynamicznego trybu multiplayer w Call of Duty. Mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku Activision postawi na coś innego, coś, czego jeszcze nie było.
Nie wiem, czy powinno to by przeniesienie nas w przeszłość (Wietnam, Afganistan) czy jeszcze dalszą przyszłość, ale przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać osadzenia Call of Duty na niewykorzystanych do tej pory kanwach historii. Jeżeli oczekujecie dynamicznej oraz wciągającej fabuły, trybu Zombie idealnego do gry ze znajomymi, a także szybkiego i wymagającego trybu multiplayer, to Call of Duty IW jest jedną z najlepszych odsłon cyklu, które to gwarantują.
Ponoć twórcy gry chcieliby ekranizacji Call of Duty, ale to raczej melodia przyszłości. Jeśli jesteście zainteresowani. ile kosztuje stworzenie gry komputerowej w historii jak m.in. Call of Duty Modern Warfare.
Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.
Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza łzy twoje, Niczm jak Drapieżne lwy Tołstoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewać, innym zabrania się z Ciebie wyśmiewać E. F. Teixeira & Zeroo Cool..
Wspaniałe pomysły kosztuja grosze. Bezcenni sa ludzie, ktorzy je urzeczywistniaja. Twoj blog jest tego wspaniałym przykładem…
Brawo tak trzymać. Widać, że dbasz o merytoryczne wpisy na Twoim blogu, Dzięki i zapraszam do siebie…
Cechą talentu jest niemożność pisania na zamówienie… Poza tym to Zgadzam sie z Toba w 100 i popieram w/w poglady w soposb proSubiektywny 🙂 E. Zegadlowicz.
Spółka to pomysłowy wynalazek, zwykle składa się jak kubistyczny obrazek, dla zapewnienia sobie indywidualnych zysków i uniknięcia odpowiedzialności, przez co urząd skarbowy ogarnia furia złości… 🙂 JAK NIE PŁACIĆ Podatków ? look this >> Raje Podatkowe Warto!
Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza łzy twoje, Niczm jak Drapieżne lwy Tołstoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewać, innym zabrania się z Ciebie wyśmiewać E. F. Teixeira & Zeroo Cool..
Zamiast szukać podziałów lepiej się jednoczyć, łątwiej wielką bandą po trudnej drodze kroczyć, zmowa milczenia u nas nic się nie zmienia, wszystkim dorbym blogom życzymy powodzenia cyt. Firma
Wspaniałe pomysły kosztuja grosze. Bezcenni są ludzie, którzy je urzeczywistniają. Twój blog jest tego wspaniałym przykładem…
Kto jeszcze tego nie czytał? Udostępniajcie dalej, to powinni wiedzieć wszyscy
Temat na czasie i bardzo istotny. Zapraszam do klikania i czytania