Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Izolacja pionowa budynku
Biznes Newsy Sprzęty

Izolacja pionowa fundamentów – niezbędne informacje

W celu zabezpieczenia budynku przed wilgocią stosuje się izolację pionową. Fundamenty to niezwykle istotny element konstrukcji budynku, muszą więc być one odpowiednio zabezpieczone. Sprawdź, na czym polega i jakie zalety ma izolacja pionowa.

Na czym polega izolacja pionowa?

Metoda ta ma zadanie ochronę ścian zewnętrznych przed napływem wilgoci. Taką hydroizolację najczęściej układa się bezpośrednio na ścianie fundamentowej, a następnie osłania się materiałem termoizolacyjnym. W tym celu stosuje się mało nasiąkliwy materiał jak na przykład piankę poliuretanową.

Należy również wspomnieć, że istnieją 3 typy izolacji pionowej – lekka, średnia oraz ciężka. Wybór zależy głównie od warunków wodnych oraz gruntowych.

Lekka izolacja ma na celu ochronę elementów budynku przed naturalną wilgocią z gruntu oraz wodą opadową. Sprawdzi się w przypadku, gdy poziom wód gruntowych znajduje się minimum metr pod poziomem posadowienia.

Izolacja średnia z kolei powinna być stosowana, jeśli grunt spoisty jest średnio wilgotny. W takim wypadku odpowienia izolacja jest elementem niezbędnym, aby chronić fundamenty przed zalaniem lub zawilgoceniem. Ciężka izolacja natomiast stosowana jest tam, gdzie grunt jest wyjątkowo wilgotny oraz w miejscach, w których poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki. W takim przypadku izolacja pionowahttps://tbd-kotula.pl/oferta/izolacja-przeciw-wodna-scian-fundamentowych/ wykonana być musi z największą dokładnością, co zagwarantuje ochronę przed ewentualnymi przeciekami.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Wśród materiałów izolacyjnych obecnie dostępnych na rynku, najlepsze właściwości wykazuje pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa. Niska nasiąkliwość, odporność na uszkodzenia mechaniczne czy gwarancja termoizolacji to jedne z wielu zalet cechujących ten materiał. Co więcej, izolacja pionowa z użyciem tego materiału wykonywana jest metodą natryskową. Dzięki temu cały proces przebiega sprawnie i gwarantuje szczelność.

Izolację pionową zostaw profesjonalistom

Proces realizacji izolacji pionowej może wydawać się mało skomplikowany, jednak to zadanie warto powierzyć profesjonalistom. Po pierwsze, doświadczona firma w odpowiedni sposób dobierze materiały, ale również wykona izolacje prawidłowo i z największą starannością. Samodzielna realizacja takich prac może zakończyć się niepowodzeniem, co skutkować może w późniejszym przeciekaniu wody do fundamentów budynku.

9 KOMENTARZY

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  3. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Czym się inspirujesz na codzień ? skad czerpiesz pomysły na wpisy ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *