Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Inteligentna kuchnia
Kuchnia

Co potrafią inteligentne kuchnie?

Mam awokado, kurczaka i jakieś zioła. W sumie gdzieś się znajdzie ziemniak i cebula. Sprawdzę w necie, może będzie jakiś ciekawy przepis. A może wystarczy wejść w menu lodówki i zobaczyć, co ONA oferuje? Inteligentna kuchnia coraz częściej będzie wchodzić do naszych domów. Poprzez bardzo bezpieczne piekarniki, lodówki podłączone do Internetu czy nowoczesne garnki po całe zintegrowane systemy, które pozwalają cieszyć się kuchnią w jeszcze ciekawszym wydaniu. Oto krótki przewodnik po – moim zdaniem – najciekawszych rozwiązaniach do nowoczesnych kuchni.

Inteligentna kuchnia – skąd pomysł?

Boom na unowocześnianie kuchni zaczął się kilka lat temu wraz z wprowadzaniem do sprzedaży lodówek podłączonych do Internetu oraz nowoczesnych piekarników, które pozwalały na szybsze i efektywniejsze gotowanie. To dość naturalny kierunek, w końcu w kuchni spędzamy bardzo dużo czasu, a jej rozwój był jednak dość powolny. Telewizory czy komputery przeszły bardzo długą drogę do fenomenalnych maszyn, które pozwalają nam na szybszy i wygodniejszy dostęp do informacji i rozrywki. Czemu nie mielibyśmy gotować szybciej i sprawić by inteligentna kuchnia pomagała nam na co dzień?

Inteligentna kuchnia – praktyczne rozwiązania

Konkrety? Wyjątkowe i praktyczne urządzenia, które nie tylko usprawniają nam życie, ale też świetnie wyglądają. Ot, chociażby krany, które pozwalają dozować idealnie odmierzone ilości wody, dostosowują ciśnienie (inne przy myciu naczyń, inne przy ich napełnianiu), ale też elektronicznie zamyka i otwiera zlew. Kontrola zużycia wody? Inteligentna kuchnia też będzie to posiadać.

To właśnie jeden z głównych punktów, na których skupili się producenci nowoczesnych technologii kuchennych. Ergonomiczność, praktyczność, efektywność. A przy tym świetny design. Ot, chociażby zapowiada przez Ikeę szafka, na której wystarczy rozłożyć warzywa i poznać … rekomendowane naczynia do przyrządzenia potraw.

Inteligetna kuchnia z inteligentnymi urządzeniami

Do tego dwa fenomenalne produkty dla osób dbających o odpowiednią dietę – Smart Knife, czyli nóż, który wyświetla informacje o jakości jedzenia i serwuje informacje diabetyczne na mini ekraniku czy Nutrima, czyli ‘smart-waga’, która podaje dokładne informacje na temat produktów używanych przy gotowaniu np. pasta pesto (kalorie, toksyny, jakość produktów). Od Razu wiemy, co posiadają nasze produkty osobno oraz w całości. Jest to nowocześniejsza wersja od tradycyjnej elektronicznej wagi kuchennej. Pijecie dużo mleka? Znajdziecie świetny pojemnik, który oceni jego świeżość i przydatność.

Przygotowanie posiłków w inteligentnej kuchni

Oprócz tego furorę robią urządzenia pozwalające na dokładniejsze przygotowanie posiłków (dokładny czas gotowania, temperatura etc.). Inteligetna kuchnia to także inteligentne lodówki pozwoliły zaczerpnąć informacje z Internetu to lodówek i serwować je w postaci rekomendacji – dokładnie tak jak działają niektóre portale dobierające odpowiednie posiłki z kilku podanych składników. Część wygląda tak futurystycznie, że prędzej wypadałoby je nazwać „smart-fridge”, mają np. wielki LED-owy wyświetlacz, dzięki któremu nie musimy otwierać lodówki, żeby sprawdzić jej zawartość (przy okazji nie tracimy tyle prądu!). W najbliższym czasie wybór lodówek będzie coraz większy, a my konsumenci będziemy mieli z czego wybierać.

Innteligetne rozwiązania

Jest jeszcze kilka innych wyjątkowo ciekawych projektów. Przykładowo Home to Nature oferuje urządzenie, które pozwala na sadzenie małych roślinek (przyprawy, sałaty) w jedyne 3 dni (!). Wkładasz nasiona i po 3 dniach masz do dyspozycji małą rzodkiewkę – super pomysł!

Na koniec coś dla miłośników piwa (czyli też dla mnie ☺). Picobrew, czyli maszyna do… warzenia piwa. Więcej niż 100 typów piwa w domu? #ChceTo!

A Wy? Macie jakieś ciekawe produkty związane z inteligetną kuchnią, na które czekacie? Inteligentne piece? Kontrolowane z zewnątrz urządzenia, które przyrządzają posiłek, zanim zjawisz się w domu? Dawajcie znać w komentarzach!

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *