Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Urządzenie Beakor
Lifestyle Newsy Sprzęty

Urządzenie Beakor – tylko dla technologicznych rowerzystów!

Idealne oświetlenie rowerowej trasy plus system video HD plus integracja ze smartfonem i sieciami społecznościowymi? Wszystko w jednym urządzeniu montowanym do roweru. Tym właśnie jest urządzenie Beakor. Przeczytacie o nim poniżej.

Urządzenie Beakor – z tą technologią będzie mniej wypadków

Według badań 75% wypadków z udziałem rowerzystów odbywa się w miastach. Ta liczba ciągle rośnie wraz z rosnącą popularnością przemieszczania się po mieście rowerami. Prawda jest też taka, że jeszcze dużo pracy trzeba włożyć, by trasy rowerowe były ciągłe i bezpieczne. Urządzenie Beakor, stworzony przez firmę Beakor Cycling ma na celu zmniejszyć ryzyko nieszczęśliwych wypadków a dodatkowo poprawić jakość jazdy poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Czym więc jest urządzenie Beakor?

To dwa zgrabne moduły, które łatwo instaluje się jeden na kierownicy roweru i drugi z tyłu pod siodełkiem, wyposażone w pilota do ich obsługi. Funkcje, jakie oferują nam moduły, firma dzieli na 3 aspekty:

  • widoczność – zarówno samego rowerzysty jak i trasy i innych uczestników ruchu drogowego;
  • zapis video – czyli rejestrowanie trasy,
  • aplikacja, która rejestruje wyniki, alarmuje i łączy z sieciami społecznościowymi.

Spójrzmy na poszczególne aspekty:

Widoczność

Ten aspekt obejmuje ostrzeganie przed autami znajdującymi się w tzw. martwym polu, zautomatyzowane światło hamowania, które ostrzega pojazdy jadące za cyklistą gdy ten nagle zwalnia, silną lampę, która nie wymaga ładowania przez długie godziny. Tutaj też mamy przednie i tylne sygnalizatory LED wysyłające proste i wyraźne informacje o kolejnych ruchach, skrętach i zachowaniu rowerzysty. Dodatkowo system jest wyposażony w laserowe sygnalizatory naziemne, które wyświetlają na jezdni informację dla innych kierowców o kolejnych ruchach roweru. Kierunkowskazy to silne diody LED, których światło jest widoczne w każdych warunkach pogodowych – nawet w deszczu czy mgle.

Zapis video

Obszar zapisu video to system dwóch kamer HD – przedniej i tylnej, które nagrywają trasę, co może być przydatne dla rowerzysty, dla firmy ubezpieczeniowej ale też po prostu dla zabawy. Filmy są nagrywane w jakości HD i zapisywane na karcie pamięci SD zintegrowanej z aplikacją. Można je prosto pobierać albo udostępnić na wybranej sieci społecznościowej. Dodatkowo system video jest wyposażony w tzw. “Mirror view” – tylna kamera zintegrowana ze smatfonem pokazuje obraz z tyłu tak jak lusterko wsteczne w samochodach.

Aplikacja

Obszar aplikacji obejmuje system alarmujący wcześniej wybraną osobę za pomocą wysyłanego e-maila lub sms-em o ewentualnym wypadku wraz z informacją o pozycji rowerzysty (GPS). Ponadto możliwość podzielenia się swoją trasą, parametrami, wynikami ze znajomymi na serwisach społecznościowych oraz (co teraz modne) streamowania na żywo jazdy.

Dodatkowymi, przydatnymi funkcjami urządzenia Beakor jest inteligentny system ostrzegania przed kradzieżą roweru oraz dwa dźwięki “klaksonu”: jeden, łagodniejszy do użycia w przypadku pieszych na drodze oraz drugi, silniejszy dla samochodów.

Całość prezentuje się imponująco!

Urządzenie Beakor jest wynikiem ponad rocznej pracy zespołów z Francji, Izraela, USA, Indii, Chin i Rosji. Pełny system w przedsprzedaży kosztuje 249 dolarów i obejmuje zarówno moduł przedni jak i tylny. Istnieje możliwość zakupu poszczególnych modułów osobno. Na stronie internetowej firmy Beakor Cycling można znaleźć również szereg opcjonalnych akcesoriów do systemu. Producenci planują też ‘wystawić’ swój produkt na platformie Kickstarter już we wrześniu tego roku.

Dowiedz się więcej o e-rowerze, do które także możesz zamontować ww. system.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

6 KOMENTARZY

  1. Spółka to pomysłowy wynalazek, zwykle składa się jak kubistyczny obrazek, dla zapewnienia sobie indywidualnych zysków i uniknięcia odpowiedzialności, przez co urząd skarbowy ogarnia furia złości… 🙂 JAK NIE PŁACIĆ Podatków ? look this >> Raje Podatkowe Warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *