Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

call center
Sprzęty

Dlaczego warto zaktualizować swój call center software

Budowanie odpowiedniego kontaktu z klientem, szczególnie jeżeli jego forma ma najczęściej postać kontaktu telefonicznego, ma ogromne znaczenie dla budowania silnej pozycji marki. Warto o tym pamiętać i zadbać o zaktualizowanie swojego oprogramowania call center. Nowoczesne call center softwarehttps://focustelecom.pl/blog/czy-potrzebuje-systemu-contact-center/to rozwiązanie dające mnóstwo różnych ciekawych opcji.

call center

Nowoczesne call center software

Oprogramowanie ułatwiające pracę w miejscu takim jak call center czy infolinia, ale też po prostu w biurze, w którym telefonicznie obsługuje się klientów, to ogromne ułatwienie dla pracowników. Jednak to nie jedyny plus wynikający z zamówienia takiego nowoczesnego rozwiązania. To również możliwość zbierania i zarządzania danymi dotyczącymi kontaktu z klientami, co bezpośrednio sprawdza się już w praktyce. Nowoczesne oprogramowania dla call centre umożliwiają kontakt z klientem po kliknięciu przez niego odpowiednich pól chatu na stronie internetowej, oddzwonienie, gdy klient, czekając na linii, przerwie połączenie. To tylko kilka przykładowych udogodnień. Dzięki takim rozwiązaniom zdecydowanie można podnieść jakość obsługi, zwiększyć efektywność działań, częściej docierać do klientów, którzy czego oczekują.

Czego nie zapewnia przestarzały system

Większość firm ma jakieś swoje oprogramowanie dla call center. Często te rozwiązania są jednak przestarzałe. Klient nie jest kierowany bezpośrednio do swojego opiekuna, pracownika odpowiedzialnego za współpracę z nim lub do konkretnego działu. Gdy czeka na linii, po rozłączeniu, centrala nie ma możliwości nawiązania połączenia, tak by któryś z pracowników mógł oddzwonić. Ostatecznie wszystko to przekłada się na gorszą obsługę klienta, który może zwrócić się do innego dostawcy usług. Współcześni ludzie często są niecierpliwi i oczekują, aby ich potrzeby były realizowane od razu. Tak jest w szczególności w przypadku, gdy za konkretne usługi płacimy. Problemy na linii komunikacji pomiędzy klientem a pracownikiem obsługi, które wynikają z przestarzałego call center software, mogą być zatem finansowe negatywne skutki.

Najwyższa jakość obsługi klienta

Nowoczesne systemy call center software wspiera najwyższą jakość obsługi klienta, ale też usprawnia komunikację pomiędzy poszczególnymi pracownikami różnych działów. To bowiem narzędzie rozbudowane. To dzięki niemu można wiedzieć między innymi, jak wielu klientów próbowało się konkretnego dnia dodzwonić do firmy. Dzięki temu można zrealizować połączenia, nawiązując kontakt z klientem przejawiającym chęć skomunikowania się. To również możliwość zarządzania różnego rodzaju treściami na automatycznych sekretarkach, jak też przekierowywanie telefonów od klientów tak, aby usłyszeli oni konkretny komunikat. Odkładanie słuchawki telefonu na weekend lub w związku ze świętami – przecież to brzmi śmiesznie i dziecinnie. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu z łatwością można zarządzać treściami nagrań, które przykładowo informują o przerwie weekendowej lub świątecznej. To właśnie takie drobnostki budują pozycję firmy w oczach klienta.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *