Ekran projektora w kurtce i komputerowe rozpoznawanie emocji – 3 najdziwniejsze technologie, które mogą rozwinąć się w 2016 roku.
Najdziwniejsze technologie w 2016r.
Przewidywanie jakie technologie będą dominować w przyszłości jest jak wróżenie z fusów. Najlepiej przekonali się o tym twórcy „Powrotu do przyszłości”, którzy pomyśleli o latających samochodach i deskorolkach oraz reklamach 3D, ale zupełnie nie spodziewali się rozwoju internetu, telefonii komórkowej czy powstania serwisów społecznościowych.
Dziś cieszymy się z rozwoju projektów do druku 3D, telewizory w technologii smart tv czy rozmaitych zastosowań dronów od robienia zdjęć po łapanie złodziei. Dla odmiany na targach nasze oczy cieszą prototypy inteligentnych samochodów bez kierowcy czy technologicznej biżuterii.
Najdziwniejsze technologie – co jeszcze może nas zaskoczyć?
Czas na kilka ciekawych przykładów, które równie dobrze mogą okazać się strzałem w dziesiątkę co strzałem kulą w płot. O to najdziwniejsze technologie, zapraszamy do lektury.
Ekran projektora w kurtce
Lenovo to marka, którą dobrze znamy z produkcji komputerów osobistych czy tabletów. Okazuje się, że ma również ciągoty do branży tekstylnej. Paradoksalnie jedno z drugim ma nawet logiczny związek iż najdziwniejsze technologie nie mają znaczenia pejoratywnego. Rzecz w tym, że Lenovo przygotowało nam nowy tablet Yoga Tab 3 Pro z wbudowanym projektorem. Wszystko fajnie, ale kto na co dzień nosi ze sobą składany ekran na każdą okazję? Co innego kurtka, którą mamy ze sobą w zimne czy deszczowe dni.
Czy rozwinięta kurtka może robić za ekran wysokiej jakości? Pewnie, że tak. Gustowna kurtka po rozwnięciu zamienia się w 52 calowy ekran. Na razie wszystko gra, poza samą ceną tego rozwiązania. 350 euro to dość duża kwota, nawet jak na designerską kurtkę. Ale trzymam kciuki, oby w parze z pomysłowością szło cięcie kosztów, wówczas to może być coś więcej niż ciekawostka.
Komputerowe rozpoznawanie emocji
Rozpoznawanie twarzy już doskonale znamy. Dzięki tej technologii potrafimy odnaleźć siebie i swoich znajomych na fejsie i oznaczyć na zdjęciu. Jednak na tym nie koniec. Microsoft pracuje nad tym, żeby nie tylko rozpoznawać osoby, ale również ich nastrój i towarzyszące emocje. Czyżby chodziło o bardziej precyzyjny sposób rozpoznawania naszego humoru niż za pomocą popularnych emotek?
Niekoniecznie. Rozwiązanie ma także ogromny potencjał marketingowy. Mając informacje nie tylko o miejscu, w których przebywamy, statusie związku i zainteresowaniach, ale również o naszych aktualnym uczuciach marki będą mogły w czasie rzeczywistym proponować produkty i usługi dopasowane do naszych potrzeb. Batonik lub czekoladki na pocieszenie albo środek uspokajający na skołatane nerwy? Dziś brzmi jak science-fiction, ale kto wie czy to najdziwniejsze technologie w swoim zastosowaniu?
Smartfon z wymiennym obiektywem
W dziedzinie fotografii cyfrowej wciąż następują zmiany. Wrzucane do mediów społecznościowych zdjęcia ze smartfonów stopniowo wypierają te robione za pomocą cyfrówek. Choć w Ameryce zdecydowanie dominują fotki robione iPhonem, Samsung staje do walki o to, żeby nie pozostać daleko w tyle. Koreański producent opatentował nowe rozwiązania, które umożliwiają wymianę obiektywu w smartfonie. Dzięki temu w prosty sposób standardowy aparat fotograficzny w telefonie zamienimy na taki z optycznym zoomem czy podwójną ksenonową lampą.
To chyba najlepszy dowód na to, że fotografia z telefonem w dłoni wciąż się profesjonalizuje, a w przyszłości telefon może być normalnym narzędziem pracy dla fotografa, a nie tylko urządzeniem do bezmyślnego strzelania selfie.
Wkrótce zobaczymy, które najdziwniejsze technologie będą miały szanse się rozwinąć.
Co ma największy potencjał waszym zdaniem? Piszcie w komentarzach!
Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.
Może ktoś się z tym jeszcze nie spotkał, dlatego podrzucam
Cieszę się, że mogłem przeczytać ten artykuł.