Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Kreatywne zdjęcia
Obraz i dźwięk

Kreatywne zdjęcia smartfonem – jak je zrobić?

Znudziły cię proste autoportrety, nie masz pomysłu na zachwycające ujęcia zdjęciowe ze smartfonu? Oto przed tobą 6 kreatywnych pomysłów na fotki z telefonu. Nie wymagają od Ciebie wysokich umiejętności, a na pewno zauroczą znajomych niebanalnym wykonaniem. Z poniższego artykułu dowiesz się, że kreatywne zdjęcia są tylko kwestią wyobraźni!

Efekt panodash sprawi, że kreatywne zdjęcia są codziennością!

To jeden z najbardziej niewiarygodnych efektów, jaki można wykonać za pomocą opcji panoramicznego zdjęcia (jest standardowo w większości smartfonów). W rezultacie powstanie swoista iluzja, czyli ty we własnej osobie na kilka różnych sposobów na tym samym zdjęciu. Jak zrobić kreatywne zdjęcią z tym efektem?

Aby wykonać to zdjęcie, potrzebujesz pomocnika, który będzie stał w jednym miejscu. Kiedy uruchomi opcję zdjęcia panoramicznego i będzie przesuwał telefon od lewej do prawej, ty zaczynasz go obiegać z jego lewej, a z twojej prawej strony. W ten sposób zatrzymasz się na chwilę przed obiektywem 3 lub 4 razy w różnych pozach.

Selfie do góry nogami

I wcale nie musisz stawać na głowie. Imponujący efekt dają takie zdjęcia zwłaszcza na tle widowiskowych obiektów. Ale nie tylko. Wyjdą świetnie wszędzie tam, gdzie położysz się na plecach i spojrzysz do tyłu, trzymając telefon w wyciągniętej ręce i mając przed sobą piękny krajobraz, bliską osobę, ulubioną potrawę lub napój. To się nazywa kreatywne zdjęcię!

Zabawy z odbiciem

Istnieje wiele kreatywnych sposobów na uwiecznienie siebie lub innych przedmiotów, bawiąc się ich odbiciem lustrzanym. I to nie tylko od lustra. Wszystko, co się mocno świeci, może stanowić idealny przedmiot odbicia i nieco innej perspektywy. Równie świetnie wychodzą zdjęcia z odbiciem w kałuży. Oto kilka fascynujących przykładów.

Trochę pod, a trochę nad wodą, czyli podwójnie kreatywne zdjęcia

Zapytasz, jak taki efekt uzyskać bez telefonu odpornego na wilgoć? To proste. Wystarczy, że zanurzysz do wody szklankę lub inne przeźroczyste naczynie tak, aby nie wlewała się do niego ciecz (a więc maksymalnie do 3/4 jego wysokości). Do pustego i suchego naczynia wkładasz smartfona i wykonujesz nim zdjęcie. Efekt będzie dokładni taki, jak sobie wymarzysz. Czy to koniec cudownych sposobów na kreatywne zdjęcia?! Oj nie!

Gra cieniem jako kreatywne zdjęcia

Na pewno pamiętasz z dzieciństwa zabawy z cieniem. Wiele razy sama próbowałam układać dłonie tak, aby cień pokazywał rożne zwierzęta lub obiekty. Wychodziło mi to z różnym skutkiem. Odpowiednia gra z cieniem da pioronuący efekt, czyli cudowne kreatywne zdjęcia. By to jednak uzyskać trzeba wielu prób, ale warto!

Tilt shift

Efekt jak z makiety jest niezwykle widowiskowy i można go zrobić praktycznie z każdego zdjęcia. Są dwa sposoby, aby osiągnąć taki efekt. Albo półautomatycznie za pomocą darmowego, internetowe kreatora w przeglądarce, albo dzięki aplikacji na telefon, która posiada specjalną funkcję. Gdzie takie znaleźć? Pisaliśmy o nich we wpisie pt.: „8 najlepszych narzędzi do mobilnej obróbki zdjęć i filmów„. Koniecznie tam zajrzyj!

Natomiast jeśli chchesz zajmować filmami bądź fotgorafią profesjonalnie to zparaszamy do naszego wpisu o programach do edycji filmów!

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *