Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

samochód w leasing
Lifestyle

Czy opłaca się wziąć samochód w leasing?

Wiele osób, zastanawiając się nad kupnem nowego samochodu bierze pod uwagę opcję jaką jest leasing. Faktem jest, że jest to coraz bardziej popularna metoda finansowania, ale czy dla każdego opłacalna? Sprawdź samochód w leasing  a koszty – kiedy warto zdecydować się na taki sposób finansowania?

Leasing – czym jest i kto najchętniej po niego sięga?

Tego rodzaju metodę finansowania zakupu samochodu wybierają często osoby, które posiadają własną działalność gospodarczą. Leasing wybierają na ogół mikro i małe firmy.
Leasing to umowa cywilnoprawna, zawierana pomiędzy dwoma podmiotami, tj. leasingodawcą, który finansuje zakup oraz leasingobiorcą – czyli osobą, która korzysta z usługi. W pewnym zakresie tego typu umowa jest zbliżona do wynajmu lub dzierżawy, co daje możliwość sfinansowania. W trakcie leasingu można z czegoś korzystać, ale nie trzeba nabywać.
Więcej informacji na temat leasingu i jego wymogów można znaleźć na stronie: http://auta-firmowe.pl/leasing-samochodu-osobowego-a-koszty/.

Leasing samochodu osobowego a koszty – czy leasing się opłaca?

Obecnie wiele firm posiada ciekawą ofertę samochód w leasing, co zachęca do korzystania z niego. Wiąże się to z korzystnym programem finansowania, co powoduje, że klientom opłaci się nabywanie samochodu w leasing.
Atutem są korzyści podatkowe, jakie można w tym zakresie osiągnąć. W tej kwestii wpłata początkowa w trakcie zawierania umowy i raty stanowią w całości koszt uzyskania przychodu firmy, co obniża podstawę opodatkowania. Jest to atrakcyjna oferta dla właścicieli przedsiębiorstw. W praktyce tylko część odsetkowa raty wliczana jest do kosztu.
Atrakcyjną możliwością w przypadku leasingu jest fakt, że w praktyce istnieje możliwość odzyskania aż 50 proc. naliczonego podatku VAT od wszystkich opłat związanych z umową oraz kosztów eksploatacji (Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: http://auta-firmowe.pl/leasing-samochodu-osobowego-a-koszty/).

samochód w leasing

Leasing samochodu osobowego a koszty

W przypadku gdy pojazd, który stanowi przedmiot leasingu, jest wykorzystywany tylko do celów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – wówczas, co istotne, można uzyskać nawet 100 proc. zwrotu podatku od towarów i usług. Konieczne jest, co prawda, spełnienie dodatkowych warunków, związanych z prowadzeniem wykazu przebiegu samochodu, jednak nie mniej jest to ciekawa oferta.
Duże znaczenie mają też rozliczenia podatkowe. W tym przypadku istnieje możliwość zaliczenia samochód w leasing do kosztu uzyskania przychodu, w okresie 2 do 3 lat, a w sytuacji kiedy finansowanie pochodzi z pieniędzy uzyskanych z kredytu – okres ten wydłuża się do 5 lat.
Leasing jest, w wielu przypadkach, o wiele bardziej opłacalny niż kredyt. To kolejny atut i ważna kwestia, związana z kosztami leasingu. Przede wszystkim zaletą jest większa dostępność leasingu. W praktyce kredyt nie zawsze uzyskamy, a o leasing znacznie łatwiej. Wymagania banków, w tym zakresie, są znacznie łagodniejsze w porównaniu do tych, które przedstawia placówka w sytuacji kiedy zgłaszamy się po kredyt. Istotne znaczenie ma przedmiot leasingu.

Leasing to coraz bardziej popularna metoda finansowania w przypadku komisu samochodowego w Zabrzu. Cieszy się uznaniem zwłaszcza wśród właścicieli małych firm. Posiada zalety i, w wielu kwestiach, jest bardziej opłacalna niż np. kredyt. Co istotne, nie zawsze też wymaga posiadania wkładu własnego. Aby dowiedzieć się więcej na temat leasingu warto odwiedzić stronę: http://auta-firmowe.pl/leasing-samochodu-osobowego-a-koszty/.

Czytaj więcej na czym polega leasing oraz jakie marki samochodów warto rozważyć!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *