W jakich sytuacjach warto udać się do okulisty?

W jakich sytuacjach warto udać się do okulisty?

Wizyty okulistyczne często kojarzą się nam wyłącznie z wizytami kontrolnymi w zakresie ostrości wzroku. Okulista kojarzony jest powszechnie z działaniami optometrycznymi, a więc oceną wad refrakcji oraz doborem korekcji okularowej lub korekcji za pomocą szkieł kontaktowych. Niemniej jednak okulistyka Gliwicezajmuje się wieloma rzeczami i nie jest wyłącznie ograniczona do oceny i leczenia wad refrakcji. Kiedy więc warto udać się do okulisty?

W jakich sytuacjach powinniśmy odwiedzić okulistę

Na pewno, wizyta okulistyczna powinna być rozważona, gdy towarzysza nam problemy związane z następującymi dolegliwościami:
• Zaburzenia ostrości wzroku,
• Utrata pola widzenia,
• Zaburzenia równowagi związane z oczopląsem,
• Zezowanie jednego oka,
• Zaburzenia ruchów gałki ocznej,
• Ból gałki ocznej,
• Nagłe zaniewidzenie,
• Zmętnienie pola widzenia,
• Zaburzenia widzenia kształtów i kolorów,

Są to tylko niektóre z objawów, które związane są ze schorzeniami okulistycznymi. Na pewno każda osoba chcąca zadbać o swój wzrok, powinna przynajmniej raz na parę lat odwiedzić okulistę. Pomoc okulistyczna jest także bardzo istotna w sytuacji, gdy konieczne może być leczenie zabiegowe – np. w przypadku wystąpienia nagłego zanieczyszczenia gałki ocznej substancjami żrącymi, opiłkami metalów lub też jakimkolwiek urazem. Niemniej jednak często zapominamy, że okulistyka Gliwice zajmuje się również leczeniem pewnych powszechniejszych dolegliwości – do nich trzeba zaliczyć między innymi zespół suchego oka, a więc przewlekłe występowanie pieczenia, swędzenia oraz uczucia suchości oka. Podobnie powinniśmy udać się do okulisty, gdy jesteśmy alergikami i mamy problemy związane z widzeniem wieczorem oraz deformowanie się obrazu widzenia np. świateł – te objawy świadczyć mogą o tzw. stożku rogówki. Mamy więc wiele objawów i dolegliwości, na które trzeba umieć skutecznie odpowiedzieć terapeutycznie.

Jak wygląda wizyta u okulisty?

Wizyta okulistyczna nie jest absolutnie niczym strasznym. Jest ona bardzo dokładna i opiera się na badaniu przedniego odcinka gałki ocznej, pomiarze ciśnienia w gałce ocznej, ocenie dna oka, ocenie powiek, spojówek oraz ocenie filmu łzowego. Okuliści badają również ostrość wzorku i na tej podstawie monitorują efekty leczenia lub też skuteczność korekcji okularowej. Współczesna okulistyka Gliwice ma też możliwość skutecznego, zabiegowego korygowania takich schorzeń jak zaćma, jaskra lub wady refrakcji. Warto odwiedzić okulistę i zbadać swój wzrok, który jest niesamowicie cenną rzeczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *