Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Dobra frytkownica
Kuchnia

Dobra frytkownica – domowa. Dlaczego warto ją mieć?

Potrawy smażone w głębokim tłuszczu nie należą do najzdrowszych. Nie ma jednak potrzeby, żeby całkowicie eliminować je ze swojej diety. Od czasu do czas można przecież zjeść domowe frytki zamiast warzyw gotowanych na parze. Dobra frytkownica pozwoli szybko i łatwo przyrządzić to co lubimy. Bez tryskającego tłuszczu, który zostawi brudne ślady, a może nawet poparzyć mniej uważanych domowników.

Dobra frytkownica – co możemy na domowej frytkownicy zrobić?

Warto pamiętać, że smażenie frytek to nie jedyne zastosowanie. Równie łatwo możemy przyrządzić potrawy z ryb, mięso, a także faworki czy pączki. Możliwość wykorzystania frytkownicy równieź do innych celów sprawi, że będziemy korzystać z urządzenia częściej. A skoro będziemy użytkować sprzęt intensywnie, warto rozejrzeć się za czymś porządnym, prawda?

Dobra frytkownica – charakterystyka

Przyjęło się zakładać, że w przypadku rozmaitych urządzeń domowych im większa moc, tym bardziej wartościowy zakup. W przypadku dobrej frytkownicy duża moc, sprawia że urządzenie szybciej się nagrzewa i osiąga optymalną temperaturę. Ma to znaczenie przy smażeniu produktów mrożonych. Ale jeśli przygotowujemy frytki głównie ze świeżych ziemniaków, nie jest to już tak istotne.

Lepiej zwrócić uwagę na to, czy dobra frytkownica posiada filtr antyzapachowy. W erze aneksów kuchennych możemy spodziewać się, że zapach będzie roznosił się po całym domu, a wiadomo że smażony olej nie pachnie zbyt pięknie, nie mówiąc już o pstrągu czy dorszu! Skuteczny filtr neutralizujący intensywną woń znajdziemy w urządzeniach z wyższej półki, takich jak model Super Uno marki Tefal

Ciekawym pomysłem jest również połączenie dobrej frytkownicy z zestawem do fondue. Ot kwestia dodania do zestawu kilku specjalnych widelców. Takie sprytne i niedrogie rozwiązanie proponuje na przykład Clatronic, oferujący urządzenie za skromne 79 zł.

Dodatkwoe funkcje domowej frytkownicy przydatne?

A co jeśli dodatkowe funkcje nas nie interesują? Wtedy najlepiej postawić na wydajność. Jeśli mamy do wyżywienia dużą rodzinę lepiej wybrać urządzenie o największej pojemności. Pewnie nie unikniemy smażenia na raty, niemniej lepiej przygotowywać za jednym razem 2 lub 3 porcje zamiast jednej. Dobre frytkownice dużych rozmiarów w stosunkowo niskiej cenie proponuje na przykład MPM. Dwa litry to naprawdę duża pojemność misy – frytek powinno starczyć dla każdego 🙂

Poza tym warto docenić szeroko pojętą ergonomię. Przed zakupem najlepiej wyjąć sprzęt z pudełka i zobaczyć, czy posiada nóżki antypoślizgowe, czy łatwo wyjmować poszczególne części, żeby czyszczenie sprzętu w zmywarce oraz czy okienko w pokrywie jest odpowiednio duże, żeby naprawdę móc obserwować stopień zrumienienia potraw, a nie tylko się domyślać.

Na koniec jeszcze ciekawostka. Otóż potrawy z domowej frytkownicy wcale nie muszą być tłuste. Tefal dysponuje technologią Actifry, która jest odpowiedzialna za rozprowadzenie gorącego powietrza wewnątrz misy. Dzięki temu można przyrządzić smaczne potrawy używając zaledwie jednej łyżki oleju

Nic tylko zakładać burgerownię we własnym domu i pić świeżą kawę! 😉

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

10 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *