Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Uroda

Lśniące włosy w kilku krokach

Włosy – często stanowią o urodzie. Krótkie długie, proste, kręcone, blond, rude, czarne… Każde mogą być piękne, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy. Chcemy, by były mocne, ale przede wszystkim lśniące.

Jak osiągnąć taki efekt? Dzięki pięciu prostym krokom!

  1. Dieta – od tego wszystko się zaczyna. Ryby, awokado, orzechy, szpinak – wzbogacając naszą dietę w m.in te produkty, możemy zauważyć efekty po kilku tygodniach. Jeśli w naszej diecie brakuje witamin i mikroelementów, włosy stają się matowe, szorstkie, szybciej wypadają i trudniej je ułożyć.
  1. Pielęgnacja – dokładne spłukiwanie szamponu i odżywki, stosowanie maski raz w tygodniu regularne wizyty u fryzjera to podstawa! Rozdwojonych końcówek nie „sklei” żaden cudowny kosmetyk. Można temu zapobiegać, a jeśli już borykamy się z problemem łamliwych i rozdwajających się włosów, skrócenie o 3-5cm na pewno nas nie oszpeci. Włosy odrosną i będą zdrowsze (o ile oczywiście będziemy zapobiegać kolejnym uszkodzeniom.
  2. Suplementy diety – ziołowe specyfiki, a także preparaty zawierające biotynę można stosować przy jednoczesnym dbaniu o urozmaiconą dietę, w której pamiętamy o zdrowiu włosów. Należy jednak pamiętać, że na efekty kuracji, często trzeba czekać co najmniej miesiąc.
  3. Stylizacja – jakość produktów do stylizacji jest bardzo ważna. Warto również wiedzieć, że jeśli codziennie używamy np. lakieru lub pianki, koniecznie trzeba umyć włosy specjalnym oczyszczającym szamponem, który skutecznie wypłucze resztki oblepiających włos kosmetyków.
  4. Odpowiednie narzędzia – chcąc zadbać o lśniące włosy, nie powinniśmy oszczędzać na suszarce czy lokówce. Wybierając je, kierujmy się jakością i tym, by sprzęt grał z nami do tej samej bramki – a więc pomógł osiągnąć wymarzony efekt. I tutaj przychodzi nam z pomocą suszarka Respectissim Studio Dry 2100 marki Rowenta, która została stworzona tak, by osiągnąć efekt lśniących włosów przy każdym suszeniu.

Suszarka, dzięki swoim rozmiarom i zwiększonej mocy 2100 W, idealnie nadaje się do suszenia moich długich włosów – oszczędzam dzięki temu sporo czasu. Przy suszeniu pamiętajmy o dwóch kwestiach:  po pierwsze, strumień powietrza kierujemy od nasady do dołu – w ten sposób domykamy łuski naszych włosów, a po drugie – zaczynajmy suszenie od chłodnego powietrza. Respectissim Studio Dry 2100 ma specjalny nawiew zimnego powietrza, który przydaje się nie tylko w momencie rozpoczynania suszenia włosów, ale także później, by utrwalić fryzurę.

Przydatny jest też potrójny koncentrator w testowanym modelu: kumuluje powietrze w jednym punkcie, co z jednej strony, ułatwia suszenie gęstych włosów, a z drugiej – bardzo przydaje się przy modelowaniu włosów za pomocą okrągłej szczotki.

Lśniące włosy to zdrowe włosy. Testowana suszarka, dzięki funkcji RESPEC, chroni włosy przed przesuszeniem. Włosy są potem miękkie i naturalnie lśniące.

Podsumowując, aby osiągnąć efekt lśniących włosów, musimy o nie zadbać na kilku poziomach. Nie wystarczy sama dieta czy stylizacja. Lśniące włosy to przede wszystkim zdrowe włosy – a tego nie osiągniemy żadnym nabłyszczaczem.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

8 KOMENTARZY

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  2. Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierze. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest madrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. Twój blog to dosadnie urzeczywistnia!

  3. Łatwo być przyjacielem dla kogoś, kto jest twoim przyjacielem, ale być przyjacielem dla kogoś, kto uważa się za twego wroga – to kwintesencja prawdziwej religii. M. Gandhi.

  4. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *