Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Sony Playstation 3
Gaming

Czy Sony Playstation 3 jeszcze daje radę? 5 powodów, żeby nie rezygnować ze starej konsoli

Zawsze wraz z pojawieniem się na rynku konsol nowej generacji rodzi się dylemat – kupować czy jeszcze nie? Chociaż sprzedawcy przekonują nas o niesamowitych możliwościach, które posiada nowy sprzęt i kuszą premierami genialnych gier, które nastąpią już wkrótce, trzeba pamiętać, że stara konsola to jeszcze nie bezużyteczny szmelc. Choć od premiery Sony Playstation 3 minęło już 9 lat, wciąż jest czymś więcej niż tanim odtwarzaczem blue-ray. Przeczytaj ten tekst, zanim pobiegniesz do sklepu po next-gena, a stare PlayStation oddasz kuzynowi!

Dlaczego Sony Playstation 3 wciąż jest dobrą konsolą?

Oto 5 powodów dlaczego PS3 jest dobrą konsolą:

 1. Jest dobra, bo jest tania.
  Tak to już jest, że w dniu premiery cena konsoli, dodatkowych akcesoriów i wszystkich gier jest wywindowana na bardzo wysoki poziom i potem stopniowo spada. Jeśli nie zależy Ci na tym, żeby natychmiast sięgnąć po wszystkie nowości, lepiej poczekać, aż wszystko stanieje. Po co przepłacać za dodatkowego pada i każdą grę? Tym bardziej, że PS4 nie jest wstecznie kompatybilne z Sony Playstation 3, więc nie ma mowy o przerzucaniu gier czy sprzętu ze starej konsoli na nową.
 2. Największy wybór gier!
  Zanim biblioteka gier na konsole nowej generacji będzie równie pokaźna co na Sony Playstation 3 czy Xbox 360, minie jeszcze kilka lat. Na konsolę Sony wyprodukowano mnóstwo kultowych tytułów, które wciąż są w sprzedaży. Jeśli posiadasz konsolę od niedawna lub nie grasz bardzo dużo, na pewno jest jeszcze kilka serii gier, których nie znasz w całości. Assasin’s Creed: Syndicate, Uncharted 4: Kres Złodzieja, inFamous, gra BattleField 1, Killzone, God of War, Dragon Age: Inkwizycja czy Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Jeśli oprawa graficzna sprzed kilku lat nie jest problem, a kręci Cię grywalność i ciekawa fabuła, z tymi tytułami można spokojnie zapewnić sobie rozrywkę na wiele miesięcy.
 3. Najwięcej graczy
  Chcesz mieć PS4 jako pierwszy? Ok, teraz pomyśl, z kim będziesz wymieniał się grami. No właśnie. Póki co wciąż więcej jest użytkowników starych konsol, a to zawsze większa szansa na pożyczenie albo wymianę gry. A jeśli chcesz jakąś dobrą grę na PS4, to trzeba udać się do sklepu i zakupić.
 4. Rozgrywka online bez ograniczeń i bez opłat
  Chcesz zagrać meczyk, to co wybierzesz? FIFĘ czu PES? Jeśli masz PS4, nie zagrasz z kolegą, który ma Sony Playstation 3. Jeśli wszyscy znajomi nie przerzucają się od razu na konsole nowej generacji, nie warto się z tym śpieszyć w imię przyjaźni i zarwanych nocek przy wspólnym graniu. I jeszcze jedno. Tryb multiplayer dla PlayStation przestał być darmowy. Posiadacze PS4, którzy mają ochotę na rozgrywkę w sieci muszą zainwestować w abonament. Bez konta w PlayStation Plus opcje multiplayer będą zablokowane. Nie podoba się? To zawsze można zostać przy starej konsoli.
 5. Cierpliwość popłaca
  Minie jeszcze wiele czasu zanim producenci wycisną maksimum możliwości z nowej konsoli PS4. Na razie wykorzystują tylko niewielki procent jej potencjału. Więc może lepiej poczekać jeszcze z rok, aż powstaną gry, które naprawdę rzucą graczy na kolana?

Werdykt jednogłośny!

Jak widać stare, dobre Playstation 3 ma nadal wiele zalet. Nie można skreślać tej konsoli i nawet producenci tego nie robią. Większość topowych tytułów wciąż będzie wychodzić na obie platformy. Dlatego lepiej ze spokojem obserwować rozwój sytuacji i korzystać z dobrodziejstw, które mamy, tym bardziej że stare Sony Playstation 3 wciąż ma dużo do zaoferowania.

O ile przekonywanie do przestarzałego PC byłoby karkołomnym przedsięwzięciem, tak w przypadku konsol wciąż można znaleźć mocne argumenty!

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

7 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *