Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Football Manager 2016 - najnowsze informacje
Gaming

Football Manager 2016 już wkrótce. Co wiemy?

Mamy już na rynku nową Fifę 16 i nową odsłonę Pro Evolution Soccer. Czy to znaczy, że miłośnicy piłki nożnej nie mają już na co czekać w tym roku? Wręcz przeciwnie! Czas na odliczanie do premiery nowego Football Managera 2016! Wielki dzień już 13 listopada. Premiera Diablo III była dla niektórych erpegowców wystarczającym powodem do wzięcia wolnego na co najmniej tydzień. Teraz wnioski urlopowe mogą szykować fani piłki nożnej. Nieprzespane noce przy FM 16 to coś, co jest więcej niż pewne.

Zostań menadżerem ulubionego klubu, czyli Football Manager 2016

Jeśli powiemy, że FM to dobry menedżer piłkarski, to tak jakby powiedzieć, że Messi to niezły kopacz. Football Manager to kultowa gra, która nie tyle odwzorowuje rzeczywistość, ile czasem wręcz ją wyprzedza! Niech za przykład posłuży Robert Lewandowski, którego potencjał już w 2008 roku trafniej ocenili twórcy gry niż skauci Legii Warszawa.

Ole Gunnar Solskjaer, legendarny piłkarz Manchesteru United i później trener otwarcie przyznał, że dzięki FM dowiedział się wiele nowego o futbolu. Do grania przyznaje się także Rafał Ulatowski oraz wielu innych piłkarzy i trenerów z całego świata. Pewien klub z Azerbejdżanu zatrudnił nawet w charakterze trenera kandydata… który dotychczas nie prowadził żadnego klubu a sukcesy miał jedynie w wirtualnej rozgrywce. Football Manager 2016 w fantastyczny sposób oddaje wszystkie niuanse taktyczne, umiejętności i charakter piłkarz, ich potencjał czy przywiązanie do barw klubowych.

Jak to możliwe?

Dzięki pracy ogromnego zespołu ludzi. Przede wszystkim researcherów, którzy działają w każdym kraju i wnikliwie analizują każdy klub, obserwują piłkarzy na treningach, przyglądają się rozgrywkom juniorskim i wszystkie obserwacje zamieniają na liczby i tabelki. Tak powstaje produkt bliski doskonałości, z którym spędzamy długie godziny!

W nowej edycji zaproszono do współpracy także lekarzy i fizjologów, żeby w najbardziej realistyczny sposób przedstawić wszystkie elementy związane z urazami i chorobami graczy. Dzięki temu urazy będą mieć większy wpływ na grę zawodnika, a proces rehabilitacji będzie przebiegał w sposób bardziej zbliżony do rzeczywistości.

Rozwija się także część gry związana z mediami – udzielanie wywiadów, organizowanie konferencji prasowych i pomeczowych wypowiedzi. Dzięki nowym opcjom wywieranie presji i prowadzenie psychologicznych gierek z trenerami rywali będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Football manager 2016 – nowości

W Football Manager 2016 dostaniemy również dwa zupełnie nowe tryby. Create a Club to, jak sama nazwa wskazuje, możliwość stworzenia zupełnie od podstaw własnego klubu, któremu wybierzemy lokalizację, barwy i wiele innych elementów. Dla mnie kusząca perspektywa – aż prosi się o reaktywowanie Sarmaty Warszawa, który rozgrywał swoje mecze tuż obok mojej podstawówki…

Druga nowość to Fantasy Draft, czyli dobieranie sobie zawodników i rozgrywanie meczy w fikcyjnej lidze z innymi graczami online. Na pierwszy rzut oka coś jak Ultimate Team w nowej grze FIFA 16, ale bardziej rozbudowane. Do tego tradycyjnie jak co roku – nowe zaktualizowane składy, nowe animacje w meczu 3D i wiele drobnych korekt jak na przykład przebudowany kreator stałych fragmentów gry. Świetnie, że gra wychodzi późną jesienią. Z pewnością wirtualna rozgrywka pozwoli umilić sobie zimową przerwę w Ekstraklasie.

Weź udział w konkursie i zgarnij Football Manager 2016

Zanim jednak gra trafi na sklepowe półki, będzie można ją wygrać w naszym konkursie. Jak? Oto nasze zadanie.

Wyobraź sobie, że obejmując klub jako manager w Football Manager 2016, możesz sprowadzić na starcie 3 dowolnych graczy do swojego zespołu. Napisz, kto by to był i dlaczego oraz jakim klubem rozpocząłbyś rozgrywki? Najbardziej kreatywne uzasadnienie wygrywa. Odpowiedź umieść w komentarzach pod tym wpisem.

Konkurs trwa do 25 października, do godz. 23:59. Do dzieła, czekamy na wasze komentarze!


Aktualizacja: 27.10.2015, godz: 14:30

Zwycięzcą naszego konkursu jest Marek Winiarski. Komentarz został wyróżniony i jest widoczny na samej górze komentarzy. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcy. Śledźcie naszego bloga na Twitterze – kolejny konkurs już wkrótce.

Zobacz także inną grę Bioshock: The Collection, dla której zrobiliśmy recenzję!

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *