Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

internet dla firm
Biznes

Internet dla firm w praktyce. Bezpiecznie i wydajnie!

Firmy, którym zależy na poprawie jakości telekomunikacji w przedsiębiorstwie, mają możliwość skorzystania z rozwiązania pozwalającego na znaczną optymalizację procesów związanych z transmisją danych. Wystarczy w tym celu w miejsce korzystania z tradycyjnej sieci internetowej wybrać szerokopasmowe łącza światłowodowe. Na czym polega taki internet dla firm w praktyce? Czym się różni od zwykłego internetu?

Szerokopasmowe łącza światłowodowe

To, jak szybko działa internet, zależy przede wszystkim od przepustowości łącza i medium, za pomocą których zachodzi transmisja danych. Wraz z rozwojem technologii internetowych przepustowość ta wzrastała. Dzięki temu mamy dzisiaj do dyspozycji szerokopasmowe łącza światłowodowe. Odznaczające się bardzo dużą przepustowością – sięgającą nawet 1Gb/s.

Oczywiście taka przepustowość nie jest dostępna w standardzie. Według raportu z 2022 roku średnia prędkość najszybszego internetu stacjonarnego światłowodowego w Polsce w I kwartale 2022 roku wyniosła 217,8 Mb/s. Tym samym firmy korzystające ze standardowych usług dostawców nie mogą liczyć na szybszą transmisję danych. Jeśli potrzebują większej przepustowości, muszą wybrać internet dla firm, który korzysta z szerokopasmowego łącza światłowodowego.

Prywatna sieć korporacyjna

internet dla firm

 

Decydując się na internet dla firm, wybieramy usługę realizowaną przez usługodawcę, który dysponuje nowoczesną infrastrukturą telekomunikacyjną. Takie przedsiębiorstwo jest w stanie udostępnić szerokopasmowe łącze internetowe o dużej przepustowości, poprzez które będzie miała miejsce transmisja danych. Przy czym takie rozwiązanie pozwala na stworzenie prywatnej sieci korporacyjnej.

Jest ono zatem szczególnie korzystne w przypadku firm prowadzących działalność rozproszoną – siedziby firmy mieszczą się w dużym oddaleniu geograficznym. Wtedy za pomocą światłowodów tworzona jest rozległa sieć komputerowa (WAN), która może łączyć ze sobą kilka sieci lokalnych. Co najważniejsze, obok dużej przepustowości, która znacząco przyspiesza transfer danych, a tym samym prędkość realizowania procesów biznesowych, internet dla firm niesie również szereg innych korzyści. Jakich dokładnie?

Internet dla firm – dlaczego warto?

Do jednych z największych zalet internetu dla firm, oprócz oczywiście jego prędkości, należy bezpieczeństwo i elastyczność. Tego typu usługa jest realizowana zazwyczaj przez dostawcę, który:

  • Dysponuje szerokopasmowym łączem światłowodowym, wraz z określoną liczbą łącz zastępczych, co gwarantuje stały dostęp do sieci.
  • Posiada odpowiednie zaplecze technologiczne zapewniające pełne bezpieczeństwo transferu danych.
  • Oferuje profesjonalne wsparcie techniczne.
  • Zapewnia skalowalność usługi, czyli dostosowanie przepustowości łącza do potrzeb firmy.

Bardzo często operator udostępniający internet dla firm oferuje również sprzęt potrzebny do uruchomienia sieci. Tym samym jest to usługa w pełni kompleksowa, którą z łatwością można dostosować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Dowiedz się, na czym polega prowadzenie restauracji? Sprawdź wpis i dowiedz się więcej.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *