Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Sprzęty

Dice+, czyli rewolucja w interaktywnych grach planszowych

Powiedzmy to sobie już na początku bardzo szczerze. Na przekór ewentualnym słabym punktom, których być może będziesz się chciał się doszukiwać, to produkt z którego powinniśmy być dumni. Nie dość, że stworzyli go Polacy, to był pierwszym gadżetem z kraju nad Wisłą, który trafił do sklepu Apple’a. Jakie możliwości skrywa kostka do gry Dice+? Oto efekty naszej wnikliwej analizy.

Co to w ogóle jest Dice+?

W dużym skrócie: sześcienna kostka do gry, która współpracuje z różnymi urządzeniami, dającymi możliwość wirtualnej rozrywki (choć spełnia też funkcję edukacyjną, zwłaszcza dla dzieci). Innymi słowy: jest czymś w rodzaju kontrolera gier do planszówek. Najlepiej sprawdza się z tabletami, ale równie dobrze radzi sobie ze smartfonami, laptopami czy nawet telewizorem. Można więc śmiało powiedzieć, że twórcom udało się połączyć to, co do tej pory działało tylko osobno – prawdziwą interakcję międzyludzką z wirtualną rozrywką.

Jak to wygląda i co ma w środku?

Tak, dobrze się domyślasz! Wygląda zupełnie tak, jak te wszystkie inne, którymi kiedyś rzucałeś w grach planszowych. Z tą różnicą, że teraz żadnej tekturowej planszy nie potrzebujesz, a rozmiar sześcianu jest prawie dwukrotnie większy.

Bez obaw jednak, DICE+ jest lekka. Waży zaledwie 25 gramów i ma niewielką krawędź (26 mm). W środku jest procesor, akcelerometr, magnetometr, sześć diod (na każdą ściankę po jednej), moduł Bluetooth 2.1 i 4.0, akumulator oraz gniazdo micro USB (służy do ładowania urządzenia i pobierania aktualizacji). Warto przy tym wspomnieć, że pełne naładowanie wystarcza na ok. 20 godzin nieprzerwanej rozrywki, co jest bardzo dobrym wynikiem. Co ciekawe, kostka łączy się z tabletem bezprzewodowo za pomocą Bluetootha. Współpracuje z iPadami od 3. wersji wzwyż oraz z urządzeniami działającymi na Androidzie.

Jak to działa?

Najpierw z Google Play lub App Store pobierasz Powered Board Games. To coś na wzór centrum rozrywki, które w całości poświęcone jest jedynie tej kostce. W cenie gadżetu otrzymujesz naprawdę spory wachlarz darmowych gier (np. Rainbow Jack czy Backgammon). Platforma daje też możliwość pobrania lepszych, płatnych gier, których liczba wciąż rośnie. Właściwie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jak sprawuje się w praktyce? Dość niezawodnie. Podczas kilkugodzinnej zabawy wychwytuje znaczącą większość rzutów (błędy zdarzają raz lub dwa razy podczas tak długiej rozgrywki).

Solidny materiał oraz warstwa gumy sprawia, że nie musimy mieć obaw o szybkie zużycie. Co bardzo ciekawe, DICE+ jest zabezpieczone przed ewentualnymi oszustami. Cyfry wyświetlają się dopiero po tym, jak rzucisz kostką. Nie widzę więc realnych szans, żebyś mógł sobie to w jakiś sposób ustawić. Jeśli kostka nie obróci się wystarczająco mocno, to poinformuje nas o tym oddzielnym kolorem.

Gdyby miała wskazać elementy, które wymagałyby usprawnienia, z pewnością byłoby zmniejszenie nieco wielkości kostki oraz możliwość wprowadzenia innych symboli oprócz samych, wyżłobionych w kostce cyfr. Poza tym produkt sprawuje się wyśmienicie, jest bardzo ciekawym urozmaiceniem wirtualnej rozrywki tak dla miłośników planszówek jak i rodzinnej zabawy z tabletem.

Przegląd najlepszych gier na Dice+

Na Dice+ znajdziemy gry w różnej kategorii. Od przygodowych, przez towarzyskie, planszowe, na edukacyjnych i dla dzieci kończąc.

Rodzinną rozrywkę z pewnością zapewni Był sobie człowiek”. To interaktywna gra planszowa, dzięki której dorośli i młodzież mogą sprawdzić swoją wiedzę z historii. Na początku zabawy wszyscy gracze wybierają swoją postać, a następnie dzięki kostce DICE+ rozpoczynają podróż po dynamicznie generowanej mapie, która za każdym razem jest inna.

Celem gry jest wykonywanie zadań nawiązujących do najważniejszych postaci i wydarzeń historycznych. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie gracze otrzymują dukaty, a zwycięzcą zostaje osoba, która pierwsza wykona przypisane zadania! Jednakże droga prowadząca do ostatecznej wygranej usiana jest licznymi przeszkodami i niespodziankami.

Co więcej, inni gracze, dzięki rozbudowanemu systemowi wspomagaczy, będą mogli krzyżować szyki swoim przeciwnikom, rzucając im pod nogi dodatkowe kłody lub też wzmacniając własnego bohatera i jego statystyki!

Dla miłośników towarzyskich potyczek czeka Rainbow Jack. Jeśli potrafisz szybko wybierać i dostosowywać strategie na podstawie ruchów przeciwnika, to gra jest idealna właśnie dla ciebie!

Z liczb pojawiających się na ekranie musisz uzbierać 21 punktów w jednym z pięciu rzędów. Jeśli zrobisz to szybciej, niż twój przeciwnik, wygrywasz. Czas ucieka, dlatego musisz wykonywać swoje ruchy szybko. Rainbow Jack to szybka gra na myślenie z przeciwnikiem.

Z kolei dla bardzo wymagających graczy, którzy uwielbiają wykorzystywać w rozrywce logikę, zmysł strategiczny i żelazną wolę, polecam Reiner Knizia Supremacy. To gra strategiczna dla maksymalnie 4 graczy. Jako lider wielkiej armii, marzący o mianie Wielkiego Przywódcy, twoim zadanie jest podbój całego archipelagu i zniszczenie każdego, kto spróbuje cię powstrzymać. Aby tego dokonać, będziesz musiał wykazać się zmysłem strategicznym, rozmieszczając swoje wojska w newralgicznych miejscach podbijanej właśnie wyspy. Pamiętaj również, że wszystkie jednostki maja różne umiejętności i zastosowanie taktyczne – ich odpowiednie wykorzystanie w wymagających bitwach stanowi klucz do zwycięstwa.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *