Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Konferencja Google
Komputery i tablety Newsy

Konferencja Google – podsumowanie

Wczoraj wieczorem konferencja Google została poświęcona swoimi nowymi urządzeniami. Firma z Mountain View, znana do tej pory przede wszystkim z prac nad usługami oraz oprogramowaniem, zaczyna coraz bardziej angażować się w rozwój nowych kategorii produktów. Niestety nie wszystkie z nich trafią na polski rynek.

Smartfon Pixel przedstawiony na konferencji Google

Największą gwiazdą prezentacji był nowy smartfon – Pixel. Google odeszło o sygnowania nazwą „Nexus” smartfonów kolejnych producentów i postawiło na współpracę z HTC, która zaowocowała pojawieniem się nowego urządzenia z najwyższej półki.

Pixel trafi na rynek w dwóch wariantach – z 5-calowym i 5,5-calowym ekranem AMOLED. Urządzenie zostanie wyposażone w czterordzeniowy procesor Snapdragon 821 (2×1,6 i 2×2,16 GHz), 4 GB pamięci RAM, port USB-C oraz skaner linii papilarnych. Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim 12,3-megapikselowa kamera z obiektywem f/2.0, która została wybrana przed ekspertów z DxOMark najlepszym aparatem wśród wszystkich produkowanych smartfonów.

Urządzenie zostało wykonane ze szkła i aluminium. Trafi na rynek w trzech kolorach – srebrnym, niebieskim oraz czarnym. Pojemny akumulator będzie zaś można w szybki sposób naładować. Kwadrans podłączenia do źródła zasilania ma poskutkować dodatkowymi siedmioma godzinami pracy na baterii.

Inne rozwiązania dla smartfona Pixel na konferencji Google

Konferencja Google ukazała ciekawy sposób podejścia również do zaimplementowanych do Pixela usług i rozwiązań software’owych. Użytkownicy otrzymają nielimitowane miejsce w chmurze na zdjęcia i to bez konieczności kompresowania ich. Ponadto będą mogli oni skorzystać z całodobowego wsparcia konsultantów. Na uwagę zasługuje również wdrożenie asystenta Google Assistant, który zastąpi Google Now. Rozwiązanie to zostało już zaprezentowane podczas majowej konferencji I/O i charakteryzuje się stojącym na wysokim poziomie rozpoznawaniem głosu, rozumieniem kontekstu rozmowy, ogromną bazą danych i uczeniem się nawyków oraz upodobań użytkowników.

Pixel trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech i Indiach. Urządzenie zostało wycenione na 649$. Warto na koniec wspomnieć, że w zestawie z nim znajdzie się specjalny adapter, który pozwoli na szybkie przeniesienie danych z innego smartfona – także iPhone’a – do nowego telefonu od Google.

Platforma Daydream – konferencja Google

Pixel to nie tylko pierwszy smartfon, w którym znajdzie się Google Assistant, ale też pierwsze urządzenie ze wsparciem dla platformy Daydream. Jest to usługa związana z wirtualną rzeczywistością (gogle), która będzie w najbliższym czasie współpracować z coraz większą liczbą smartfonów i specjalnymi goglami oraz pilotem, jakie zostały zaprezentowane podczas wczorajszej konferencji.

Sam headset ma wyróżniać się wysoką wygodą użytkowania, natomiast pilot sprawdzi się przede wszystkim w grach, gdyż pełni rolę kontrolera ruchowego. Zestaw trafi do sprzedaży w cenie 79 dolarów. Konferencja Google pokazuje nam jak poważnie traktuje Google współprace i jak chce ją rozwijać.

Konferenecja Google – nowoczesny router Google WiFi

Jedną z nowości zaprezentowanych na konferencji Google jest również router Google Wifi. Ma on wyróżniać się łatwością obsługi za sprawą specjalnej aplikacji, możliwością szybkiego logowania oraz optymalizacją zarządzania wewnętrzną siecią Wi-Fi. Producent zadbał też o to, aby właściciele dużych domów i mieszkań mogli łączyć Wifi ze sobą, tak aby pokryć całą przestrzeń silnym zasięgiem sieci internetowej. Urządzenie trafi do sprzedaży w cenie 129 dolarów. Jego dostępność w Polsce nie jest obecnie znana.

Konferncja Google – przystawka telewizyjna Chromecast Ultra

Google zaprezentowało na konferencji również trzecią generację przystawki telewizyjnej Chromecast. Otrzymała ona wsparcie dla najpopularniejszych serwisów streamingowych, a także kompatybilność dla rozdzielczości 4K, trybu HDR oraz Dolby Vision. Urządzenie trafi do sprzedaży w cenie 69 dolarów. Ma ono zadebiutować również w Polsce.

Konferencja Google – zaprezentowanie urządzenia Google Home

Ostatnie zaprezentowane urządzenie na konferencji Google to Google Home. Firma z Mountain View zapowiedziała je już w maju, jednak dopiero teraz poznaliśmy więcej szczegółów. Przystawka pełni rolę głośnika, a także domowego asystenta z wbudowanym Google Assistant, co czyni z niej bezpośredniego konkurenta Amazon Echo i Alexy.

Google Home otrzymał wsparcie dla najpopularniejszych serwisów muzycznych, jednak zabrakło wśród nich Apple Music. Sprzęt trafi do sprzedaży w cenie 129 dolarów. Ze względu na brak wsparcie Google Assistant dla języka polskiego, premiera nad Wisłą wydaje się mało prawdopodobna. Bardzo zachęcam was byście się zapoznali z konferencją Google I/O, gdzie też dowiadujemy się bardzo ciekawych rzeczy.

Jeśli jesteś fanem Google to powinieneś znać Googlowe linki, a jeśli nie znasz to my wychodzimy Wam na przeciw!

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

10 KOMENTARZY

  1. Szata graficzna a raczej ostylowanie CSS Twojego bloga całkiem wporzadku, merytoryczne wpisy i lekkie pióro z pewnością dostarczą jeszcze wiele dodanej wartości wielu internautom, podoba mi sie 🙂 zapraszam do siebie…

  2. Łatwo być przyjacielem dla kogoś, kto jest twoim przyjacielem, ale być przyjacielem dla kogoś, kto uważa się za twego wroga – to kwintesencja prawdziwej religii. M. Gandhi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *