Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Aplikacje do pracy
Biznes Komputery i tablety Telefony

Najlepsze aplikacje do pracy, dzięki którym zwiększysz produktywność

Prowadzisz biznes, pracujesz często na telefonie lub tablecie, albo po prostu wykorzystujesz te narzędzia np. na studiach lub do zdobywania umiejętności? Poznaj listę naszych aplikacji na Androida, które znacząco zwiększą twoją produktywność, odsłonią przed tobą nowe możliwości i, co najważniejsze, są darmowe.

Aplikacje do pracy – prezentacje, Dokumenty, Arkusze i Dysk od Google

Niby oczywista oczywistość, ale dla zasady rozpoczynamy naszą listą aplikacjami, bez których nie wyobrażam sobie mobilnej i efektywnej pracy.

Dzięki Dokumentom Google nie tylko stworzysz lub edytujesz pliki tekstowe w chmurze, ale wykorzystasz je także jako podręczny notatnik do szybkiego dzielenia się uwagami w czasie rzeczywistym. Współpraca z wieloma użytkownikami na raz nad jednym dokumentem to jedna z największych zalet tych narzędzi.

Tak samo działają Arkusze i Prezentacje, choć jak łatwo zauważyć, są odpowiednikami microsoftowych programów Excel i Power Point. Z kolei na wirtualnym dysku zapiszemy dowolne pliki, które będą się synchronizować na wszystkich urządzeniach.

Cloud Print, czyli aplikacje do pracy dla każdego z nas

Wiele osób wciąż nie wierzy, kiedy mówię im, że mogą drukować również ze smartfona lub tabletu. Najlepiej służy do tego aplikacja Google’a, która oczywiście najchętniej współpracuje z przystosowanymi do niej urządzeniami, ale równie świetnie radzi sobie ze wszystkimi drukarkami obsługującymi połączenie Wi-Fi. Usługa pozwala także na udostępnianie drukarek innym użytkownikom.

Pocket

Aplikacje do pracy – pocket to jedna z moich ulubionych aplikacji, która pozwala mi na zapisanie ciekawych linków do artykułów w internecie. Np. wtedy, kiedy chcę do nich wrócić lub po prostu przeczytać wtedy, kiedy będę miała na to czas. W tym celu wystarczy kliknąć ikonkę rozszerzenia ulubionej przeglądarki, aby dodać go do listy. Ponieważ Pocket oferuje synchronizację (także offline), mogę taki artykuł przeczytać później na smartfonie lub tablecie, będąc w podróży.

Feedly

Feedly to niezwykle przydatny czytnik kanałów RSS, działający nie tylko bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej, ale jako dodatkowa aplikacja z synchronizacją między wszystkimi urządzeniami. Dzięki niemu możemy korzystać ze swoich subskrypcji, przeglądać i czytać treści z ulubionych witryn internetowych, które odpowiednio skategoryzujemy (np. sport, technologia, informacje ze świata, fotografia, filmy, etc.).  Aplikacja do pracy współpracuje ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi: Google Chrome, Mozillą Firefox, nową wersją Opery i Internetem Explorer.

Aplikacje do pracy – Expense Manager

To z kolei aplikacja do pracy, która ułatwi nam zarządzanie wydatkami. Obsługa programu została maksymalnie uproszczona, choć paleta narzędzi i opcji dla osób prowadzących firmy jest potężna. Dzięki prostemu interfejsowi możesz na bieżąco śledzić swoje wydatki, które aplikacja przedstawi w formie intuicyjnych wykresów.

Square Register

Ta niezwykle sprytna aplikacja do pracy, która zamienia telefon lub tablet w terminal do obsługi kart płatniczych. Jeżeli sprzedajesz swoje produkty np. targach lub mobilnie w terenie, od teraz nie musisz ograniczać swoich klientów do zapłaty tylko gotówką.

Aplikacje do pracy – LastPass

Liczba serwisów oraz kont, do których się logujemy, drastycznie wzrasta. Wymyślić nowe, silne hasła dla każdego z nich to nic w porównaniu z próbą zapamiętania ich wszystkich (no chyba, że ktoś ma super pamięć i skuteczny mechanizm). Ale na szczęście jest LastPass – aplikacja, która zapamięta za Ciebie wszystkie hasła i loginy. I to bez żadnego uszczerbku na bezpieczeństwie. W ten sposób zalogujesz się jednym kliknięciem nawet tam, gdzie nie było cie od miesięcy i nawet nie pamiętasz, że masz tam jakieś konto. Aplikacja do pracy LastPass potrafi automatycznie wypełniać wszelkie formularze Twoimi danymi. Nie musisz więc już ręcznie uzupełniać pól do logowania. Wystarczy tylko, że wciśniesz przycisk.

StayFocused

Jeśli masz problem z koncentracją podczas pracy w internecie, wypróbuj koniecznie StayFocusd. Aplikacja do pracy ograniczy ci czasowo dostęp do wybranych stron. Przykładowo, jeśli ustawisz sobie ograniczenie na dwie godziny, nie będziesz mógł wówczas w tym czasie zajrzeć ani na Facebooka, ani sprawdzić poczty. Jeśli zdecydujesz się sprawdzić, czy aplikacja łaskawie odpuści, zobaczysz odpowiedni komunikat.

Any.DO

Any.DO należy do ścisłej czołówki najlepszych organizerów czasu i zadań. Podstawowe zadanie aplikacji do pracy to oczywiście pilnowanie, by kolejne pozycje na liście zadań, zostały przez nas wykonane. Możemy je oczywiście dzielić na kategorie, oznaczać jako ważne oraz dodawać do nich przypomnienia na określony dzień i godzinę (spowoduje wyświetlanie powiadomienia). Co bardzo ciekawe, możemy w ten sposób planować dzień dla całej rodziny, współdzieląc zadania z innymi użytkownikami. Np. żona może stworzyć listę zakupów dla męża, przesłać mu ją i otrzymywać powiadomienia, gdy tylko zadanie zostanie ukończone.

WeTransfer

Jak przesyłać duże pliki przez internet? Na to pytanie odpowiedź jest tylko jedna: WeTransfer.com. Owszem, poczta elektroniczna to cudowne narzędzie do wygodnej wymiany dokumentów. Ale czasami mamy bardzo duży plik, który przekracza limity załączników. Wówczas z pomocą przychodzą serwisy i aplikacje, dzięki którym szybko prześlemy nawet kilku-gigabajtowe materiały wideo. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową lub skorzystasz z dedykowanej aplikacji, wybierzesz pliki do wysłania z komputera, tabletu lub smartfona, a następnie wskażesz jednego lub kilku adresatów (wymaga to wprowadzenia adresu e-mail osoby, do której przeznaczony jest plik). Na wprowadzone przez ciebie adresy e-mail wysłana zostanie wiadomość z odnośnikiem pobierania. Teraz adresat musi tylko kliknąć w przesłany link, aby automatycznie pobrać przesłany plik.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Livescribe, który będzie nieoceniony w pracy.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *