Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Sprzęty

Jakie aplikacje przydadzą się na pierwszej randce?

14 lutego bliża się wielkimi krokami. Bez względu na to, czy tego chcemy czy nie różowe serduszka, aniołki, czerwone róże, słodkie pluszowe misie i inne okropieństwa zaleją całego naszego Facebooka, wszystkie telewizyjne wiadomości i całą przestrzeń publiczną. Dzień Zakochanych skłania też do refleksji o randkowaniu. Co to ma wspólnego z technologią?
Wbrew pozorom całkiem sporo.

Nie ma nic gorszego niż osoba, która umawia się na  randkę, żeby rozmawiając z Tobą patrzeć we własny telefon zamiast w Twoje piękne oczy. Inna sprawa, że niektóre aplikacje to nieoceniona pomoc w sprawach sercowych. I nie mówię tu wcale o Tinderze! Co się może przydać zanim umówisz się z dziewczyną?

Aplikacja Jakdojade.pl

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, prawda? A co jeśli spóźnisz się na spotkanie? Wtedy cały urok osobisty i poczucie humoru nic już nie pomogą. Nie znam lepszej aplikacji, która ułatwiałaby dotarcie na czas, choćbyśmy mieli pokonać pół miasta z trzema przesiadkami. Absolutny must have!

Aplikacja Filmweb

Gdzie umawiacie się na pierwszą randkę? Zdziwiłbym się, gdyby ktoś wskazał inne miejsce niż restauracja lub kino. Zanim zaproponujesz jakiś koszmarnie słaby film, czwartą część jakiejś serii, której nie idzie zrozumieć bez znajomości trzech poprzednich albo zwyczajnie nieśmieszną komedię, lepiej przejrzeć oceny na filmwebie. Są bardzo miarodajne!

Shazam

Ten moment, kiedy słyszysz utwór i za żadne skarby nie możesz sobie przypomnieć tytułu piosenki i autora, a masz to przecież na końcu języka, bo słyszałeś sto tysięcy razy i zaraz rzucisz ciekawą anegdotę o tym zespole, jak tylko sobie przypomnisz… Shazam to świetna muzyczna pomoc, która zidentyfikuje każdy kawałek na podstawie krótkiego fragmentu lecącego właśnie w radio czy z głośników w centrum handlowym. Fajna, sprawa, naprawdę!

Cool Guy

Co by tu na siebie włożyć? Wiadomo, że problem dotyczy raczej pań, choć facetom też zdarza się podejmować złe decyzje. Wbrew pozorom nie zawsze dżinsy, najbliższy czysty podkoszulek i adidasy to będzie dobry wybór na pierwszą randkę. Cool Guy to appka, która zna zawartość Twojej szafy i pozwala tworzyć stylizacje na rożne mniej czy bardziej formalne okazje. Przydatne dla facetów, którzy przywiązują dużą wagę do swojego ubioru.

AccuWeather

Chcecie iść na łyżwy i zaskakuje Was deszcz ze śniegiem, planujecie miło spędzić czas w parku a plany krzyżuje ulewa z gradobiciem… Można nakreślić wiele podobnych scenariuszy, w których pogoda psuje dobrze zapowiadającą się randkę na powietrzu. Żeby temu zaradzić wystarczy wybrać jedną z appek pogodowych. Na przykład AccuWeather.

Pierwsza randka to nic strasznego, chociaż przez stres i podekscytowanie czasami gadamy bez sensu i robimy z siebie kretynów. Żeby całkiem nie zawalić sprawy lepiej skorzystać z kilku przydatnych pomocy we własnym telefonie. Tym bardziej że większość z nich to aplikacje z których korzystamy na co dzień, ale być może nie patrzyliśmy na nie w tym kontekście.
A Wy co dodalibyście do tej listy?

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

9 KOMENTARZY

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *