Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Sprzęty

Głośniki przenośne – muzyka wszędzie!

Zdarzyło Wam się na pewno pójść ze znajomymi na grilla, nad jezioro czy małą imprezę w plenerze. Wiadomo, że spotkania ze znajomymi rzadko kiedy obywają się bez muzyki. Co jednak, jeżeli nasze urządzenia multimedialne nie mają głośników lub są za ciche?

Producenci sprzętów audio/video oraz producenci telefonów zadbali o to, aby słuchanie muzyki było możliwe niemal w każdych warunkach. Tak oto powstały przenośne głośniki.

Głównym atutem tego produktu jest jego wytrzymałość. Po naładowaniu wbudowanego w głośnik akumulatora działa on od 3 do 12 godzin, w zależności od modelu. Akumulator ładuje się  dość szybko, co jest rozwiązaniem idealnym, gdy o zaplanowanym spotkaniu dowiemy się na tak zwaną ostatnią chwilę.

Głośniki są stosunkowo niewielkie i lekkie, co zapewnia ich mobilność.  Zarówno kobiety zmieszczą głośniki w swoich torebkach, jak i mężczyźni w plecakach czy saszetkach.

Dzięki zastosowaniu coraz nowszych technologii możemy wybrać metodę łączenia się naszych urządzeń z głośnikami. Na rynku dostępne są m. in. łączące się przez wejście audio (jack 3,5mm), bluetooth, wi-fi, a także coraz popularniejszy tryb NFC, działający na zasadach podobnych jak bluetooth. Jedyną różnicą między nimi jest to, że używając NFC nie musimy parować ze sobą sprzętu. Przy okazji jest on mniej „bateriożerny”.

Na rynku istnieje naprawdę szeroki wachlarz tych urządzeń, od „kieszonkowych” aż po takie, które ważą nawet 14 kilogramów. Ceny wahają się od 59 do 1500 złotych – wszystko zależy od zapotrzebowania i wymagań kupującego. Decydując się na zakup takich głośników, możemy wybrać ich dodatkowe funkcje, jak np. wzmocnienie basów, podświetlenie LED zmieniające się w rytm muzyki, funkcję DJ, dzięki której możemy zmienić każdy emitowany utwór we własny remix. Coraz częściej w tych urządzeniach pojawia się także wbudowane radio FM.

Dla osób, które chciałyby wykorzystać przenośne głośniki w inny sposób istnieje równie ciekawa alternatywa. Są to głośniki wszyte w wygodne poduszki. Wykorzystać je można na wiele sposobów. Przykładowo, można z nich puszczać dzieciom bajki na dobranoc, słuchać odgłosów natury podczas popołudniowej sjesty lub gdy nie możemy zasnąć.

Czy korzystaliście już z tych urządzeń? Które z nich szczególnie polecacie? Czekamy na Wasze opinie!

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

4 KOMENTARZE

  1. Szata graficzna a raczej ostylowanie CSS Twojego bloga całkiem wporzadku, merytoryczne wpisy i lekkie pióro z pewnością dostarczą jeszcze wiele dodanej wartości wielu internautom, podoba mi sie 🙂 zapraszam do siebie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *