Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Dobre żelazko
Pomysły na prezent

Dobre żelazko – przegląd najbardziej zaawansowanych technologicznie

Prasowanie to jedna z prozaicznych czynności, z którymi stykamy się na co dzień w domu. Jednych potrafi zrelaksować i uspokoić, innym zwyczajnie działa na nerwy, szczególnie, gdy zbierze się do cała sterta pogniecionych ubrań. Niezależnie od tego, czy lubimy prasować czy wręcz przeciwnie, na pewno chcielibyśmy, żeby szło szybko i sprawnie. I choć wszystkie żelazka na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, ich skuteczność, a także bezpieczeństwo użytkowania znacząco się od siebie różnią. Co potrafią najbardziej zaawansowane technologicznie modele? Zobaczcie przegląd kilku z nich. A może kiedyś będziecie posiadać dobre żelazko.

Dobre żelazko PHILIPS PerfectCare Azur

Ten model testowany i rekomendowany przez wiodące firmy tekstylne zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Eksperci docenili to, jak radzi sobie z tymi problemami, które przeważnie pojawiają się podczas prasowania. Co na początek? Regulacja temperatury. Mając do wyprasowania ubrania wykonane z różnych rodzajów tkanin, co chwilę musimy majstrować czy pokrętle, żeby temperatura nie była zbyt niska ani za wysoka, żeby nie zniszczyć delikatnych kreacji. Korzystając z tego sprzętu prasujemy ubrania jedno po drugim, bez zbędnych przerw i regulacji temperatury. Jak to możliwe? Dzięki odpowiedniemu doborowi temperatury oraz pary wodnej, który odbywa się automatycznie! Kolejny problem? Kamień. Niejedno żelazko zostało wykończone przez wodę z kranu, która jest pełna wapnia. Ale nie tutaj! Żelazko Philips chroni podwójny aktywny system antywapienny – połączenie tabletek rozpuszczających kamień i regularnego samoczyszczenia. A co się stanie gdy zapomnimy odłączyć żelazko od prądu i w pośpiechu wyjdziemy z domu? Będziemy się wracać w obawie o pożar? Nic podobnego. Żelazko pozostawione bez nadzoru samo wyłączy się po 3 minutach bezczynności.

Dobre żelazko BOSCH TDA 703021I

To propozycja dla tych, którzy chcą prasować naprawdę szybko. Nie ma nic bardziej irytującego, niże oczekiwanie na to, aż żelazko nagrzeje się do odpowiedniej temperatury, a takie są niestety właściwości urządzeń o niskiej mocy. Ten model dysponuje mocą 3000 W co pozwala nagrzać stopę do odpowiedniej temperatury w zaledwie kilka sekund. Jednocześnie mimo osiągania wysokiej temperatury w krótkim czasie, to żelazko jest bardzo bezpieczne, a to dlatego, że grzeje tylko wtedy, gdy trzymamy na nim dłoń. Czujnik dotyku automatycznie odłącza zasilanie, gdy zdejmiemy rękę z żelazka. Tym sposobem, nie ma mowy o spaleniu czegokolwiek, choćby wtedy, gdy zostawimy prasowanie na chwilę i wyjdziemy do drugiego pokoju porozmawiać przez telefon. Żelazko posiada też wygodny system kontroli ciepła. Tak długo, jak żądana temperatura nie zostanie osiągnięta – miga specjalna lampka kontrolna. Gdy temperatura uzyska poziom zgodny z oczekiwanym, dioda zaczyna świecić nieprzerwanie.

Dobre żelazko BRAUN TS775TP TexStyle 7

Kolejne żelazko do zadań specjalnych, świetnie radzi sobie z delikatnymi tkaninami i pozwala bezpiecznie stosować parę także przy pracy w niskiej temperaturze. Atutem jest także dużo trwałość i niezawodność – szafirowa stopa grzejna jest cztery razy bardziej trwała niż te wykonane ze stali nierdzewnej. Mieliście kiedyś problem ze zbyt krótkim kablem? Żelazko Braun ma przewód długi na 2,5 metra, co skutecznie tę kwestię rozwiązuje. Z najbardziej uporczywymi zagnieceniami radzi sobie funkcja wyrzutu pary do 170g na minutę. Poza tym, podobnie jak w poprzednich modelach, mamy tu zaawansowany system odkamieniania, blokadę kapania, która zapobiega pojawianiu się mokrych plam, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Podsumowanie

Zakup żelazka to wcale nie jest łatwa i błaha decyzja. Im częściej prasujemy ubrania, tym dłużej powinniśmy się zastanowić, żeby wybrać właściwie. Niewielka kwota z punktu widzenia domowego budżetu, może mieć niemały wpływ na codzienną wygodę. Lepiej prasować szybciej i wygodniej, żeby zaoszczędzić czas. A ten jest przecież w dzisiejszych czasach na wagę złota! Kolejna sprawa to nasze nerwy. Jeśli wciąż stresuje nas fakt, że koszula nie jest wyprasowana idealnie i każde zagniecenie może wyprowadzić nas z równowagi to kolejny powód, żeby postawić na urządzenie zaawansowane technologicznie i niezawodne pod każdym względem.

Dowiedz sie więcej na temat nowoczesnej pralki, dzięki której nie będziecie musieli tak często prasować.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *