Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Aplikacja do zarządzania czasem
Lifestyle Telefony

Jak ogarnąć życie i nie zwariować? 5 najlepszych aplikacji do zarządzania czasem

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak to jest, że jedni potrafią żyć pełnią życia i mieć czas na wszystko, a inni wiecznie się spóźniają, zwalają terminy i funkcjonują zawsze w niedoczasie? Na pomoc wychodznam nam aplikacja do zarządzania czasem!

Czasami może się wydawać, że niektórzy ludzie w magiczny sposób zaginają czasoprzestrzeń, bo jak to możliwe, żeby zajmować się swoją własna firmą, rodziną, prowadzeniem trzech blogów i wolontariatem, a jednocześnie często wyjeżdżać na wakacje. Ktoś tu zagina czasoprzestrzeń i wydłuża dobę do 40 godzin zamiast 24? No niekoniecznie. To może być kwestia odpowiedniej organizacji swojego czasu! Jeśli optymalnie zaplanujemy każdy dzień i będziemy wiedzieli, co kiedy zrobić, to będzie nam się żyło łatwiej. I nie potrzeba do tego grubego notesu. Wystarczy smartfon i kilka przydatnych aplikacji do zarządzania czasem. Jakich?

Aplikacja do zarządzania czasem – Kalendarz Google

Najprostsze rozwiązania bywają czasem najlepsze. Jeśli Mapy Google sprawdzają się doskonale jako nawigacja samochodowa, to czemu aplikacja do zarządzania czasem jak Kalendarz Google nie może być magicznym narzędziem do zapanowania nad swoim czasem? Aplikację do zarządzania czasem możemy skonfigurować ze swoim kontem oraz dodatkami do Gmail, dodawać przypomnienia i oznaczać zdarzenia kolorami. Największą zaletą Kalendarza Google jest jednak możliwość współdzielenia z innymi osobami. Jedna osoba tworzy wydarzenia i zaprasza drugą – obie mają przypomnienie w swoim telefonie. Genialne w swojej prostocie.

Aplikacja Evernote do zarządzania czasem

Kolejna popularna aplikacja do zarządzania czasem, w przypadku której analogia do notesu z zapiskami jest jeszcze bardziej uprawiona. A to dlatego, że aplikacja Evernote umożliwia błyskawiczne tworzenie notatek i zapisków w każdej sytuacji. Jeśli nagle coś nam się przypomni, wpadniemy na genialny pomysł lub szybko będziemy chcieli zanotować adres czy telefon, żeby wrócić do niego za 2 godziny to narzędzie sprawdzi się doskonale. W przeciwieństwie do notatek na skrawkach papieru zapiski z aplikacją Evernote nigdy nam nie zaginą i zawsze będziemy mogli do nich wrócić. Takie programy do notatek jak Evernote, pozwalają nam lepszą organizacje pracy i swojego życia.

Aplikacja do zarządzania czasem – Toggl

Czy wiesz, ile czasu zajmuje ci zrobienie prania, spacer z psem, posprzątanie w łazience albo przyrządzenie obiadu? Z tą aplikacją do zarządzania czasem można w prosty sposób zmierzyć czas trwania każdej wykonywanej czynności, co pozwoli w przyszłości łatwiej planować dzień. Aplikacja Toggl pozwoli ocenić, na jakich czynnościach często ucieka nam pół dnia. Wiedząc, ile czasu trzeba poświęcić na poszczególne aktywności łatwiej ustawić sobie plan!

Aplikacja Pocket do zarządzania czasem

Czy zdarza Wam się czasem przeglądać fejsa i zatrzymywać się na dłużej przy ciekawym artykule? Cóż, tak to już bywa, że kiedy w feedzie trafimy na kilka ciekawych materiałów pod rząd możemy zapomnieć o całym świecie i zwyczajnie stracić czas na lekturę zamiast robić to, po co właściwie włączyliśmy kompa! Aplikacja do zarządzania czasem – Pocket rozwiązuje ten problem pozwalając zachować interesujące nas linki na później. Ciekawe treści z całego dnia możemy na spokojnie przeczytać na przykład wieczorem wracając do domu autobusem czy pociągiem.

Aplikacja Mailbox

Doskonałe narzędzie dla tych, którzy są dosłownie zasypywani e-mailami. Jeśli nie mamy czasu na bieżąco odpisywać na wszystkie wiadomości, odkładamy to na później. Nieodpisane maile potrafią piętrzyć się tygodniami, aż w końcu idą w zapomnienie z powodu natłoku nowych wiadomości. Na szczęście jest na to sposób. Korzystając z tej aplikacji do zarządzania czasem możemy określić, że na daną wiadomość będziemy chcieli odpowiedzieć jutro rano, za dwa dni albo za godzinę. Odpowiednie przypomnienie pozwoli nam zapanować nad chaosem i załatwić wszystkie sprawy we właściwej kolejności.

Podsumowanie

Wiele z wymienionych aplikacji do zarządzania czasem przydaje się przy zarządzaniu projektem, więc w prosty sposób można przenieść ich działania z życia zawodowego na życie prywatne. Może ktoś powie, że to źle, że po pracy mamy być tak samo zorganizowani jak w biurze, bez miejsca na spontaniczność. Z drugiej strony różnica między życie zawodowym i prywatnym coraz bardziej się zaciera, a w kopiowaniu dobrych praktyk i zachowań nie ma przecież nic złego. Z odpowiednimi aplikacjami w telefonie do zarządzania czasem zdecydowanie łatwiej ogarnąć wszystkie swoje sprawy, więc czemu z nich nie korzystać! A wy z której appki korzystacie na co dzień?

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

9 KOMENTARZY

  1. Spółka to pomysłowy wynalazek, zwykle składa się jak kubistyczny obrazek, dla zapewnienia sobie indywidualnych zysków i uniknięcia odpowiedzialności, przez co urząd skarbowy ogarnia furia złości… 🙂 JAK NIE PŁACIĆ Podatków ? look this >> Raje Podatkowe Warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *