Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

dodatki do gmaila
Komputery i tablety

Dodatki do gmaila – wybór najlepszych

Gmail to prawdopodobnie najpotężniejsza skrzynka pocztowa na świecie. Tylko w Polsce korzysta z niej grubo ponad 5 mln osób. W 2014 roku gmail zanotował aż 40-procentowy wzrost. Nic dziwnego – nie tylko świetnie filtruje spam, ale dzięki setkom różnych dodatków sprawia, że praca z e-mailami staje się o wiele prostsza. Poznajcie zatem naszą listę najlepszych dodatków, wokół których ciężko przejść obojętnie już na samym starcie.

Dodatki do gmaila – Multiple Account Checker for Gmail

Chcesz korzystać z kilku kont pocztowych jednocześnie? Dzięki Multiple Account Checker for Gmail w jednej zakładce (bez przechodzenia pomiędzy przeglądarkami), sprawdzisz skrzynkę odbiorczą z kilku kont Gmaila.

Dodatki do gmaila – Mail2Cloud for Chrome

Gmail oficjalnie nie oferuje natywnie możliwości otrzymywania powiadomień, czy twój email lub załącznik został otwarty. Na szczęście został do tego stworzony idealny dodatek. Mail2Cloud for Chrome jest idealnym menadżerem do śledzenie aktywności związanej z wysłaną wiadomością. Otrzymujesz powiadomienia, kto i kiedy otworzył email, załącznik lub kliknął w zamieszczony w nim link. Nie otrzymałeś odpowiedzi na ważny email? Mail2Cloud for Chrome również ci o tym przypomni. Świetny dodatek do gmaila!

Dodatek WiseStamp

Czy twój podpis pod wiadomością musi być nudny? Oczywiście, że nie. WiseStamp zamieni go w kreatywną mini-wizytówkę. Dzięki niemu stworzysz dwa profile – osobisty i zawodowy. W opcjach edytora możemy zaznaczyć automatyczne wstawianie podpisu. Oprócz prostego edytora, możemy wstawić odnośniki do naszych profili w serwisach społecznościowych lub komunikatorach internetowych (np. Facebook, Twitter, Skype). Dodatek do gmaila oferuje również możliwość spolszczenia napisów: np. zmienić zamiast My profiles pojawi się Moje profile.

Dodatek Unroll.me

Ten dodatek do gmaila to idealne remedium na nadmiar biuletynów, newsletterów oraz list mailingowych, na których znaleźliśmy się bez naszej zgody. Działanie jest proste. Wystarczy zalogować się na nasze konto e-mail, a dodatek zacznie przeszukiwać jego zawartość i wyświetli nam listę wszystkich subskrypcji. Rezygnacja sprowadza się do zaznaczenia odpowiedniego kwadracika i potwierdzenia decyzji.

Dodatki do gmaila – Enhancements for Gmail

To z kolei rozszerzenie, która dodaje interfejsowi skandynawskiej prostoty. Usuwa chat, reklamy oraz inne zbędne elementy. Dodaje powiadomienia na pulpicie i dba, by Gmail był domyślną skrzynką pocztową. Jeśli potrzebujesz nieco bardziej rozbudowanego narzędzia o podobnym zastosowaniu, spróbuj Gmelius.

Dodatki do gmaila – InsertText

Niezwykle przydatny dodatek do gmaila, który wstawia do wiadomości jeden z wielu wcześniej skomponowanych szablonów tekstowych. Działa trochę jak automatyczna sekretarka dla emaili, na które powinniśmy szybko odpisać, choć w danej chwili nie możemy tego zrobić. Dzięki temu dodatkowi uwolnimy się od żmudnego odpisywania na maile, na które powinniśmy odpisywać chociaż zdawkowo. Na przykład „Dziękuję, za informację, tematem zajmę się tak szybko, jak to tylko możliwe”. Możliwości są nieograniczone.

Dodatek ToDoist

ToDoist to zasadniczo odrębne narzędzia, działające niezależnie od Gmaila. Jest genialnym, a zarazem prostym menedżerem zadań, do którego mamy dostęp w każdej chwili (przez przeglądarkę lub aplikację). Dzięki dodatkowi do Gmaila możemy również dodawać i rozwiązywać zadania z poziomu skrzynki pocztowej. Codziennie dostaniemy też na pocztę raport o zrealizowanych i zaplanowanych zadaniach. Dodatek do gmaila działa na platformie Firefox oraz Chrome.

Dowiedz się więcej na temat dodatków do Google Chorme oraz o nowej nakładce na gmailu.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

10 KOMENTARZY

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *