Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Google linki
Komputery i tablety

Google linki, które każdy użytkownik Google powinien znać

Korzystasz z wyszukiwarki Google? Masz konto na Gmailu? Ten artykuł jest dla Ciebie. Sprawdź, czy znasz wszystkie poniższe funkcje, w tym najbardziej przydatne Google linki! Na pewno część z poniższych Google linki znasz, ale jeśli nie, to polecam zagłębić się w panel konta Google i zobaczyć co wujek wie o Tobie!

1. Google linki a hasła

Google linki – https://passwords.google.com. Tu sprawdzisz swoje hasła, przechowywane przez Google. Są to nazwy użytkownika i hasła z przeglądarki Chrome i urządzeń z Androidem zapisywane przez funkcję Google Smart Lock.

2. Reklamy

Google linki – https://google.com/settings/ads. Tu znajdziesz panel z ustawieniami reklam, które Google Ci pokazuje. Google tworzy profil Twojej osoby na podstawie odwiedzanych witryn, Twojego wieku, płci i zainteresować. Dzięki modyfikacji ustawień na tej stronie jest szansa, że reklamy będą bardziej dopasowane do Twoich potrzeb.

3. Dane

Google linki – https://google.com/takeout. Tu możesz szybko i łatwo wyeksportować i pobierać swoje dane (np. e-maile, informacje z kalendarza, kontakty, filmy z Youtube czy zdjęcia) z wielu usług Google, których używasz. Możesz też w prosty sposób tworzyć archiwa, by przechowywać kopie danych lub korzystać z nich w innych usługach.

4. Skargi

Google linki – https://support.google.com/legal. Jeśli natrafisz w Google na treści mogące naruszać prawo to właśnie pod tym adresem możesz poinformować Google, by „podejrzany” materiał został zrecenzowany i sprawdzony przez firmę i ostatecznie został usunięty lub zablokowany. Z narzędzia możesz też skorzystać do zamieszczania prośby o usunięcie strony z wyników wyszukiwania Google.

5. Oś czasu na Google linki

Google linki – https://google.com/maps/timeline. Tutaj możesz odkryć na nowo odwiedzone miejsca i przebyte trasy. Po włączeniu historii lokalizacji i zalogowaniu Google tworzy Twoją prywatną mapę miejsc, w których przebywasz. Istnieje również możliwość eksportu tych danych w postaci plików KML, które można przeglądać w Google Earth lub Google Drive.

6. Nowe konto Google

Google linki – https://accounts.google.com/SignUpWithoutGmail. Pod tym adresem możesz utworzyć nowe konto Google przy użyciu istniejącego adresu e-mail. Standardowy proces logowania się używa adresu @gmail.com jako nazwy użytkownika konta Google, ale gdy użyjesz tego specjalnego adresu URL, będziesz miał możliwość użyć dowolnego innego adresu e-mail jako nazwy użytkownika.

7. Historia wyszukiwania

Google linki:

Chcesz zobaczyć całą swoją historię wyszukiwań w Google czy na Youtube? Pod tymi linkami masz wgląd do niej. Taki dziennik aktywności zawiera historię Twoich klików na stronach internetowych, każdy film na Youtube, który oglądałeś i listę wszystkich zapytań jeśli korzystasz z Google Now.

8. Menedżer nieaktywnych kont

Google link – https://www.google.com/settings/account/inactive. Jeśli nie zalogujesz się choć raz na któreś z posiadanych kont Gmail, możesz mieć problem, bo Google ma prawo je dezaktywować. Pod tym linkiem możesz zdecydować, czy i kiedy Twoje konto ma być traktowane jako nieaktywne, co ma się stać z Twoimi danymi i kto ma otrzymać odpowiednie powiadomienie. Przydatne!

9. Logowanie i bezpieczeństwo

Google link – https://myaccount.google.com/security. Tu ustawisz zabezpieczenia konta i dostępy do niego a także alerty jakie chcesz otrzymywać. Jeśli obawiasz się, że ktoś włamał się do Twojego konta Google, możesz tu zobaczyć raport aktywności i informacje z jakiego urządzenia następowały logowania do konta a także z jakich adresów IP i z jakiej lokalizacji geograficznej.

10. Menedżer urządzeń Android za pomocą Google linki

Google link – https://www.google.com/android/devicemanager. Jeśli posiadasz urządzenie z Androidem, to możesz go zlokalizować za pomocą menedżera urządzeń Google. Telefon musi być włączony i mieć dostęp do internetu. W przypadku skradzenia urządzenia masz możliwość z tego poziomu usunąć zdalnie zawartość telefonu oraz zidentyfikować numer IMEI.

Jeśli znacie więcej googlowych linków, które warto znać, piszcie w komentarzach!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego wpisu na temat konferencji google.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *