Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Uroda

Inteligentne szczotki z jonizacją, czyli sposób na pielęgnację włosów!

Jesteś właścicielką włosów prostych lub lekko falowanych? Wiesz zatem, że wymagają szczególnej pielęgnacji. Jeśli na co dzień przykładasz dużą wagę do kondycji swoich włosów, jonizacja jest rozwiązaniem dla Ciebie. Sprawdź, dlaczego!

Czym jest jonizacja?

Jonizacja włosów jest odpowiedzią na wszystkie problemy związane z ułożeniem niesfornych włosów zaraz po ich wysuszeniu. Dzięki tej technologii układanie odpowiedniej fryzury jest dużo łatwiejsze, szybsze i po prostu przyjemniejsze. Mechanizm ten coraz częściej stosowany jest nie tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale także w urządzeniach domowych takich, jak suszarki czy… szczotki do włosów!

Szczotka do włosów, która posiada funkcję jonizacji charakteryzuje się wbudowanym generatorem, który pozwala wytwarzać elektrony. Łączą się one z wolnymi atomami na włosach, dając jony ujemne oraz neutralizując ładunki dodatnie, dzięki czemu zamykają łuski włosa. Proces ten nie tylko zapewnia komfort czesania, odpowiednie nawilżenie włosów czy brak elektryzowania, ale również sprawia, że stają się bardziej gładkie i błyszczące.

Na rynku dostępnych wiele modeli szczotek z jonizacją. Znajdziemy m.in. propozycje firm Braun, Bosch Remington czy Babybliss. Postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej 3 modelom.

1. Szczotka z jonizacją BOSCH

Na początek przyjrzymy się propozycji, jaką jest szczotka z jonizacją firmy BOSCH. Szczotkę wyróżnia system poczwórnej jonizacji Quattro-Ion. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się 4 nowoczesne generatory, które wysyłają miliony jonów w stronę głowy, czyniąc włosy jedwabiście gładkimi oraz bardziej podatnymi na układanie. Dodatkowo technologia wzmacnia cebulki, a użycie prądu jonowego w trakcie czesania powoduje, że zmniejsza się statyczny ładunek, czyli puszenie włosów. Urządzenie stworzono z wysokiej jakości, mieszanego włosia, dzięki czemu jeszcze dokładniej rozczesuje włosy. BOSCH sprawi się przy włosach prostych, prostowanych i leciutko falujących. Jednak należy uważać, ponieważ przy cienkich włosach może dawać efekt przyklapniętej fryzury.

2. Szczotka prostująca BABYLISS z funkcją jonizacji

Ciekawa propozycja o dużej powierzchni, która dzięki efektowi Liss Brush 3D wygładza włosy, zapewniając im miękkość i naturalny wygląd. Podstawową funkcją szczotki jest prostowanie, ale została dodatkowo wyposażona w funkcję jonizacji. Wyposażono ją w 2 generatory jonów oraz 3 stopniową regulację termperatury (160, 180 oraz 200°C). Moją uwagę zwróciło wyjątkowe połączenie 3 rodzajów grzebieni, które zapewnia maksymalny komfort rozczesywania włosów. W szczotce najdziemy 34 zewnętrzne grzebienie z twardego tworzywa do rozczesywania, 50 wewnętrznych grzebieni silikonowych do ochrony skóry głowy i układania włosów oraz 43 termiczne grzebienie ceramiczne do prostowania! Ten model został wyposażony dodatkowo w podwójną jonizację, która sprawia, że rozczesywanie nawet długich i gęstych włosów jest niezwykle delikatne, a co więcej stają się one gładkie oraz nie puszą się. Jej zaletą jest długi okres gwarancyjny, który wynosi 3 lata.

3. Szczotka do włosów BRAUN Satin Hair 7 IONTEC

Jeżeli Twoje inteligentne włosy puszą się i brakuje im blasku – znalazłaś odpowiedź na swoje potrzeby. Szczotka BRAUN zapewnia błyskawiczny efekt gładkości włosów i pozwala pożegnać się z elektryzacją dzięki wbudowanej funkcji IONTEC. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, a miliony aktywnych jonów przenikają do włókna włosów, zwalczając ich puszenie i elektryzowanie. Tę propozycję wyróżnia naturalne włosie, które gładko i bez problemu przechodzi między włosami, będąc niezwykle delikatne dla włókna włosów. Szczotka przeznaczona jest do pielęgnacji włosów cienkich i średniej grubości. Szczotka jest łatwa w czyszczeniu – wystarczy zdjąć poduszkę, aby łatwo wyczyścić ją pod bieżącą wodą. Dzięki temu będzie służyła Ci przez lata. Dostępna w dwóch kolorach: czarnym oraz białym.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

5 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *