Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Silnik do deskorolki
Lifestyle Newsy Nowoczesne technologie Pomysły na prezent Przewodnik po technologii

Eon: Zamień zwykłą deskorolkę w deskorolkę elektryczną w kilka minut!

Szybsze poruszanie się na deskorolce bez dodatkowego wysiłku? Tak jest! Wystarczy zakupić Eon, czyli silnik do deskorolki. Niedawno przedstawiałam silnik Bikee, po montażu którego można dodać gazu, jadąc na własnym rowerze i bez wysiłku wjechać pod każdą górkę. Teraz przyszedł czas na deskorolkę! Deski, longboardy są teraz modne ale nie należą raczej do urządzeń, za pomocą których bardzo szybko się przemieścimy z miejsca na miejsce. Na dodatek nieźle się trzeba namachać nogą. Co zrobić, aby dodać mocy tradycyjnej deskorolce? Na przykład zakupić Eon.

Silnik do deskorolki – o co chodzi?

Eon to produkt wymyślony przez hiszpański zespół Unlimited, którego misją jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań transportowych dla osób dojeżdżających do pracy/szkoły w miastach oraz działanie na rzecz zrównoważonego zużycia energii.

Stworzyli oni płytę typu “plug and play” (podłącz i używaj), którą instaluje się pod deskorolką, dokręca się śruby dołączone do zestawu i gotowe! Modułowa konstrukcja pozwala na wiele konfiguracji i pasuje niemal do każdego rodzaju deski czy longboarda. Pojedynczy silnik w wersji podstawowej jest zalecany dla osób do 100kg natomiast bardziej zaawansowane wersje nawet do 130kg.

Jeśli podłączy się silnik do deskorolki, nadal można korzystać w normalny sposób z deskorolki, a że produkt jest stosunkowo lekki, bo waży tylko 2,1kg, to nie odczuwa się wielkiej różnicy. Natomiast po zamontowaniu producenci twierdzą, że dzięki niemu można podróżować z prędkością nawet 35km/h! Silnik jest wyposażony w baterię litowo-jonową, która ładuje się do 100% (przy 2A) ok. 75 minut. Raz zamontowany silnik może być dowolną ilość razy zdejmowany i montowany ponownie, aktualizowany oraz mogą być do niego dodawane kolejne moduły.

Wyniki jazdy na takiej ulepszonej ‘desce’ zależą oczywiście od warunków jazdy, terenu, warunków środowiska i wagi użytkownika. Przy normalnym korzystaniu, w standardowych warunkach jazdy, bez wykonywania skomplikowanych manewrów, prędkość jaką się osiąga waha się pomiędzy 10 a 12 km w przypadku pojedynczego modułu. Wybór wersji z podwójnym modułem zwiększa wydajność systemu i prędkość średnią do 24 km.

Eon dostępny jest w 3 różnych wersjach

• „Solo” w skład którego wchodzi pojedynczy silnik i jedna bateria: do krótkich wycieczek po mieście
• „CRUISER” z pojedynczym silnikiem i podwójną baterią do dłuższych wycieczek po mieście
• „R” z podwójnym silnikiem i baterią dla fanów szybkości i ekstremalnych podróży na deskorolce

Wszystkie jednostki napędowe, czyli silnik do deskorolki plus inne zestawy posiadają 6 miesięcy gwarancji na wady produkcyjne, wszystkie są odporne na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, zanużanie w kałużach itp. Wszystkie są wykonane z włókna węglowego, co oferuje lekkość i wydajność.

Dodatkowo, jeśli nie posiada się własnej deskorolki, producenci oferują pełny zestaw: deskę w różnych wersjach, wyposażoną w miękkie uretanowe kółka (81mm, 79a) plus wybrany silnik.

Aplikacja na smartfona zsynchronizowana z silnikiem od deskorolki

Nie pisałabym o tym produkcie, gdyby całość nie była “smart”! Do Eon jest dołączona aplikacja na smartfona, która pozwala precyzyjnie dostroić swoją jazdę, przeglądać parametry wycieczek, tras, udostępnić je znajomym (np. żeby poznali nowe, ciekawe trasy), a także porównać swoje wyniki z innymi. Wśród niestandardowych opcji, w aplikacji można ustawić maksymalną prędkość, zakres działania, dostarczanie mocy, sposób poruszania się tak, aby pracę silnika dostosować jak najlepiej do swojego stylu jazdy. Aktualizacja oprogramowania sprzętowego obejmuje równocześnie najnowsze aktualizacje i uaktualnienia aplikacji tak, by całość ze sobą współgrała.

Gdybym posiadała deskorolkę (a może się skuszę, bo jest to dla mnie atrakcyjniejszy sposób przemieszczania się niż rower), to z ogromną chęcią wypróbowałabym silnik do deskorolki Eon. Trzymam kciuki za wzrost popularności takich rozwiązań tak samo jak za inteligentną deskorolkę!

Więcej o Unlimited Eon i dokładne specyfikacje poszczególnych modułów znaleźć można na: https://unlimitedev.com/

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

10 KOMENTARZY

  1. Ten wpis robi wielkie wrażenie, swooją lekkością wprawia w osłupienie, Chciałbym tak Jak ty frazować piękne zdania przyjmij najszczersze gesty wielkiego uznania.

  2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej i nie zasypiaj gruszek w popiele, skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  3. Doceniam Twoje poglady, często tutaj bywam, serwerem proxy często się nakrywam, Czytam wiele postów, myślę, kontempluję, Twojego bloga nad wyraz szanuję 🙂

  4. Witam, Twój blog jest fantastyczny. Jestem święcie przekonany, że przy tak merytorycznych wpisach jakie prezentujesz już wkrótce podbijesz szczyty wyszukiwarek w swojej niszy. Gratuluję 😉

  5. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *