Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Elektroniczna waga kuchenna
Kuchnia Sprzęty

Elektroniczna waga kuchenna – przegląd

Jeśli odmierzasz składniki na oko, zapewne często zdarza Ci się przygotować zbyt duże porcje. Co powiesz na to, by wprowadzić do domu świadomą, dobrze zbilansowaną dietę dzięki elektronicznej wadze kuchennej? Sprawdź, jak wybrać najlepszą!

Choć sama warzy niewiele, jest sprzętem wielkiej wagi. Elektroniczna waga kuchenna to prawa ręka każdego szefa kuchni – przyda się zarówno w trakcie pieczenia ciast, jak i gotowania. Ułatwi zmianę nawyków żywieniowych i utrzymanie zdrowej diety. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, warto zadać sobie kilka prostych pytań.

Jaka waga kuchenna ?

Wybór odpowiedniej wagi do kuchni jest bardzo ważny. Bo od tej wagi będą zależeć nasze potrawy, wypieki, sałatki. Dlatego rozłożymy pytanie jaka waga kuchenna na czynniki pierwsze.

Elektroniczna waga kuchenna czy mechaniczna waga kuchenna?

Wprawdzie wagi kuchenne mechaniczne są zdecydowanie tańsze, jednak dokładność pomiaru (ok. 20g) jest znacznie niższa w porównaniu do elektronicznej wagi kuchennej (1-2g).

Tradycyjna waga

Na korzyść tych drugich przemawia również fakt, że wynik prezentowany jest na wyświetlaczu, co ułatwia w odczytaniu pomiaru. Lepszą inwestycją będzie zakup nieco droższej, ale dokładniejszej elektronicznej wagi kuchennej.

Jakie jest maksymalne obciążenie elektronicznej wagi kuchennej?

Jedną z najważniejszych cech wagi kuchennej elektronicznej jest jej maksymalne obciążenie. W przypadku większości dostępnych na rynku egzemplarzy będzie to około 5kg. Warto szukać właśnie takiej wagi, ponieważ będzie uniwersalna – sprawdzi się zarówno przy ważeniu warzyw i owoców, jak również w przygotowywaniu dań z przepisów na 10 zdrowych past warzywnych.

Elektroniczna waga kuchenna ma być płaska czy z miską?

Większość elektronicznych wag kuchennych zbudowanych jest tak, że na płaskiej powierzchni kładziemy produkt i w ten sposób uzyskujemy wynik pomiaru.

Elektroniczna waga kuchenna

Jednak niektóre dodatkowo wyposażone są w miskę, która ułatwia ważenie i zapobiega wysypywaniu się produktów. Zwróć jednak uwagę na to, czy miska jest przezroczysta oraz zdejmowana.

Czy elektroniczna waga kuchenna włącza i wyłącza się automatycznie?

Elektroniczne wagi kuchenne najczęściej zasilane są bateriami, więc funkcja automatycznego włączania/wyłączania może okazać się bardzo pomocna. Dzięki niej urządzenie aktywuje się pod naciskiem produktów ułożonych na wadze i wyłączy, gdy je zdejmiemy.

Czy elektroniczna waga kuchenna posiada funkcję tarowania?

Jedną z najbardziej przydatnych i obecnych w większości modeli elektronicznych wag kuchennych funkcją jest możliwość tarowania. Tarowanie pozwala na pomiar samych produktów, bez wagi pojemnika, w jakim się one znajdują.

Jaką wybrać elektroniczną wagę kuchnną?

Poniżej znajdziesz 5 moim zdaniem najciekawszych elektronicznych wag kuchennych, które nie tylko doskonale odmierzą wszystkie składniki, ale będą też zjawiskowo prezentowały się w Twojej kuchni:

Elektroniczna waga kuchenna SENCOR SKS 31GR

Klasyczna, niewielkich rozmiarów kuchenna waga elektroniczna zasilana za pomocą baterii. Wyposażona jest we wskaźnik niskiego poziomu baterii. Jej maksymalna ładowność to 5 kg. Dokonuje pomiaru z dokładnością do 1g. Wyposażona w wyświetlacz LCD, szklaną platformę oraz funkcję tarowania. Dodatkowo wyposażona we wskaźnik przeciążenia wagi oraz funkcję stopniowego doważania. Dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie idealną dla siebie. Cena to około 60 zł.

Elektroniczna waga SENCOR SKS 4004 GR

Waga elektroniczna kuchenna z tej samej półki cenowej, jednak jest to wersja z wbudowaną miską. Jej maksymalny załadunek to 5 kg. Klasycznie wyposażona jest w wyświetlacz LCD. Pomiaru dokonuje z dokładnością do 1kg. Posiada nie tylko funkcję tarowania, ale także dodatkowo dokonuje pomiaru objętości płynów oraz wskazuje poziom niskiego naładowania baterii i przeciążenia wagi. Jej wyróżnikiem jest dokonywanie pomiaru nie tylko w gramach, ale także w funtach, mililitrach oraz uncjach. Wada to nieprzezroczysta, wbudowana na stałe misa. Cena to około 55 zł.

Elektroniczna waga SALTER 1046 PKDR

Stylowa i nowoczesna waga kuchenna elektroniczna z wyświetlaczem LCD, o maksymalnym obciążeniu 5kg. Pomiaru dokonuje z dokładnością do 1g. Wyróżniają ją funkcja odmierzania cieczy Aquatronic oraz automatyczna kalibracja. Klasycznie wyposażona we wskaźniki przeciążenia wagi oraz rozładowania baterii. Posiada funkcję tary. Ogromną zaletą tej wagi jest 15-letnia gwarancja. Cena to około 70 zł.

Elektroniczna waga BEURER KS 25

Kolejna propozycja dla osób, które preferują wagę kuchenną z miską. Wyróżnia ją przezroczysta, lekka misa. Maksymalny załadunek tej wagi elektronicznej kuchennej to 3kg, także mniej niż poprzednie propozycje. Wyposażona w wyświetlacz LCD, funkcję tary, automatycznego wyłączania oraz wskaźnik przeciążenia wagi. Na tle konkurentów wyróżnia ją dokonywanie pomiaru nie tylko w gramach i kilogramach , ale także w funtach oraz uncjach. Cena to około 85 zł.

Waga TERRAILLON 12940 Solar

Wykonana z bambusa minimalistyczna, stylowa waga elektroniczna kuchenna, która będzie dobrze komponowała się w każdej kuchni. Zasilana jest światłem naturalnym (przez panel słoneczny) i sztucznym. Jej pojemność to maksymalnie 5kg. Wyposażona w wyświetlacz LCD. Nie tylko dokonuje pomiaru w gramach oraz mililitrach, ale także dokonuje konwersji z gramów na mililitry. Posiada funkcję automatycznego włączania oraz wyłączania. Przy tej cenie wadą może być stosunkowo krótki okres gwarancyjny – 2 lata. Cena to około 100 zł.

Mam nadzieję, że jakoś Wam pomogłem. Jeśli chodzi o wagę, to nie wiem czy słyszeliście o takiej co wykonuje skan calego ciała i podaje wyniki wagowy. Patrząc na to jak się świat zmienia i nauka prężnie się rozwija, można wysnuć teorię, że może kiedyś powstanie taki gadżet. Byśmy tylko przylożyli do jakiegoś produktu i wiemy ile waży. Taki sprzęt futurystyczny byłby absolutnie hitem do przygotowywania marynowanych warzyw w słoikach.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *