Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Inteligentny dom jednorodzinny
Lifestyle Newsy Przewodnik po technologii

Inteligentny dom jednorodzinny – jak zabezpieczyć dom i garaż przed wyjazdem

Jak zabezpieczyć dom i garaż przed wyjazdem na wakacje odpowiedzią jest inteligentny dom jednorodzinny – monitoring posesji, fałszywe kamery, dobry sąsiad). Wyjazd na wakacje to czasami planowane przez kilka miesięcy przedsięwzięcie. Najpierw szuka się idealnego miejsca na wypoczynek, potem wybiera się termin, a później myśli o walizkach i o tym, co ze sobą zabrać. Jest jednak jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, o której powinno się pomyśleć przed wyjazdem na wymarzony urlop. To zabezpieczenie domu przed niepożądanymi gośćmi i innymi niespodziankami. Jak to zrobić dobrze, żeby nie zdziwić się nieprzyjemnie po powrocie z wakacji? Jest na to kilka bardzo prostych rad, o których trzeba pomyśleć stosunkowo wcześnie.

Inteligentny dom jednorodzinny

Najprościej jest przeobrazić swój dom jednorodzinny w inteligentne miejsce. Dzięki funkcjom inteligentnego domu można być pewnym, że nie tylko będzie dobrze wentylowany i zabezpieczony przed usterkami w instalacjach, ale i będzie chroniony przed włamaniem i kradzieżą.

Posiadanie inteligentnego domu jednorodzinnego ma szereg zalet, które wpływają na komfort życia nie tylko wtedy, kiedy w nim jesteśmy, ale i wtedy, kiedy nas w nim nie ma. Wyjeżdżając na wakacje możemy ustawić na przykład godzinę zapalenia się lampki nocnej czy otwarcia okna, dzięki czemu łasy na pusty dom złodziej stwierdzi, że jednak ktoś w środku jest. Oprócz tego możemy monitorować nasz inteligentny dom z każdego miejsca na ziemi z dostępem do internetu, regulować temperaturę do warunków pogodowych czy chociażby wypuścić kota na spacer.

Inteligentny dom – monitoring

Inteligentny dom jednorodzinny –  monitoring posesji to rewolucja w dziedzinie ochrony mienia. Ten nowoczesny system monitoringu poinformuje nas o nietypowych zdarzeniach, zapewni stałą kontrolę na domem i ogrodem i pozwoli szybko wezwać pomoc. Największe bezpieczeństwo zapewni kompleksowy inteligentny monitoring, czyli połączenie fotopułapek oraz zakamuflowanych kamer, a jego główną zaletą, oprócz bezpieczeństwa, jest łatwy i szybki dostęp z poziomu smartfona. Zwykle kamery umieszcza się przed domem i wjazdem przez automatykę bramową do garażu, a fotopułapkę gdzieś na drzewie, w taki sposób, by obejmowała najbardziej newralgiczne miejsca. Fotopułapka jest kluczowa, ponieważ to ona wysyła sygnał ruchu na terenie objętym ochroną.

Inteligentny dom za pomocą smartfona

W mieszkaniu powinno się zamontować kamerę z mikropodsłuchem oraz nocną kamerę – oba te gadżety powinny móc wysyłać sygnał przez sieć wifi. Poza tym to niewielkie akcesoria, które bardzo łatwo można ukryć – w maskotce, poduszce lub na regale z książkami. Istnieją również kamuflowane kamery, na przykład w budziku, które świetnie sprawdzą się w sypialni. Tam właśnie przechowuje się najczęściej biżuterię i inne wartościowe przedmioty.

Fałszywki w inteligentnym domu jednorodzinnym też są w porządku

Czasami skutecznie można zniechęcić złodzieja samymi pozorami dobrej ochrony. Wystarczy podpisać, wcale nie fałszywą, umowę z firmą ochroniarską, która z ustaloną regularnością będzie sprawdzać, czy wszystko jest w porządku, a dzięki której na płocie można powiesić informację, że dany obiekt jest chroniony przez taką i taką agencję ochrony.

Dobrym sposobem na złodzieja są również fałszywe kamery, które imitują te prawdziwe, działające. Niejedna ciekawska czy łakoma na smaczny kąsek osoba trzy razy się zastanowi, nim „obrobi” dom, wokół którego zamontowanych jest kilka kamer. Dla właściciela inteligentnego domu jednorodzinnego nie jest to zbyt duży wydatek, a na wakacjach będzie miał przynajmniej trochę spokojniejszą głowę.

Dobry sąsiad a inteligentny dom jednorodzinny

Jak to mówią: z sąsiadami żyj w zgodzie. Ile w tym jest prawdy, wie tylko ten, komu sąsiad uratował „życie”, nie tylko pożyczając szklankę cukru, ale i odpędzając ciekawskich i dziwnych nieznajomych, kręcących się wokół domu. Sąsiad to wspaniała inwestycja, czasami nawet lepsza niż nowoczesne technologie – zajrzy do domu, jeśli ma klucze, podleje kwiaty, nakarmi rybki i nasypie kotom karmy. Otworzy okna i zapali wieczorem lampkę w sypialni. Oprócz tego będzie miał baczenie na to, co się dzieje w okolicy naszego domu i poinformuje o wszystkich nietypowych sytuacjach. Minusem jest tutaj czynnik ludzki – my musimy darzyć owego sąsiada głębokim zaufaniem, a i on musi chcieć spełnić „sąsiedzki obowiązek”.

Wyjazd na wakacje to niewątpliwie stres dla całej rodziny – czy wszystko spakowane, czy zdążymy na samolot, czy warunki hotelowe będą ok, i tym podobne historie. Nie obciążajmy sobie zatem głowy dodatkowym zmartwieniem, jakim jest zabezpieczenie dobytku przed złodziejami. Zabezpieczmy odpowiednio nie tylko siebie, ale i to, co posiadamy – dom, samochód, dobra materialne. Dzięki wykonaniu zaledwie kilku kroków będziemy mieć spokojniejszą głowę i lepsze wakacje. Inteligentny dom jednorodzinny to nie tylko nowoczesne technologie lecz również wszytsko dookoła.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *