Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Aplikacje dla kobiet w ciąży
Dziecko Lifestyle Newsy Przewodnik po technologii Zdrowie

Najlepsze aplikacje dla kobiet w ciąży

Wiele aplikacji przydaje nam się na co dzień. Są również takie, z których pożytek mamy jedynie w wyjątkowych, niecodziennych okolicznościach. Tak jest w przypadku appek ciążowych, które pozwalają przyszłej mamie oswajać się ze swoją nową rolą i lepiej rozumieć wszystko co się dzieje w jej ciele, a ojcu dziecka mieć kontrolę nad sytuacją i lepiej zrozumieć partnerkę. Oczywiście żadne aplikacje dla kobiet w ciąży nie zastąpi regularnych wizyt kontrolnych i porad lekarza! Można jednak używać ich jako dodatkowego wsparcia. Na które warto zwrócić uwagę?

Aplikacja Moja ciąża

Jedna z najpopularniejszych polskich aplikacji dla kobiet w ciąży, o bardzo rozbudowanych funkcjonalnościach. Stworzona pod patronatem popularnego serwisu eDziecko.pl, pod opieką merytoryczną ginekologa-położnika. W aplikacji dla kobiet można ustawić swoją datę porodu, dodawać informację na temat wizyt lekarskich, badań, ale także kontrolować przyrost wagi. Plusem są powiadomienia o zbliżających się badaniach prenatalnych, a także rozbudowane multimedia w postaci filmów czy wywiadów.

Aplikacje dla kobiet w ciąży – Sprout Ciąża

Niezwykle ciekawa aplikacja dla kobiet w ciąży, głównie ze względu na naturalistyczne przedstawianie rozwoju dziecka. Na ekranie głównym możemy obejrzeć komputerowy model płodu w określonym stadium rozwoju, np. 13 tygodniu. Dzięki intuicyjnej nawigacji 360 stopni, oglądamy wirtualny obraz z każdej strony. W aplikacji można również posłuchać komputerowo symulowanego bicia serca. Aplikacja dla kobiet w ciąży posiada dział merytoryczny, z poradami lekarza dopasowanymi do odpowiedniego etapu ciąży, jak również fotodziennik, do którego można wklejać swoje zdjęcia, by obserwować rozwój ciąży. Inne ciekawe działy to „Organizator”, gdzie znajdziemy harmonogram wizyt lekarskich, zadania (np. badania do wykonania), listę rzeczy przydatnych noworodkowi i listę rzeczy, które powinny znaleźć się w torbie szpitalnej przed wyjazdem do porodu. Dział „Narzędzia” to kontrola masy ciała (dzienniczek do uzupełniania), licznik kopnięć, a także licznik skurczy, który pozwala określić, czy poród już się właściwie rozpoczął.

Aplikacje dla kobiet – The Bump

Amerykańska aplikacja dla kobiet w ciąży twórców The Knot, czyli najpopularniejszego serwisu (i aplikacji) ślubnej.

Znacznie bardziej niż jej polskie odpowiedniki stawiająca na społeczność i korzystanie z porad od  innych mam. Co ciekawe w aplikacji dla kobiet w ciąży możemy stworzyć listę prezentów dla przyszłej mamy (i jej dziecka) – tak, by goście zjawiający się po narodzinach malucha przynieśli to, co najbardziej potrzebne. The Bump to również aplikacja, która nie boi się tematów tabu. Nie brakuje tam artykułów o trudnościach ciąży, ale także – tekstów humorystycznych, które pozwalają przyszłej mamie spojrzeć na oczekiwanie dziecka z dystansem i uśmiechem. Potrafi także jako aplikacja zarządzać czasem naszym.

Przyda się także parom, które dopiero zaczynają starać się o potomka – The Bump zawiera bowiem cały dział związany z planowaniem ciąży i przygotowaniem do niej.

Podsumowanie

Ciąża to poważna sprawa, ale aplikacje to przecież nie zabawki, tylko źródło rzetelnej wiedzy. Chociaż rodzice i dziadkowie mogą być zdziwieni, często w telefonie znajdziemy znacznie więcej użytecznych (i aktualnych!) informacji niż w grubych książkach z księgarni. Polecam Wam z całego serca aplikacje dla kobiet w ciąży. Dla obecnych mam też nie zapomniałam. Polcam Wam także aplikacje dla mam!

Dowiedz się również co zastąpi smartfon?

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

6 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *