Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

jaka szczoteczka do zębów
Lifestyle Uroda Zdrowie

Jaka szczoteczka do zębów? Nowoczesna kobieta musi mieć elektroniczną!

Uwielbiamy ułatwiać sobie życie i otaczać się pięknymi, funkcjonalnymi przedmiotami. Wielbimy rzeczy, które z natury uosabiają prostotę i prezentują się rewelacyjnie w czterech ścianach naszego mieszkania. Kochamy nowoczesne dobre roboty kuchenne, które same kręcą ciasto, podobają nam się dizajnerskie ekspresy, które parzą najlepszą na świecie świeżą kawę, natomiast jaka szczoteczka do zębów powinna być nam potrzebna? Na pewno z dużą ilością funkcji, która zawstydziłaby komputer najnowszej generacji każda z nas oddałaby… wiele.

Jaka szczoteczka do zębów będzie optymalna dla nowoczesnej kobiety?

Kiedy byłam małą dziewczynką szczoteczka do zębów elektryczna była dla mnie niespełnionym marzeniem. W zasadzie jeszcze do niedawna to marzenie nadal tkwiło na mojej mapie marzeń i tylko łut szczęścia sprawił, że w końcu ją mam, trzymam w dłoni i myję nią zęby. Nim jednak do tego doszło, zrobiłam solidny wywiad wśród moich znajomych i czytelniczek bloga. Teraz jestem mądrzejsza o liczne artykuły, które przeczytałam i anegdotki moich znajomych, które usłyszałam.

Szczoteczka elektryczna vs. szczoteczka analogowa

Mówiło się o nich – sprzęt dla leniwych, ot, włączasz, trzymasz, a ona robi wszystko za ciebie. Teraz mówi tak tylko moja mama, która z niewyjaśnionych przyczyn woli zwykłą, staromodną i oldskulową różową szczoteczkę do zębów. Elektryczne szczoteczki to doskonały symbol dbania o higienę w nowoczesnym wydaniu. W czasach, kiedy wszystko chcemy zrobić szybciej, nie tracąc przy tym na jakości ten niewielki sprzęt AGD zyskuje miano ideału, który łączy w sobie szybkość działania z ugruntowaną już pozycją urządzenia doskonałego jakościowo i wykonującego swoje zadanie na najwyższym poziomie. Dobra gatunkowo szczoteczka elektryczna zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającego użytkownika, który już po pierwszym użyciu nie zamieni jej z powrotem na zwykłą.

Do niepodważalnych zalet szczoteczek elektrycznych należy czas szczotkowania – o wiele krótszy niż przy szczoteczce tradycyjnej, która w tej kwestii wypada naprawdę blado. Podczas minuty mycia zębów elektryczna szczoteczka wykonuje więcej ruchów niż nawet najbardziej wprawiona ręka, co sprawia, że mycie jamy ustnej jest dokładniejsze, ponadto ruchy i budowa szczoteczki elektrycznej pozwalają jej dotrzeć tam, gdzie zwykła szczoteczka dotrzeć nie ma możliwości. Poza tym jest bezkonkurencyjna przy masowaniu dziąseł, a jej dodatkowe funkcje – odmierzacz czasu mycia zębów, uchwyty na ścianę czy podgląd poziomu baterii tylko uprzyjemniają tę niezbędną czynność higieniczną. Co prawda nic nie jest prostsze od użytkowania tradycyjnej szczoteczki, ale i jej elektryczna wersja nie należy do zbyt skomplikowanych urządzeń.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szczoteczki do zębów?

Choć to niby bardzo łatwy w obsłudze sprzęt, warto znać jego podstawowe parametry, funkcje i sposoby działania, choćby po to, żeby nie kupić bubla w ładnym opakowaniu i zwiększyć efektywność jego funkcjonowania. Olbrzymie znaczenie ma prędkość i ilość ruchów, jakie wykonuje szczoteczka w przeciągu minuty. Im większa prędkość i więcej ruchów, tym dokładniej szczoteczka usuwa płytkę bakteryjną z zębów. Dzięki temu dwuminutowe szczotkowanie zębów będzie maksymalnie wykorzystane. Polecane szczoteczki do zębów wykonują około 40 tysięcy ruchów na minutę, (np. Szczoteczka ORAL-B Professional Care 1000) co, w porównaniu do 6 tysięcy uzyskiwanych za pomocą dłoni, jest rewelacyjnym wynikiem.

Równie ważne są personalne upodobania i przyzwyczajenia. Szczoteczki do zębów różnią się między sobą rodzajem główek, w zależności od potrzeby – wybielanie zębów, ich czyszczenie lub masowanie dziąseł. W czyszczeniu zębów pomocą mogą służyć też wskaźniki, które pokazują, jak dobrze i skutecznie myć zęby, jaki poziom ma bateria, czy siła nacisku jest odpowiednia.

Jaka jest opinia zadowolonych klientek, gdzie szczoteczka do zębów była tradycyjna oraz elektryczna?

Agata, blogerka, lat 34:

Długo wzbraniałam się przed kupieniem sobie elektrycznej szczoteczki do zębów, ale teraz cieszę się, że ją mam, dzięki namowom męża. Moja śliczna, różowa szczoteczka ORAL-B Pro 750 spełnia wszystkie moje oczekiwania i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Bateria trzyma nawet tydzień, sama szczoteczka myje zęby dokładnie, a jej design –  po prostu nie mogłam wybrać innej.

Kasia, przedstawicielka handlowa, lat 43:

W tej chwili mam soniczną szczoteczkę do zębów Philipsa i jestem z niej bardzo zadowolona. Co ja mogę powiedzieć oprócz tego, że uwielbiam się otaczać gadżetami i tak właśnie najpierw traktowałam elektryczną szczoteczkę do zębów? Teraz to jest po prostu element mojej codzienności i nie zastanawiam się nad jej zaletami i wadami – ona po prostu ze mną jest każdego dnia.

Współczesna kobieta jest odważna, samodzielna, zdeterminowana i wspaniała. Określa siebie mianem niezależnej i silnej, radzącej sobie w każdej sytuacji. Ta kobieta nie lubi nudy i stagnacji, a szarość eliminuje jednym ruchem ręki. Całe jej życie jest barwne i ciągle się zmienia. Współczesna kobieta otacza się nowoczesną technologią w każdej dziedzinie życia, nie tylko dlatego, że jest to modne, ale dlatego, że staromodne sprzęty nie spełniają jej oczekiwań. Bo jeśli można uzyskać 100% lepszy efekt trzy razy szybciej dzięki szczoteczce elektrycznej, to czy wybierzesz tradycyjną? Dzięki temu wiemy jak dbać o piękny uśmiech w sposób skuteczny!

Skoro mowa w artykule o szczoteczkach to zapraszam Was do zapoznania się z tematem jakim jest elektryczna szczotka do włosów. Podobnie omówiony temat więc wielu rzeczy się dowiecie!

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

7 KOMENTARZY

  1. Szata graficzna a raczej ostylowanie CSS Twojego bloga całkiem wporzadku, merytoryczne wpisy i lekkie pióro z pewnością dostarczą jeszcze wiele dodanej wartości wielu internautom, podoba mi sie 🙂 zapraszam do siebie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *