Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

aktywność
Sprzęty

Czy opaski monitorujące aktywność mają sens?

Opaska monitorująca aktywność to gadżet, który motywuje do działania i ułatwia prowadzenie zdrowego trybu życia. Zastanawiasz się, który model wybrać? Prezentujemy najciekawsze propozycje!

Opaski fitness to sprzęt cieszący się ogromną popularnością. Dają dostęp do danych na temat naszego dziennego ruchu, a także liczby spalanych kalorii. Dzięki temu łatwiej jest dobrać odpowiednią kaloryczność posiłków czy zmotywować się do większej aktywności fizycznej. Sprzęt ten łączy w sobie funkcje tj. krokomierz, monitoring snu, licznik kalorii czy pulsometr. Najczęściej do każdej opaski stworzona jest dedykowana aplikacja, która umożliwia monitorowanie postępów i zmian oraz dostarcza wskazówek. Niezaprzeczalnie gadżet ten sprawia, że zdrowy tryb życia to jeszcze większa przyjemność.

Zastanawiasz się czy opaska monitorująca aktywność jest dla Ciebie? Taki zakup ma sens, jeżeli dość regularnie (2-3 razy w tygodniu) uprawiasz sport. Będziesz z niej zadowolony, jeżeli interesujesz się liczbą kalorii spalanych w ciągu dnia i monitorowaniem jakości snu.

Poniżej znajdziesz zestawienie 5 inteligentnych opasek fitness w przystępnych cenach, na które warto zwrócić uwagę wybierając egzemplarz dla siebie:

1. SmartBand MYKRONOZ ZeFit Czerwony

Jest to jedna z najtańszych dostępnych na rynku opasek monitorujących aktywność. Dobry wybór dla osób, które chciałyby przetestować sensowność korzystania z takiego urządzenia. Opaska łączy funkcjonalność na dobrym poziomie z niską ceną. ZeFit dość dokładnie mierzy ważne informacje o aktywności. Wyposażona w ekran OLED wyświetlający godzinę, liczbę przebytych kroków, przebytą odległość, ilość spalonych kalorii i ilość przespanych godzin. Obsługuje łączność Bluetooth 4.0. Dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Minusem jest konieczność częstego ładowania. Cena to około 200 zł.

2. SmartBand RAZER Nabu X Biały

Ciekawa propozycja o bardzo nowoczesnym i minimalistycznym designie. Widzę ją raczej na kobiecym nadgarstku. Opaska wyposażona w sygnalizację LED umożliwiający monitorowanie aktywności fizycznej i snu. Jest wodoodporna do głębokości 1 metra. Została wyposażona w krokomierz, monitorowanie aktywności fizycznej, monitorowanie snu, pomiar przebytej odległości, a także powiadomienia oraz zliczanie spalonych kalorii. Kompatybilna z systemami Android oraz iOS. Dostępna w kilku wersjach kolorystycznych – najczęściej białej oraz czarnej. Warto zwrócić uwagę na zapięcie. Obawiałabym się częstego rozpinania opaski oraz niezbyt dokładnego przylegania do nadgarstka, a co za tym idzie – mało precyzyjnych pomiarów. Cena to około 250 zł.

aktywność

3. Opaska FITBIT Flex Czerwony

Jedna z lepszych opasek dostępnych w przystępnej cenie, która dokonuje rzetelnych pomiarów i nie rozłącza się. Rejestruje aktywność fizyczną w ciągu dnia oraz jakość snu. Umożliwia ustawienie własnego celu i pokazuje postępy za pomocą diod LED. Dodatkowo wyposażona jest w alarm oraz współpracuje z zewnętrznymi aplikacjami (Endomondo). Statystyki treningu można zsynchronizować z komputerem lub ze smartfonem (opaska współpracuje z systemami Android oraz iOS). FITBIT jest odporna na zachlapania. Pracuje do 5 dni na jednym naładowaniu. Jest to typowa opaska typowo sportowa warta swojej ceny. Cena to około 280 zł.

4. SmartBand SONY SmartBand 2 SWR12 Biały

Ciekawie zaprojektowana, estetyczna opaska monitorująca aktywność, która pozwala na śledzenie wszystkich aktywności – pulsu, ruchów, snu, a nawet chwil relaksu czy pobudzenia. SmartBand 2 na tle konkurencji wyróżnia pomiar stresu – rejestruje zmiany w poziomie energii. Posiada wbudowany monitor pulsu paska, który stale sprawdza tętno, nawet w pozycji spoczynkowej. Monitoruje również jakość i długość snu. Posiada dedykowaną aplikację Lifelog, która umożliwia monitorowanie postępów. Opaska ma precyzyjne zapięcie, co zwiększa komfort noszenia. Odporna na wodę. Kompatybilna z Androidem i iOSem. Cena to około 400 zł.

5. Monitor aktywności POLAR Loop Fioletowy

POLAR Loop to opaska z tej samej półki cenowej, co poprzedniczka. Jest to propozycja, którą polecam najbardziej. Sprzęt monitoruje każdy krok i ruch w ciągu dnia. Wyposażona w system motywujący – nagradza, gdy użytkownik jest wystarczająco aktywny i pomaga realizować dzienne cele. Posiada dedykowaną aplikację Flow. Wyposażona w funkcję „Podsumowanie aktywności” – wyświetla informacje o wynikach z każdego dnia, tygodnia oraz miesiąca. Posiadająca zegarek opaska jest wodoodporna. Wyświetla podsumowanie aktywności, liczbę spalonych kalorii i ilość wykonanych kroków, a także monitoruje aktywność podczas pływania (bez pomiaru tętna). Jedno ładowanie starcza na 6 dni pracy. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy narzędzie do skrócenia paska oraz specjalny kabel USB. Cena to około 400 zł.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

9 KOMENTARZY

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  2. Witam, Twój blog jest fantastyczny. Jestem święcie przekonany, że przy tak merytorycznych wpisach jakie prezentujesz już wkrótce podbijesz szczyty wyszukiwarek w swojej niszy. Gratuluję 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *